Autor Zpráva
Jaroon
Profil
Dobrý den všem. Tvořím jedny nové stránky pro program Kovoprog a nějak mi dochází inspirace. Prosím o jakýkoliv námět, jak dál... Děkuji.

http://kovoprog.cz/novy/

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Prosím o inspiraci“ chybí název či adresa webu.
LaMMa
Profil
Chces namet na dizajn, obsah, alebo nieco ine?
Kcko
Profil
Jaroon:
Smazat a začít znovu, případně koupit nějakou šablonu, tohle je dosti hrozné.
Jaroon
Profil
Obsahovo je to jasne, majitel ma predstavu - budou se doplnovat obrazky a videa... Spis asi dizajn. Nejak jsem se zasekl a nemuzu dal ;o) Pripada mi, ze by to mohlo byt hotove, ale... Neco mi tam porad chybi!


Kcko:
Kdybych byl spokojeny, asi bych se tady neptal...? Predstava byla jasna: cerna barva nahore a dole. Ten dizajn koresponduje s tim, co se pouziva na vystavy jako dizajn stanku. Melo by to u zakaznika evokovat predstavu, ze to z vystavy zna a tim padem by to bylo obchodne jednodussi... jsou to jasne mantinely...
Sir Tom
Profil
Jaroon:
Mně se to líbí - čiší z toho takový ten nádech prvorepublikového strojírenství (i když v podstatě nabízený produkt je software).
- Určitě bych změnil pozadí - nějaké normální pozadí bez textury. (Když už texturu, tak někde, kde nebude překážet ve čtení textu.)
- 100% změnit favicon.
- patička se mi zdá velmi vysoká a nacpaná důležitými informacemi - možná by bylo fajn ty důležité informace (aktuality, novinky) nacpat někam do sloupce vedle hlavního obsahu
- podporu a ke stažení bych dal pod nějakou položku do menu a oběma sekcím dal extra samostatnou stránku
- určitě tam přidat obrázky, videa, screenshoty

BTW: Vítejte na stránkách CAM systému Kovoprog. Jediného českého CAM systému na trhu! Program Kovoprog je jediný CAM systém na trhu který má českého výrobce! Jedná se o původní český produkt s dlouhou tradicí.
Zredukuj i napsané věty - není nutné v každé větě říkat to stejné.
Jaroon
Profil
Sir Tom:
Hmm - pozadi - bylo tmavsi šedé a majitel rozhodl - bledé... to ozubené kolo - nápad majitele...
- favicon je prozatimní
- grafika není konečná - majitel se nemůže dokopat k tomu, aby mi udělal screenshoty aj.
- ty černé sloupce nad patičkou nejsou součástí patičky - jak jsem říkal, koresponduje to s dizajnem výstavního stánku...

ach joo...
Sir Tom
Profil
Jaroon:
bylo tmavsi šedé a majitel rozhodl - bledé... to ozubené kolo - nápad majitele...
Jestli se to majitelovi líbí, tak to nech - jsou to jeho peníze, které za stránky dostaneš.

majitel se nemůže dokopat k tomu, aby mi udělal screenshoty aj.
Toto majitel (alias klient) skoro nikdy nedělá - na toto je přeci ajťák - a právě ajťák by měl poznat, co majitel (resp. jeho stránky) potřebuje.

ty černé sloupce nad patičkou nejsou součástí patičky - jak jsem říkal, koresponduje to s dizajnem výstavního stánku...
V tom případě to nějak upravit do té podoby, aby to nevypadalo jako patička. A pokud nelze jinak, tak určitě aktuality a novinky zařadit na lepší místo než někam "dolů".

ach joo...
Moc nezoufej - vytvoř více návrhů (třeba 5), všechny ukaž majiteli (na osobní schůzce - ta je lepší) a sleduj jeho reakce - měl by ti říct, co se mu konkrétně na každém návrhu líbí a poté jenom vytvoříš vzhled, který bude poskládán z těchto "jím oblíbených" částí.
Keeehi
Profil
Je to velmi tmavé, málo vzdušné. Oči mi těkají po stránce a nemají se čeho chytnout. Je tam moc věcí a nic z toho není hlavní, poutavé, zajímavé.
Jaroon
Profil
Sir Tom:
Já s ním sedím na firmě. Takže setkání každodenní a toto se "nějak postupně rodilo". Jenže nejsem spokojený. Jemu se to líbí, ale nechce se mi pod to podepsat, tak hledám způsob, jak to alespoň trochu vylepšit. Grafiku dělá on, nejnovější verze softwaru sám vyvíjí, tak screenshoty mi udělá sám...

"V tom případě to nějak upravit" - nad tím právě koumám...


Keeehi:
Všechno z toho je "hlavní". Poraď, co by mělo být to poutavé a zajímavé na CAD/CAM softwaru, proto jsem tady...
Keeehi
Profil
Jaroon:
Já bohužel nejsem žádný grafik, a jediné co bohužel umím je hledat problémy. Dokážu poznat, když se mi něco nelíbí, ovšem poradit, jak to vylepšit, to už ne.

Když přijdu na stránku, tak vůbec netuším, k čemu slouží. Je to manuál/nápověda jak program používat, nebo si ho můžu na stránkách koupit? A pokud ano, tak kde a jak? Nebo je to freeware a můžu si rovnou stáhnout? To, v jakých verzích operačních systémů pracuje mě na hlavní stránce nezajímá. To budu hledat až u nějakého podrobnějšího popisu (na hlavní stránce tak maximálně rozlišení win/linux/mac). Co mi tam třeba chybí je taky screenshot, aspoň jeden nebo dva letmé náhledy na to, co mě vlastně čeká. Na té úvodní stránce je prostě moc informací, které sice jsou důležité, ale měly by být někde jinde.

