Autor Zpráva
petersveter
Čaute,

chcel by som sa opýtať na Váš názor na tento realitný portál: www.BratislavaByty.sk zaujímajú ma vaše názory, na dizajn, funkčnosť, prehľadnosť a všetko, čo Vás napadne. Za každý názor som nesmierne vďačný.

Ďakujem :)
Peter, info@bratislavabyty.sk
MyFlower
Pominu-li, že mi design přijde až moc lightweight, dost mě ruší šipka určující podle kterého sloupce se výpis řadí, která je odsazená o řádek níž než nadpis sloupce.
LaMMa
Chýba mi tam:
- galéria fotiek s možnosťou pozrieť si fotky s väčšími rozmermi
- filtrovanie podľa min. ceny
- design

Upravil by som:
- formát výpisu dátumov
- buttony v "+ vlož inzerát" síce menia vzhľad na hover, ale keď kliknem mimo textu v nich, nefungujú
- keď nie je vložená žiadna fotka k inzerátu, nahradiť prázdne miesto nejakým defaultným obrázkom
- obmedziť dĺžku nadpisov alebo upraviť ich viacriadkový výpis
DJ Miky
- Datum a cena se zalamují na druhý řádek, to by se dít nemělo.
- Výpis velikosti např. "40m2" by měl být "40 m²".
- Chybová hláška při nezadání klíčového slova (nebo zadání krátkého) není přeložená: "You must include at least one positive keyword with 3 characters or more."
- Podmenu u položky "Viac" je graficky nějaké podivné.
petersveter
Ďakujem veľmi pekne za názory sú naozaj dobré.

- niektore veci som si už všimol, ale nevenoval som im dosť času aby som zistil ako ich opraviť, ako sú: šípka zoraďovania, formát výpisu dátumu (to treba vložiť nejak cez php), buttony, ktoré fungujú len pri kliku na text (toto neviem ako, ale snáď niečo vymyslím), obmedzenie dĺžky nadpisov a viacriadkový výpis - toto je vážny problém, ale myslím, že som na to našiel dobrý modul

- zalamovanie ceny som si na mojom prehliadači nevšimol, skúsim dať väčšiu šírku stĺpca, v dátume zalamuje len čas do druhého riadku?

- galéria tam je, len nie sú nahodené fotky

- defaultný obrázok som nechcel dávať, ale možno tam dám logo stránky, keď ho vytvorím

- chybovú hlášku preložím, porozmýšľam nad skrátením na 1 character

- podmenu pod viac je hrozné, ale s tým si neviem moc rady, je to v module superfish menu

- dizajn je moc lighweight, to je pravda, skúsim este nejaké drobné zmeny, logo a možno jemne farby

Ešte raz ďakujem za názory. Ak Vás ešte niečo napadne napíšte mi. Ozvem sa, keď urobím zmeny.
LaMMa
formát výpisu dátumu (to treba vložiť nejak cez php) -> pozri si php date
obmedzenie dĺžky nadpisov a viacriadkový výpis - toto je vážny problém, ale myslím, že som na to našiel dobrý modul -> obmedz dĺžku inputu(ideálne by to bolo orezať aj v php) a pre výpis si v css nastav výšku riadku.
petersveter
Čavte,

tak po dlhšom čase som znova tu. Veľkú väčšinu vecí, ktoré ste mi poradili sa mi podarilo dať do poriadku. Tak sa na to môžte znova pozrieť. Čo si myslíte o novom dizajne?

PS: Neviem, či mi s týmto budete vedieť poradiť, ale nedokážem prísť na to, prečo si google myslí, že moja stránka je po anglicky (vo vyhľadávaní ju chce prekladať).
shaggy
petersveter:
Ako človek hľadajúci si byt v Bratislave mám len jednu otázku - prečo by som mal uprednostniť tvoj web pred zabehnutými a známymi webmi (ako napr. reality.sk alebo trh.sk)?
Tam mám istotu, že dostanem veľké množstvo ponúk, z ktorých si určite niečo vyberiem. Na tvojom webe som nenašiel buď žiadnu ponuku na moje kritériá (ktoré vôbec neboli špecifické), ak som našiel aspoň jednu ponuku (ktorá patrila medzi drahšie), tak som to považoval za veľký úspech.

