Autor Zpráva
Michalek
Profil
Zajímá mě Váš ctěný názor na stránky http://www.bgv.cz/kien/

Jedná se o prezentaci projektu Zmizelí sousedé - objevený Petr Kien.

Předem díky.
La_ToRaNTe
Profil
_ Testováno na prohlížeči: FireFox 1.0.6

Nevím čím začít dřív, proto to rozdělím.

Design:
Design na mě působí velice usedle a "starobyle". Za příčinu to mají ty tmavé barvy. Já osobně mám šedivou a černou moc rád. Ale v této kombinaci mi to nějak nesedí. A co člověka první praští do očí je to bílé pozadí. Na tvém místě bych ho dal buď o něco tmavší než je ta šedivá té stránky, nebo o něco světlejší. Co se celkového vzhledu týče, jako ceklu, tak nezaujme, ale asi ani neurazí.
Obsah:
Co se obsahu týče neměl jsem dostatek času ani motivace stránku pročíst a zabývat se jí. Za to se ovšem omlouvám.
Kód:
Ke kódu také nic nemám, jen přehledný a hlavně validní. (Tak to má být :-) )

_ Toť ode mě vše
habendorf
Profil
1) Moc nechápu smysl <div id="skrytamezera">&nbsp;</div>.
2) Není dobré při hover měnit geometrii odkazů.
3) Bez stylu nebo bez obrázků se nelze dostat na de/en verzi.
4) Při zvětšování písma ti zpod obrázku v nadpisu vytéká text. Také položky levého menu vytékají ze svých backgroundů a tečou do obsahu (chybí overflow:hidden;)
5) V tiskovém stylu bych odkazy dal černě.

Nic z toho není zásadní, je to dobrá práce.
Dero
Profil
Jen k obsahu. Nenašel jsem žádná Kienova díla, ačkoliv jsou zmíněna. Velice by mne však zajímala, kde bych si od něj mohl něco přečíst nebo skouknout?
Fred
Profil
Pěkná práce, čistý kód. Vše bylo řečeno, taky bych dal nějakou tmavší šedou na pozadí body místo bílé, líbí se mi to.
Michalek
Profil
La_ToRaNTe
Design stránek vycházel z hlavního plakátu (sekce Plakát). Nemohl jsem to moc měnit, má to navozovat starou (nebo zastaralou) atmosféru :-)

habendorf
ad 1) skrytamezera je tam kvuli te fotce, ta mezera vleze jakoby pod ni a text tu fotku obtece; kdyby tam ta mezera nebyla, text by byl schovany pod fotkou. Nenasel jsem jiny lehky zpusob jak to obejit. Nicmene souhlasim ze je to o jeden zbytecny div navic.

ad 2) puvodne to bylo jako zpestreni, ale po uprave to vypada lepe, diky

ad 3) aha, to jsem si neuvědomil; pokud se mohu zeptat, jak to vyřešit?

ad 4) diky za upozorneni, nebylo to overflowem, jen jsem pro <li> neměl nastavenou výšku; nyní by to mělo být ok; a ten nadpis měl také nastavenou blbou výšku, nevím proč to tak bylo

ad 5) provedeno


Dero
Na konci fotogalerie je zmínka
Ukázky Kienových obrazů nemohou být z důvodu autorských práv zveřejněny samostatně.
Děkujeme za pochopení.


Asi ji dám na začátek.

Díky za připomínky.
Michalek
Profil
Fred
Myslíš až tolik šedou?
Fred
Profil
stačí třeba #bbb
Michalek
Profil
Fred
Souhlas, je to hezké :-) Děkuji.
habendorf
Profil
ad 3) buď tam dát normálně img s altem, nebo
<a id="deutsch" href="deutsch.php" title="Deutsche Sprache"><span>Deutsch</span></a> a k tomu #deutsch span {display:none;} - bez stylu se zobrazí obsah spanu a nebo úplně ideálně - tak jako máš udělaný nadpis stránky.

ad 4) Ne, teď je to úplně blbý - chce to aby se pozadí položek v menu roztahovalo.

Ještě koukám že font-size máš v px, to není ideální. A ještě něco - tiskový náhled v IE je nějak zbytečně na dvě stránky.
La_ToRaNTe
Profil
Michalek :
Jsem rád, že jsi si vzal tu radu k srdci. S tou šedivou to vypadá mnohem epesněji. ;)
Timy
Profil
Za sebe přidám pouze dvě poznámky k hoverům: hover u odkazů v menu se mi nějak nelíbí, osobně mi tam asi nejvíce vadí to podtržení a odkazy v textu mají zase poněkud nevýrazný hover.
Michalek
Profil
habendorf
Vlaječky předělány tak jako nadpis, díky za radu. Snad je to ok.
To menu se teď roztahuje, mě to takhle vyhovuje - je to tak jak jsi to myslel?
Pixely - o těch vím, ale asi s nima hýbat nebudu (zatím)
Na tiskový vzhled kouknu

La_ToRaNTe
Diky

Timy
Navrhni neco jineho, prosim.
habendorf
Profil
Michalek:

Vlaječky: bezva :o)
Menu jsem myslel ještě trochu jinak, ale rozhodně je to takhle už lepší. Klidně to tak nech.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0