Autor Zpráva
kozusnik.jan
Profil *
Dobrý den. Rozjíždím web womap.4fan.cz. Mohli byste mi říct názor na něj. Co byste na něm zlepšili... web jede na WordPressu ale uvažuji, že bych to předělal na Joomla! nebo Drupal. Co myslíte?
Again
Profil
Celkově mi připadá web rozpačitý a nepůsobí na mě uživatelský přívětivě, vypíšu zde několik připomínek:

~ zbytečně používáš nadmíru hacků pro Internet Explorer (i když to není kdovíjak povedený prohlížeč, některé věci se dají řešit jiným způsobem. Hack považuji za krajní řešení)
~ v hlavičce máš interní styly, které je možno vložit do externích souborů
~ na pravé a levé straně mám při rozlišení 1680x1050 bílé pruhy (nedostatečně velké pozadí)
~ logo by mělo být klikací (pro návrat na hlavní stranu)
~ v hlavičce na pravé straně na mě působí "hledat" jako pouhý objekt pro vyplnění prostoru, přičemž bych tam ještě alespoň něco doplnil
~ jednotlivé obrázky jsou u článků roztažené do stran (špatný poměr stran), to samé platí o počitadlu
~ 3 položky vypadají u menu osamoceně, navíc bych asi změnil hover efekt

web jede na WordPressu ale uvažuji, že bych to předělal na Joomla! nebo Drupal.
Z hlediska uživatele je celkem jedno na jakém systému web běží. Důležitější je, aby tobě vyhovovaly dostupné možnosti při správě webu, dostatečná rychlost apod.
kozusnik.jan
Profil *
Určitě je to s těmi hacky zbtečné, ale tak byly už tam v šabloně hozené, takže myslím, že dávat je pryč je hloupost ne? Ty styly zpravím. To pozadí taky teda upravím. Asi udělám úzký proužek s tím barevným přechodem a hodím repeat-x :D logo zpravvím. co byste do toho vyhledávaní doplnil? a jak to myslíte s těmi obrázky? popř. jak to zpravit? u toho menu mě taky nic moc nenapadá. Nevím, co by se tam tak hodilo? třeba změnit výšku toho černého pruhu za těmi odkazy?
Again
Profil
co byste do toho vyhledávaní doplnil ?
Třeba nějaký motiv, který souvisí s tématikou dané stránky. Prostě něco, ať ta hlavička není tak prázdná.

a jak to myslíte s těmi obrázky?
Pokud se podíváte na obrázky u článků, tak jsou ve špatném poměru stran, např: obrázek který měl původní poměr 4:3, má teď širokoúhlý poměr 6:3 apod.

popř. jak to zpravit?
Vybírat obrázky ve stejném poměru ku rámečkům, nebo měnit poměr stran u každého z rámečku.

Nevím, co by se tam tak hodilo?
Můžete se podívat na inspiraci po nějakých webových galeriích, stačí zadat "web design inspiration".
kozusnik.jan
Profil *
Na tom menu pracuji ;) za chvíli bude.... jak se to dá ty obrázky ošetřit ty velikosti, aby bylo jedno, jaký obrázek se tam nahraje a aby se zachovaly poměry stran?


tak menu upravené.... myslím, že už vypadá vcelku obstojně :)
zacatecnik1999
Profil
hezká stránka
kozusnik.jan
Profil *
Děkuji :) upravil jsem věci, jak výše psal Again (díky ;) ) máte ještě tipy, co upravit...? když už tady píšu, tak není zde někdo, kdo rád píše o tématech týkajících se mobilů, počítačů...? přece jen, ve více lidech by se to lépe táhlo :)
jenikkozak
Profil
kozusnik.jan:
- „Web je na začátku a jedna osoba takovýto web, respektive psaní článku utáhne stěží, a proto hledáme někoho, kdo by byl ochoten psát články pro tento web.“ Jedna osoba, co si myká, by toho mohla zvládnout dvojnásobně.
- Chtělo by to doplnit překlad - newer posts, posted on by, continue reading...
- Měl by sis určit, pro jakou cílovou skupinu články píšeš. Článek http://www.womap.4fan.cz/zrychlete-svuj-pocitac-2-pouziti-msconfig/ je začátečníkovi na nic, když stejně neví, co má povypínat. Tvé články by potřebovaly lépe propracovat, snaž se nabídnout něco, co se nedá najít na stovce jiných webů. Vlastní zkušenosti, názory, cokoliv.
kozusnik.jan
Profil *
No já se zrovna výše zmíněný článek snažil napsat i pro laika... krok po kroku, co může povypínat...
kdybyste někdo chtěl psát články... tak dejte vědět ;) budu ledva rád :)
jenikkozak
Profil
kozusnik.jan:
No já se zrovna výše zmíněný článek snažil napsat i pro laika... krok po kroku, co může povypínat...
První kroky možná. Ten závěrečný jsi ale pro laika nenapsal. „Výběr je pouze na Vás. Doporučuji ale nechat zapnuté antiviry, ovladače grafických karet….“ Jednak laik neví, který z těch prográmků je na antivir a ovladač grafiky, neví, co je místo té trojtečky. Vypne si automatické zapínání správce zvuku, správy spotřeby, bluetooth, automatické aktualizace programů od Adobe. A pak se bude divit, proč mu to nejde.
kozusnik.jan
Profil *
jenikkozak:
ok, děkuji. článek upravím :)
na webu jsem trochu zapracoval, co na to říkáte? vypadá to lépe? co ještě upravit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0