Doufám, že je z toho jasné, že se zabývám hlavně úvodní stránkou, ostatní jsem ani moc nezkoumal.
Jaroon
Profil
Keeehi:
Já vím, ale komunita CAD/CAM softwaru je uzavřená. Každý, kdo hledá nějaký software, ví o co se jedná a je mu všechno to, co jsi říkal jasné. Je to specifická problematika a běžný uživatel na ty stránky nemá důvod přijít. Klient, který tam přijde je majitel (zaměstnanec) firmy provozující NC/CNC stroje nebo student... A toho zajímá právě to, co tebe ne :o( jakmile uvidí odkazy na jednotlivé moduly - (frézování...), tak okamžitě půjde na ty jednotlivé odkazy a tam už je podrobná specifikace... Screenshoty jsou(budou) až na jednotlivých podstránkách, protože jsou u každého modulu jiné - specifické...
Nahoře je jasně napsané, že je to CAM systém a odborník okamžitě ví, o co se jedná...

Toto mě neposune, promiň, potřebuji fakt spíš tu grafickou stránku řešit.
Sebrat tady pár nápadů, zítra si s majitelem sednout a pohnout se dál...
LaMMa
Profil
Mne sa tam nepaci to zubate pismo v hlavicke v logach a umelo zvacsene ikony v menu. Ani 3d efekt na vlajkach mi tam moc nesedi. A v paticke mi pride, ze su celkom dolezite veci, takze ju bud zvyraznit (aspon tu vrchnu cast a nadpisom dat vacsi horny padding), alebo ich presunut inde. Celkovo mi to pride chaoticke, jedno menu vedla prepinania jazykov, dalsie pod nim, dalsie pod obsahom stranky a este jedno (vlastne to druhe znovu) pod tym.
Tori
Profil
Jaroon:
Na stránkách jednotlivých produktů (=způsobů obrábění, drátové řezání atd.) mě dost pletlo, že a) odkazy nejdou poznat, žádná změna při přejetí myší (změnu kurzoru nepočítám), b) nebylo mi hned jasné, že to je nějaký rozklikávací seznam. A když už na to kliknu, tak celá stránka hrozně poskočí (přičemž pokud kliknu na poslední položku, tak mi skočí stránka někam nahoru. Možná tomu obsahu dát kotvy a odkazovat na ně?) Anebo ten seznam odkazů udělat jako úzké levé menu (bez odlišného pozadí) a obsah zobrazovat vpravo, v případě zapnutého JS bez poskakování stránky? Prostě aby to nebyly seznamy uvnitř seznamů.

Seznam referencí je ohromný, ale nepřehledný. Nejsem z oboru, tak nevím, jestli by to šlo nějak rozdělit, třeba na strojírny, elektrotechnika+elektronika, ostatní. Anebo různou velikostí podle toho, jak významný klient to je? Anebo jako mapu s červenými puntíky (máme spokojené klienty po celé ČR) nebo čáry od Tábora ke klientům (jako mapa leteckých tras, kam se náš produkt rozšířil).

V novinkách mi hodně chybí jakékoli odkazy. Xkrát se píše "ke stažení", "vyzkoušejte zdarma", ale odkaz na stažení ani jeden. Na stránce stažení mi nepřipadalo úplně jasné, že nemusím vyplňovat formulář. Kliknu na "stažení zdarma", vidím formulář, řeknu si "zase další otravná registrace" a jdu na jinou stránku. Ale možná kdyby byly nejdřív odkazy na stažení a pod nimi nepovinný formulář, tak to asi míň lidí vyplní než takhle.

komunita CAD/CAM softwaru je uzavřená. Každý, kdo hledá nějaký software, ví o co se jedná a je mu všechno to, co jsi říkal jasné. Je to specifická problematika a běžný uživatel na ty stránky nemá důvod přijít
A jakou máte zpětnou vazbu od někoho z oboru? Dokázali rychle najít co potřebovali, zorientovat se tom co produkt umí a co ne?

Dívala jsem se na tu předchozí verzi webu. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi líp čitelná, lepší kontrast mezi písmem a pozadím. Možná i ta modrobílá verze mi míň unavuuje oči, než šedočerné nová. Ale to je už strašně subjektivní.
Berte mě, prosím, s rezervou - nejsem grafička.
Jaroon
Profil
Tak jsem nekolik pripominek, hlavne o tom, ze nejsou poznat odkazy zakomponoval - pri prejeti mysi se text zmeni vetsinou barevne a hlavne ziska "underline", tak se na to prosim podivejte.
Taky jsem odlisil - sice jen mirne - spodni sloupce s menu i barevne od paticky...

Diky a pokud Vas jeste neco napadne, sem s tim prosim.
Tori
Profil
Jaroon:
Spodní 4 sloupce + patička jsou teď lepší, ty modré odrážky to pěkně oživily. Odkazy jsou už zřetelné. U soustružení i frézování je překlep: „Seznam sytémů“. Jednotlivé novinky by mohly mít kotvy, aby se z odkazů dole na stránce skočilo přímo na tu novinku (když už jsou všechny za sebou na jedné stránce).
Jaroon
Profil
Ty brdo, ten preklep si nevsimlo xxx lidi, co na to uz koukali :D
Ty kotvy nejsou spatny napad, popremyslim nad tim ;o)
Moc diky za pripominky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0