Autor Zpráva
LaMMa
Profil
Zdravíčko,

prosím o názor a konštruktívnu kritiku na eshop s bioproduktami www.bipo.sk.
Ďalšia vec, napadá Vám, ako zvýšiť konverziu z košíka? Pretože cca 50% ľudí z neho odíde bez vytvorenia objednávky. Pomohla by jedno-kroková objednávka?

Ďakujem za každý názor a podnet :)
Darker
Profil
LaMMa:
Pretože cca 50% ľudí z neho odíde bez vytvorenia objednávky.
Umístěním toho webu sem jsi ten podíl dost navýšil.

1. Možná je to tím, že jsem dneska dlouho pracoval, ale blbě se mi čte text na hlavní stránce. Vím že černá je agresivní, ale trochu ztmavit bys ten text mohl.
2. Je nutné posílat požadavek pokaždé, když něco přidám do košíku? Já myslím, že je to docela zbytečné.
3. Pokud mám v košíku počet kusů produktu, můžu jen smazat vše. Pokud tedy omylem naklikám 11KG mouky místo 10 kg budu si to muset naklikat znovu. Takže tam přidej ještě [+] a [-].
4. Na stránce kontakt je pro výběr předmětu SELECT obsahující jednu položku...
Navíc je tam nějaký javascript, co se úplně zbytečně snaží podle vybrané položky selectu
5. Taky v kontaktu nemáš ani javascriptový antispam.
6. To je v tip, ne?
<a title="Pred samotným varením čaju:- Čaj je najvhodnejšie podávať v keramike, v porceláne alebo v skle.
- Kanvička by mala byť určená len na varenie čaju.
- Nevyplachujte prostriedkami na čistenie riadu, stačí horúca voda, aj napriek tmavému povlaku.
[... Dalších asi 10 řádek textu ...]
zelený a biely - nefermentovanýLístky zeleného čaju sa sušia ihneď. Šťava z buniek zostáva uzatvorená a nemôže nastať proces fermentácie.
Zelený čaj obsahuje kofeín, ktorý sa v čajoch nazýva aj teín. Na rozdiel však od čierneho čaju alebo kávy sa viaže na triesloviny, a tak sa vstrebáva pomalšie a má trvácnejšie povzbudzujúce účinky. Horké triesloviny nie sú len nosičom typickej arómy, ale aktivizujú aj trávenie a látkovú premenu.
Zelený čaj obsahuje vitamíny a látky antioxidačnej povahy ako sú vitamín C, betakarotény, flavonoidy, ktoré zneškodňujú voľné radikály.">
shaggy
Profil
LaMMa:
Pretože cca 50% ľudí z neho odíde bez vytvorenia objednávky
Tipujem, že je to preto, lebo neuvádzaš cenu poštovného.

Darker:
Je nutné posílat požadavek pokaždé, když něco přidám do košíku? Já myslím, že je to docela zbytečné.
Funguje tak väčšina eshopov, ako by si si to predstavoval ty?

Taky v kontaktu nemáš ani javascriptový antispam.
Kým ho nespamujú, tak je zbytočné to riešiť.
Darker
Profil
shaggy:
Tipujem, že je to preto, lebo neuvádzaš cenu poštovného.
Uvádí. Ale pokud se nic neposílá, posílá se to zadarmo. Proto tam vidíš nulu, dokud něco nepřidáš do košíku.

Funguje tak väčšina eshopov, ako by si si to predstavoval ty?
Produkt se přidá do cookies a pošle s prvním dalším požadavkem na server.

Kým ho nespamujú, tak je zbytočné to riešiť.
Jak je libo. Já mám opravdu rád lidi, co zabezpečují web, až když ho někdo nabourá/vyspamuje. Takový správný český přístup.
shaggy
Profil
Darker:
Uvádí
Ale nie v dodacích podmienkach. A ľudia možno klikajú na košík práve preto, že to nevidia v dodacích podmienkach (uviedol som to ako jednu z možností nízkej konverzie).

Produkt se přidá do cookies a pošle s prvním dalším požadavkem na server.
Ani jeden z obchodov, ktorý som si teraz námatkovo pozrel, nepoužíva podobný spôsob ukladania košíka. Všetky odošlú request (a je jedno či cez ajax, alebo sa rovno načíta stránka s obsahom košíku). Toto by som naozaj nepovažoval za problém. Nemyslím si, že by to malo ten server položiť.

Já mám opravdu rád lidi, co zabezpečují web, až když ho někdo nabourá/vyspamuje.
Ako sa dá nabúrať web, keď nemám antispamovú ochranu v kontaktom formulári?
Pochybujem, že by existoval nejaký spam bot, ktorý by fungoval rovnako ako indexovací google bot (tz. že by prechádzal milióny drobných stránok a odosielal formuláre). Väčšinou sa zameriavajú na rozšírené systémy (napríklad fóra), alebo na väčšie stránky.
Ak by sa už rozhodol niekto "poslať" spamovacieho robota na túto stránku, tak by si dokázal poradiť aj s javascriptovou ochranou. V tom prípade by bola možnosť použiť nejakú ťažko čitateľnú captchu (ako napr. reCaptcha), ktorá by odradila rovnako robota, ako aj bežného návštevníka (mňa dokáže odradiť takmer vždy).
LaMMa
Profil
Darker:
„Pretože cca 50% ľudí z neho odíde bez vytvorenia objednávky.“
Umístěním toho webu sem jsi ten podíl dost navýšil.

