Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
prosím o komplexní kritku magazínu o ultraboocích.

Díky
Dog
Profil
1) "Co je ultrabook? Ultrabook, ultrabooky přehledně na jednom místě - iUltrabooky.cz" - co je to za titulek?
2) <meta name="description" content="" /> <meta name="keywords" content="" /> v kódu namátkou http://www.iultrabooky.cz/co-je-ultrabook/ přebývá, hloupé vyhledávače tím možná i spleteš.

Ale docela to jde :)
Sylar
Profil
Dog,
máš pravdu, ten titulek je nějaký divný, sám nevím jak mohl vzniknout. Každopádně díky, upravil jsem ho. Na metatagy také mrknu.
Tori
Profil
Sylar:
- Slider - obě tlačítka na posun na obrázek vlevo/vpravo posouvají obrázky stejným směrem. Jinak chtělo by to trochu pečlivější kontrolu pravopisu, jen tak zběžně co mě nejvíc praštilo přes oči:
- odkazCo lidé chtějí od Ultrabooků?“ (nadpis, <title>, první odstavec) - proč velké písmeno?
- Co je ultrabook - „spoléhají právě na lajckou znalost veřejnosti“ -> "laickou"
- fujitsu: „umožňují dohledat polohu odcizeného ultrabooků“, „oba modely by se měli prodávat“,
- dotyk. acery: „Tyto dvě varianty by se poté měli lišit“, „tloušťka pouho pouhých 12,5 mm“ - píše se dohromady.
- Občas jsou ve větě nějaké čárky navíc, ale nechci tu dělat učitelku s červenou propiskou. :)
juriad
Profil
Podle toho, jak jsem si problémů všímal:

1. Jak se liší úvod a aktualizace? Já vidím (nebo alespoň vnímám jako) tu samou stránku, podobně s recenzemi
(proč je Proč vybrat ultrabook namísto notebooku? v úvodu a v recenzích zároveň?)
2. Obecně se ztrácím v tom, kde na webu jsem.
3. Bez JavaScriptu se ti #green_box rozleze do hodně dlouhého sloupečku obázků
4. Když opakovaně klikám například na úvod, tak vidím, že obrázky jednotlivých článků jsou někdy zarovnané dopravam, občas některé doleva
5. Blok pro přidání komentáře ke článku je příliš veliký, odrazuje od prohlédnutí komentářů pod ním
6. Pravá šipka v takovém tom modrém boxíku nefunguje správně, posouvá na stejnou stranu jako levá
7. Celý ten modrý boxík mi překáží, proč vytváříš duplicitní obsah?
(Na každé stránce vidím to samé, viz 1.)
8. Aktuality na krátkých stránkách jsou příliš dlouhé
9. Aktuality na stránce Aktuality jsou duplicitně (jako hlavní obsah a jako postranní sloupec)
10. Pokud je zdroj webová prezentace, mohl by být klikací
11. Obsah šedé části patičky je duplicitní, k čemu slouží?
12. Ve výsledcích vyhledávání je u některých článků pole Publikováno, u jiných chybí, přestože uvnitř článku je uvedeno
(Aha, články z katalogu se chovají ve vyhledávání jinak než v katalogu)
13. "Z jisté zahraniční ankety věnované tématu vyplynuly tyto zajímavé informace:" - tu jsi si vymyslel?
14. V katalogu šedý hover s informacemi občas zakrývá text, stává se nečitelným, Občas prosvítající obrázek znečitelňuje obsah hoveru
15. Proč je pole představen uvedeno součástí textu popisu ultrabooku, když je v článku součástí tabulky, jejíž zbytek je prezentován hoverem?
16. Kdo je provozovatelem webu? Jediná informace je emailová adresa
17. Google +1 problikává při přechodu mezi stránkami
17. Vyhledávání ničeho vrátí všechny články
18. V katalogu se používá tlačítko "Více", které je umístěné nahoře, jinde "Číst celé" umístěné dole
Sylar
Profil
Tori
díky za upozornění na chyby, ta gramatika je strašná, psal jsem redaktorům, většina by měla být opravena.

juriad:
pěkný seznam, díky. většinu jsem se snažil upravit/opravit - pod hlavní menu jsem dodělal drobečkovou navigaci, sjednotil jsem zobrazování článků, aktualit, ultrabooků a všeho jiného, slider s nejnovějšími články je pouze na úvodní stránce a je opravené jeho ovládání, formulář pro vložení komentáře je menší, opraveno vyhledávání, lepší čitelnost hoverů v katalogu a další drobnosti.
Některé z věcí které píšeš mi moc nepřipadají jako chyby nebo nedostatky, ale prostě vycházejí z logiky věci, konkrétně třeba ta 18. U článků je "číst celé" míněno celý článek nebo novinku, v katalogu je naopak "více" myšleno "více o daném ultrabooku", přijde mi to logičtější než kdyby i zde mělo být "číst celé", nicméně jsem tlačítko přesunul na stejné místo, aby alespoň to evokovalo jeho fčnost.
juriad
Profil
určitě mě neber úplně vážně, jsou to jen postřehy, kterých jsem si všiml během prohlížení stránek a které bys mohl zvážit

19. nově je formulář Komentáře čtenářů někde rozsypaný (prohlížím v FF, http://www.iultrabooky.cz/recenze/proc-vybrat-ultrabook-namisto-notebooku/, http://www.iultrabooky.cz/recenze/proc-vybrat-ultrabook-namisto-notebooku/)
20. na úvodu jsou obrázky střídavě napravo a nalevo, na novinkách jen nalevo; neříkám, že je to chybně
Sylar
Profil
juriad:
jsou to jen postřehy ... nicméně valná většina velmi trefných :) díky

19. koukám, na tyhle dva jsem zapomněl, opraveno
20. nad tím ještě popřemýšlím, jestli to dát všude stejně nebo různým stylem. sice chci, aby většina stejně fčních prvků na stránce byla podobná ať už stylem nebo umístěním, nadruhou stranu bych to nerad vše úplně na jedno brdo, tak uvidíme časem ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0