Autor Zpráva
marek094
Profil
Zdravím,
prosím o věcnou kritiku mého návrhu webu úklidových služeb (designu, uspořádání atd.).

Ano, hodlám narvat všechno na jednu stránku, přijde mi hezké, jak se jede dolů a skončí se u kontaktu.
Menu bude plovoucí - má to jedno kouzlo: nahoře by mělo vypadat jako mrak, dole jako bubliny..
Díky moc za KAŽDÝ názor. M.
Taurus
Profil
Promiň, ale co mají společného mraky s úklidem? Každý blok máš jinak zarovnaný – kdybych spustil z vrchu vertikální linku od velkého Ú v nadpisu, měly by od ní další texty začínat... Celé je to takové rozplizlé. Lepší je mít v návrhu nějaké konkrétní údaje namísto "jméno vlastníka", ať víš, jak to bude vypadat. Kč je zbytečné opakovat, může být v nadpisu. Navíc se píše v případě desetinné čárky s pomlčkou před hodnotou (http://www.liteera.cz/slovnik/ciselne-udaje#penezni-castky). Taky ti pomůže projít kapitoly o pomlčkách a procentech. Moc se mi to nelíbí.
NouF
Profil
A písmo je na mě moc velké.
marek094
Profil
Taurus:
co mají společného mraky s úklidem
Vodu. Byl to požadavek zákazníka.

Každý blok máš jinak zarovnaný
No, nepřijde mi nic špatného na odsazení nadpisů. Ceník, tam uznávám, nemělo být odsazeno. Proto se to asi zdá být nesourodé.
Poskytované služby v úvodu bude, jak nato koukám, nejlepší hodit hezky do odrážek.

Ty čárky a „Kč“ už jsem dostal, čárky a pomlčky vymažu, koruny zůstanou, je to hezčí.

Moc děkuji za názor.
jenikkozak
Profil
marek094:
Telefonní číslo nahoře a popisky kontaktních údajů dole mají nízký barevný kontrast vůči pozadí.

„co mají společného mraky s úklidem“
Vodu. Byl to požadavek zákazníka.
Výborný společný prvek, který spojuje skoro každé dva předměty (či činnosti) na Zemi. Podle mého názoru se mrak vůbec nehodí k zaměření webu.
marek094
Profil
jenikkozak:
Výborný společný prvek
Hlavně to mají být ty bubliny, krásně to vynikne:


nízký barevný kontrast
Není potřeba aby byly nápadné, zobrazí se po hoveru.
Mároš
Profil
Mě by se to spíš hodilo k webu o cloudu :)
Rad32
Profil *
marek094:
„co mají společného mraky s úklidem“
Vodu. Byl to požadavek zákazníka.

Tak teda nevím, tohle mi přijde skoro jako "co je mokré, to je čisté" ... si fakt nejsem jistá, jestli bych chtěla zrovna takovýhle úklid :-)
marek094
Profil
Zdravím, dnes jsem se pokusil dovést návrh do konečné podoby.
Co by jste tomu vytkli nebo v čem by jste mě utvrdili?
Na kolik by jste odhadli cenu?
Předem všem moc děkuji..
jenikkozak
Profil
marek094:
1) Menu je ve špatném místě - tam kde může návštěvník čekat jednořádkovou reklamu.
2) Telefonní číslo ve výchozím stavu má špatný kontrast.
3) Nastav stránce minimální šířku tak, aby blok s kličovými slovy nezajížděl pod úvodní text.
4) Hrochův Týnec (v úvodu) bude určitě s velkým t.
5) Fotku AC Vinice bych zesvětlil, nyní je příliš tmavá oproti těm zbývajícím.
6) Dávat na webovou prezentaci do kontaktů adresu webové prezentace, na které právě jsem, je zbytečné.
Dávám k úvaze, zda by nebylo lepší, aby ta kolečka s referencemi byla ve výchozím stavu přesvětlena. Teď tam je totiž šest tmavých kruhů, což působí ponuře.
DJ Miky
Profil
1) V kontaktním formuláři je v poli pro e-mail jiné písmo než v poli pro zprávu, to je záměr?
2) Popisky kontaktů dole pořád nejsou skoro vůbec vidět, stejně jako hover odkazů v nich - najedu na e-mail a zmizí mi před očima, protože ho černý na tmavě modrém pozadí nevidím.
3) Klíčová slova a úvodní text jsou docela blízko u sebe, s těmi odrážkami to pak vypadá jako pokračování řádku.
4) Zkus se na web podívat na systému, kde nejsou písma Calibri, Arial Narrow apod., např. na Linuxu je v nadpise moc velké písmo a useklá čárka nad "Ú": http://img607.imageshack.us/img607/1098/uklidovesluzby.png
marek094
Profil
jenikkozak:
1) Na první pohled nemá být rušivé, mají vyniknout reference.
2) Nechci ho zobrazovat kontrastně. Působí to trochu levně.
3) Souhlasím
4) Souhlasím
5) Souhlasím
6) Vypadá to uceleně. A alespoň si lépe zapamatují adresu.
Zkusím to.

DJ Miky:
1) Myslíte velikost? Ano.
2) Vím
3) Upravím, díky
4) Nemám tu příležitost. jsem omezen jen na Windows. Máte nějaký linuxovský alternativní font?


Díky. :)
jenikkozak
Profil
marek094:
1) Na první pohled nemá být rušivé, mají vyniknout reference.
Vyniknout nemohou zvlášť v případě, kdy se zobrazují až za ohybem.

2) Nechci ho zobrazovat kontrastně. Působí to trochu levně.
To je absurdní. Pokud nechceš, aby to lidi viděli, tak to tam nedávej.

6) Vypadá to uceleně. A alespoň si lépe zapamatují adresu.
Spíš to vypadá, že autor webu jen opsal vytištěnou vizitku a nedošlo mu, že vlastně je na webu. :) A nebo že si myslí, že návštěvník webu je úplně hloupý.

S těmi nízkými kontrasty něco udělej. Není to umělecký prostředek, je to zásadní chyba. Tvoje chyba.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0