Autor Zpráva
studiob
Profil
Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o designu stránky http://studiobambasek.cz

Vždy jsem měl pocit, že je provizorní a potřebujeme jiný, ale postupem času si až tak jistý nejsem.

Co myslíte vy, je to děs nebo ne? Odrazuje tento design zákazníky nebo je to jedno?

P.
mimochodec
Profil
Není to vyloženě špatné. Když se na to podívá laik, najde co chce a design ho určitě neodradí.
Nicméně:
- ty modré kusy textu na hlavní straně vypadají jako odkazy, doporučuji odmodřit
- dost často je tam myslím uměle snížený vertical spacing nebo jak se to. Prostě "Klasické cesty i neotřelé nápady, které" je na výšku moc přehuštěné. A nejen to, samozřejmě.
- na stránkách, kde je použito modré menu, se v něm nezvýrazňuje vybraná položka. Ona se odlišuje, ale dost nepostačujícím způsobem

Možná jsem ještě něco přehlídl.
Mistr
Profil
studiob:
(1) Do prostoru vedle hlavičky bych ještě něco umístil (telefonní kontakt? e-mail? adresu?).
(2) Po odeslání formuláře ze stránky Internetový marketing se mi zobrazí tlačítko s textem Continue. Proč?
(3) Text Máte zájem o Facebook marketing? Využijte některý z našich kontaktů nebo prosím vyplňte následující formulář: ze stránky Facebook marketing. Funguje? je hůře čitelný s ohledem na jeho (dle mého) nevhodně zvolený kontrast mezi barvou písma a pozadím.
(4) Ve stránce Optimalizace pro vyhledávače. Víme, jak na to si oprav texty Statistika využití vyhledávačů v České republice a Jsou jen tři země, ve kterých Google není jedničkou ve vyhledávání: Rusko, Čína a Česká republika.
(5) Ve stránce je vždy hodně hutného textu. To by mne, jako zákazníka, asi odstrašovalo. Tohle všechno si číst...
Joom
Profil
Nikdy nepochopím lidi, kteří dávají ke kritice design, který nevytvořili.. tím spíš když se prezentují jako webdesignové studio..

http://demo.rockettheme.com/free/afterburner/

Odstranění copyright loga a odkazu Rocket Themes v patičce je u free designu v souladu s jejich podmínkami?

Cituji z vašeho webu: "Proto se při každé stránce snažíme vytvořit jak hezký vzhled, tak stránku, která bude prodávat.."

Hned první web v referencích:

http://www.veterinacervenyvrch.cz/

Podoba čistě náhodná?

http://www.elegantthemes.com/demo/?theme=ArtSee

Texty na vašem webu by taky šlo vytvořit lépe než použitím CTRL+C CTRL+V

http://copyscape.com/?q=http%3A%2F%2Fstudiobambasek.cz%2Ftvorba-www-stranek%2Fpravidla-pro-tvorbu-pristupnych-www-stranek

Originální texty jsou základem SEO - které lidem taky nabízíte..
Ivy
Profil
Mám otázku. V balíčcích optimalizace nabízte "100 komentářů s odkazem na vaši stránku vložených na tématické weby". Znamená to snad že jedete komentářový spam?
studiob
Profil
Dobrý den,

všem velmi děkuji za kritiku, skoro všechny Vaše připomínky zapracuji, protože dávají smysl.

Jistě, je to mírně upravená šablona, s tím se netajím. Původně to byla provizorní stránka, než uděláme novou se svým designem, ale postupem času mám pocit, že to vlastně není nutné. Proto jsem sem taky položil dotaz, nejsem si totiž jistý, že běžný uživatel vůbec vidí rozdíl a práce s novým webem má smysl.

Každopádně se zdá, že obecně se Vám to špatné nezdá, což jsem potřeboval vědět. Hodně textu tam je, to je pravda... Ještě si o tom promluvím s grafikem protože ten text tam potřebujeme kvůli vyhledávačům.

mimochodec: Díky, odmodřím a upravím :)

Mistr: vedle hlavičky bych nechal volno, už tak je tam textu... Hrubku jsem opravil a ty další drobné věci taky upravím, díky. Textu je tam dost, ale co naplat, když Google tak rád texty.