Vieš mi v jednej-dvoch vetách povedať, aká je pridaná hodnota tohto webu oproti zabehnutým webom?

edit: a zabudol som na jedno veľké mínus - pri všetkých inzerátoch som našiel iba jeden malý obrázok, ktorý sa nedá zväčšiť. Tým pádom sú pre mňa všetky ponuky nezaujímavé.
Joom
Ty Google reklamy jsou na špatném místě. Uživatel by na tomto místě čekal spíš navigaci nebo filtr hledání..
petersveter
Takže hlavné výhody: Vyhľadávanie je veľmi jednoduché, zoznam ponúk je veľmi prehľadný a stránka je špecializovaná len na Bratislavu.

Čiže v porovnaní s inými servermi ti stačí len niekoľkými klikmi zobraziť si nové byty v tvojej špecifikácii v Bratislave.
Alebo nepoužiješ filter vôbec a v tom prípade hneď na prvej strane vidíš relevantné inzeráty z Bratislavy. Jednoducho zoradené pod sebou... málo kde máš takto prehľadnú hneď prvú stranu.

Stránka je teda dúfam pre používateľa z Bratislavy jednoduchšia, rýchlejšia a prehľadnejšia.

Čo sa týka množstva inzerátov, stránka vznikla len pred pár mesiacmi a aj keď už má pomerne vysokú návštevnosť (Alexa rank: 509,501 - napr. spomínaný Trh.sk má 479,245 a to je na webe podstatne dlhšie a je celoslovenský! ), realitné kancelárie sú v tomto trošku pomalšie, kým si uvedomia, že sa im oplatí inzerovať práve tu.

Joom: Je mi jasné, že užívateľ na tomto mieste reklamy nečaká, ale možno práve preto sa tam aspoň nachvíľku pozrie... Dúfam, že to veľmi nekazí dojem zo stránky.

Ďakujem za názory.
shaggy
petersveter:
Vyhľadávanie je veľmi jednoduché
To je aj na mnou spomínaných serveroch, dokonca si myslím, že je jednoduchšie a pohodlnejšie. Tebe chýba množstvo nastavení.
Pridaná hodnota? Nie.

zoznam ponúk je veľmi prehľadný
Nie je. Napr. výpis ponúk na reality.sk mi príde oveľa prehľadnejší (a hlavne krajší). A ako som písal, chýba to najdôležitejšie - fotky (je tam len jedna a nedá sa zväčšiť).
Pridaná hodnota? Nie.

Alebo nepoužiješ filter vôbec a v tom prípade hneď na prvej strane vidíš relevantné inzeráty z Bratislavy.
A načo to je dobré? Na prvej strane vidím rôznorodú ponuku bytov, ktoré ma vôbec nezaujímajú. Väčšinou ľudia hľadajú špecifický byt (počet izieb) a často to obmedzujú iba na určitú mestskú časť. Tým pádom odpadá výhoda tvojho webu (že je iba pre Bratislavu), vyklikať si mesto cez filter na iných weboch dokáže každý.
Pridaná hodnota? Nie.

už má pomerne vysokú návštevnosť (Alexa rank: 509,501 - napr. spomínaný Trh.sk má 479,245 a to je na webe podstatne dlhšie a je celoslovenský! )
Alexa rank nie je vôbec smerodajný, jeho údaje pre SR sú veľmi skreslené. Ak si na základe neho myslíš, že máš návštevnosť porovnateľnú s trh.sk, tak budeš časom asi veľmi sklamaný.

Nespomenul si nič, čo by ma malo motivovať, aby som použil tvoj web (a to som naozaj momentálne v stave, že hľadám byt v Bratislave). Keď už mám stráviť svoj čas hľadaním na webe, tak budem hľadať tam, kde je veľa ponúk a kde si viem nastaviť kritériá, aké potrebujem.
realitné kancelárie sú v tomto trošku pomalšie, kým si uvedomia, že sa im oplatí inzerovať práve tu.
Prečo sa im to oplatí? Je to pre nich práca navyše a nedal si mi ani jeden rozumný dôvod, prečo používať tvoj web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0