« 1 2
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na filiphka #20:
Vysokou hlavičkou jsem myslel všechno dohromady, co shora posouvá vlastní obsah dolů, tedy logo, proužek s meníčkem a obrázek s balónky. Vpravo je v obrázku s balónky nějaký špatně čitelný text, tak ten obrázek možná nepovažuješ za součást hlavičky, na mě tak ale působí a hlavně to nemění nic na tom, že je to kus prázdného ničeho na prominentním místě stránky. Poetické pozadí ano, ale má-li jím být podložen text, musí být nekontrastní a neostré, jinak se text nedá kloudně číst.

O délkových jednotkách v CSS a o velikosti písma se dočteš na stránkách Jak psát web.
Taurus
Profil
Chamurappi:
Našel jsem na téma sans/serif článek, který docela fundovaně rozebírá, že žádné definitivní rozuzlení patkové otázky neexistuje.

Klasická, rada tisk = serif, počítač = bez serifů mi přijde jako dobrý standard. Používat totiž serify na počítači je trochu věda. Jsem otevřený oběma variantám, ale asi nechci trávit čas vysvětlováním specifik, zatímco hromada zakladatelů neskousne základní věci jako je zarovnání a kompozice.

Nicméně úspěchem pro serify může dopadnout situace, kdy kodér aspoň téměř dvakrát zvětší velikost písma oproti tomuto na fóru. Viz http://www.odemne.com/zapisky/ – menu, perex a text pod čarou. Právě dodatkový text pod čarou je hůř čitelný, což způsobuje nedokonalost zobrazení serifů malých písem na počítači. Nemluvě o verzi v italice.
filiphk
Profil
Děkuji všem za názory a návrhy ke zlepšení, na základě kterých jsem provedl na stránkách následující změny:

1) Tmavě modrou barvu na pozadí jsem ponechal pouze v horní části stránek, kdy postupně přechází ve světlejší odstín, aby web celkově nepůsobil ponurým dojmem.
2) Původní písmo Tahoma jsem nejprve nahradil písmem Calibri, ale nakonec jsem zvolil Arial, který mi přijde nejlépe čitelný. Preferuji jednotné a bezpatkové písmo.
3) Úryvku z básně, který je vsazen do obrázku, jsem nastavil stejné průhledné pozadí, jenž je použito u menu a rovněž zvětšil odsazení řádků, aby text byl lépe čitelný.
4) Odsazení řádků jsem zvětšil také u textu v postranním levém sloupku.
5) Upravil jsem vzhled formulářů, kdy jejich zelené pozadí vystřídala bílá a následně dostaly orámování ve stylu oddělujících linek.
6) U copyrightu v záhlaví jsem před a za pomlčku mezi počátečním a současným rokem přidal mezeru.


V současné době plánuji:

1) změnu loga, aby více korespondovalo se zaměřením webu
2) zobrazení úryvků ze dvou básní v dolní části stránek namísto nynějšího jednoho
filiphk
Profil
Po delší době opět zdravím.

Provedl jsem tedy změnu loga, kdy stejným fontem je vyvedeno i písmeno "b" ve favicon.
Co se týče dvou úryvků z básní v dolní částí stránek, tak od této myšlenky jsem nakonec upustil.
Pokud jde o pozadí webu, tak barevný přechod jsem se snažil oživit elipsami a hvězdami.
A nakonec svátky: zobrazují se už jen na úvodní stránce a v rubrice "Význam jmen", s níž souvisí.

Máte-li někdo další návrhy na zlepšení vizuální podoby stránek vyjma těch, které tu již byly diskutovány, rád je uvítám.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0