Joom: viz výše. Odstranění Rocket Themes je myslím si v pořádku, protože jsme jim za jiné designy platili, čili byli v jejich "klubu". Malé weby děláme ze šablon a zákazníci to samozřejmě vědi a sami si je vybírají. Většinou jde o placené šablony. Nevidím na tom nic špatného, nijak se tím netajím a v refereních to uvádím. Ten duplicitní text jsem odstranil, děkuji za upozornění, ten byl na web dán už před lety.

Ivy: Spam rozhodně ne.
Plaváček
Profil
studiob:

protože ten text tam potřebujeme kvůli vyhledávačům.

Vy píšete texty pro vyhledávače? Já bych myslel, že primárním cílem je oslovit potenciálního zákazníka z masa a kostí stručnou a poutavou nabídkou služeb. Text na úvodní stránce se mi četl velmi těžko a nebýt toho, že jste požádal o kritiku, po prvním odstavci bych znechuceně mávl rukou a šel jinam. Což by možná byla škoda, protože tato závěrečná stylistická perlička "Sídlíme v Praze, tj. webové stránky Praha." mi rozjasnila den :)
studiob
Profil
Plaváček: Děkuji za reakci, máte pravdu, že ty texty bych měl znovu projít, nabalovaly se za roky přepisování a úprav do dnešní podoby. To co uvádíte už bych dnes nepsal :-D S Vaším copywritingem se samozřejmě nemohu rovnat, takže vždycky to bude ve Vašich očích "slabota."

Jinak bohužel ano, vyšší množství textu je kvůli vyhledávačům. Diskuzi na toto téma bych se v tuto chvíli rád vyhnul, ale souhlasím s Vámi, že musím texty znovu projít a opravit tyhle historické paskvily. Možná bychom mohli graficky odlišit "tohle si přečtetě" a "pokud nejste Google, tento text nečtěte" :-D
Plaváček
Profil
studiob:

Jinak bohužel ano, vyšší množství textu je kvůli vyhledávačům. Diskuzi na toto téma bych se v tuto chvíli rád vyhnul

Jenže tohle je právě téma, kterému se vyhnout nemůžete. Protože nabízíte, jak jsem si všiml, také SEO. Kdybyste dělali jenom čistokrevný webdesign, ani nepípnu. Udělat web umí dneska i automatické programy. Ale udělat ho tak, aby měl smysl a plnil účel, pro nějž byl stvořen, je už jiná liga.

Položte si základní otázku. K čemu je vám člověk, kterého prostřednictvím vyhledávače přivedete na stránku, kterou až do konce nedokáže přečíst, protože fráze "webové stránky" se tam objevuje víckrát, než klíště na zarostlé zahradě u lesa?

Já jsem přeci čtenář, respektive možný zákazník, a hledám argumenty, proč bych si měl vybrat právě vás. Z tísíců konkurentů. Jenže vy ze mě uděláte, s odpuštěním, retarda, který se musí prokousat nečitelnými a nesmyslnými odstavci.

Vážně tohle chcete? Je to váš cíl?
Ivy
Profil
studiob:
Spam rozhodně ne
Linkbuilding pro firmu TKF máte v referencích. Toto tedy není vaše práce anebo tomu neříkáte spam?
A co pan K. z Prahy, to bylo co?
Chamurappi
Profil
Reaguji na studioba:
Jelikož spammer lenicka1313 obtěžoval i na této diskusi, docela by mě zajímalo vaše vyjádření k [#10].
studiob
Profil
Dobrý den, "lenička" není od nás.
Internetto
Profil *
studiob: web studiobambasek cz na mňa ako potencionálneho klienta pôsobí po grafickej stránke celkom príjemne a dôveryhodne. Akurát som skúšal kliknúť na tie modrou zvýraznené frázy v domnení že sú to odkazy, inak za mňa OK. Páčili sa mi vcelku aj vaše referencie, šok ale nastal keď som si pozrel realizovaný web http://www.perfectmind.cz/ ktorý má v pätičke 3, slovom TRI tematicky nesúvisiace spätné odkazy na vaše stránky. Od takej firmy by som web nechcel.
Chamurappi
Profil
Reaguji na studioba:
Můžete tedy ukázat, jak práce podle nabídky citované v [#5] vypadá?


Reaguji na Ivy:
Podíval jsem se blíž na aktivity lenicky1313 a stopy vedou na linkbuilderka.cz. Všechna ta „komentování“ v referencích…
Ivy
Profil
Chamurappi:
..aktivity lenicky1313 a stopy vedou na...
Obrázek je odsud a tady najdete jeden z mých nejoblíbenějších spamů.
Omlouvám se že jsem již hodně ot.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0