To mi vobec nevadi, ked je to pre dobru vec.
1. Možná je to tím, že jsem dneska dlouho pracoval, ale blbě se mi čte text na hlavní stránce. Vím že černá je agresivní, ale trochu ztmavit bys ten text mohl.
-- ok, stmavim ho
2. Je nutné posílat požadavek pokaždé, když něco přidám do košíku? Já myslím, že je to docela zbytečné.
-- je to postavene na prestashope a zas prekopavat cely kosik, koli usetrenemu poziadvku si myslim, ze nestoji za tu namahu a ani velky prinos v tom nevidim. Tie kosiky sa ukadaju aj do db...
3. Pokud mám v košíku počet kusů produktu, můžu jen smazat vše. Pokud tedy omylem naklikám 11KG mouky místo 10 kg budu si to muset naklikat znovu. Takže tam přidej ještě [+] a [-].
-- ide to pridavat a uberat ked si ho rozkliknes. Ma nejaky zmysel to davat aj do toho maleho nahladu kosika?
4. Na stránce kontakt je pro výběr předmětu SELECT obsahující jednu položku...
-- schovam to
Navíc je tam nějaký javascript, co se úplně zbytečně snaží podle vybrané položky selectu
-- vypnem ho
5. Taky v kontaktu nemáš ani javascriptový antispam.
-- viem o tom, chcel som to vyriesit modulom, ktory by sa dal pouzit vsade kde treba, ale ziadny 100% som nenasiel tak to doprogramujem, len nebol na to cas
6. To je v tip, ne?
Jo vyzera to ako vtip...predpokladam, ze je to pri odkaze na kategoriu, tak sa musim kuknut tomu na zubok.


shaggy:
Tipujem, že je to preto, lebo neuvádzaš cenu poštovného.
Postovne sa pocita podla vahy a jeho cena je vzdy aktualna v kosiku. Skusim ho nejak prehladne pridat aj do dodacich podmienok. A tu nizku konverziu som myslel uz z kosika, v ktorom su nejake produkty pridane, nie prazdneho. Proste ludia si nahadzu veci do kosika, ale cca 50% objednavku nedokonci.

A co dalsie postrehy? Pouzitelnost, pristupnost, nieco co tam chyba, pripadne vadi? Sypte sem vsetky napady. Ak budu rozumne, pokusim sa ich hned zrealizovat
jenikkozak
Profil
shaggy:
Ak by sa už rozhodol niekto "poslať" spamovacieho robota na túto stránku, tak by si dokázal poradiť aj s javascriptovou ochranou.
Nehledě na to, že by se takovému člověku podobná činnost náramně vyplatila.

Darker:
Já mám opravdu rád lidi, co zabezpečují web, až když ho někdo nabourá/vyspamuje. Takový správný český přístup.
Prosím dolož, že v České republice jsou formuláře obecně hůře zabezpečené než v jakékoliv jiné zemi. V opačném případě mě prosím neurážej. :)

LaMMa:
1) U malých obrázků je zbytečné dávat možnost zobrazit na plnou velikost, když tato stejně není větší.
2) Před dvojtečkou nedělej mezeru (ani dvě).
3) Je-li výchozím kritériem řazení „Název produktu od A po Z“, je zbytečné mít ve výběru možnost „--“.
4) K vyhledávacímu formuláři by neškodilo přidat odesílací tlačítko.
5) Co mají společné biopotraviny („biopotraviny“) s ubytováním?
LaMMa
Profil
jenikkozak:
1) U malých obrázků je zbytečné dávat možnost zobrazit na plnou velikost, když tato stejně není větší.
S tymto bojujem dlho, produkty tam vklada oco a nejak si nechce dat vysvetlit, alebo nevie kde ma k tomu zohnat poriadny obrazok. Skusim poziet, ci sa niekde ukladaju rozmery obrazkov, ak ano, malym vypnem zvacsovanie.
2) Před dvojtečkou nedělej mezeru (ani dvě).
Jo, viem, snazim sa... viz 1.)
3) Je-li výchozím kritériem řazení „Název produktu od A po Z“, je zbytečné mít ve výběru možnost „--“.
Oki zapracujem
4) K vyhledávacímu formuláři by neškodilo přidat odesílací tlačítko.
To veru neskodilo, pisem si do TODO listu
5) Co mají společné biopotraviny („biopotraviny“) s ubytováním?
Majitela (z bodu 1), ak sa pytas na ten odkaz v paticke :)
shaggy
Profil
LaMMa:
Majitela (z bodu 1), ak sa pytas na ten odkaz v paticke
To je pekné, ale na serióznosti to tomu webu nepomôže. Ak vidím akýkoľvek firemný web/eshop zaspamovaný linkami v pätičke, tak hľadám alternatívu.
Darker
Profil
LaMMa:
To mi vobec nevadi, ked je to pre dobru vec.
Tu poznámku jsem ani nemyslel vážně.

prekopavat cely kosik, koli usetrenemu poziadvku si myslim, ze nestoji za tu namahu
ide to pridavat a uberat ked si ho rozkliknes. Ma nejaky zmysel to davat aj do toho maleho nahladu kosika?
Na web se dívám jako uživatel pomalého vytáčeného připojení s datovým limitem 2GB.

jenikkozak:
Prosím dolož, že v České republice jsou formuláře obecně hůře zabezpečené
Pokusím se. Nicméně jsem spíše narážel na pozůstatky výrobní filosofie minulého režimu.
sailen
Profil
První pocit z nahlédnutí:

Stránky mají příjemnou barevnost, ale nic moc na nich zákazníka nezaujme (třeba výraznější logo, nějaký grafický prvek, prostě něco, čím bych si jako potenciální zákazník odlišila tento obchod od 20 obdobných). Mně osobně vadí nevýrazné písmo (malinkaté a ještě šedé na bílém podkladu), tak nějak se mi to potom nechce číst. Jinak je to přehledné a žádný zásadní nedostatek nevidím :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0