Autor Zpráva
jakubstych
Profil
Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o názor na mé stránky www.jsstudio.xf.cz. Budu rád za kladné i negativní názory, které se týkají designu i čistoty kódu. Stránky stále vznikají, omluvte prosím prozatimní nedostatek textu.

Děkuji, hezký den.
margin
Profil *
Ve všech verzích IE se web rozpadá, pravděpodobnou příčinou je quirk režim.
Úchvatný font Gentium Basic se mi nezobrazuje v Opeře (nevím proč) ani v IE (chybí EOT verze).
Do odstavce nejde vložit DIV.
Jan Vonka
Profil
co do grafiky pěkné, až na to ie, ovšem ten kód je strašný...

16 Errors, 8 warning(s)
Radek9
Profil
jakubstych:
Grafika se mi docela líbí, ale možná bych to aspoň nahoře trošku oživil. Je to takové trošku jednolité. Tu navigaci bych dal jinou barvou, aby se to odlišilo od obsahu.

Co se týče kódu, doporučil bych to celé přepsat nebo aspoň nějak základně odsadit. Takhle se v tom má prase vyznat. V hlavičce mě zmátla jedna věc:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html"; charset="UTF-8"/>
To je totální blbost. Vyber si:
<meta charset="utf-8">
nebo
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8">

Pak ještě doporučuju přidat doctype:
<!doctype html>
Bez něj ti to v IE skáče do quirku, což může způsobovat ty chyby v zobrazení.

Taky, co se týče názvu… Doporučoval bych vám ho změnit, když jsem to četl, okamžitě mě napadl JavaScript (JS). Takový název bych čekal spíše u programátorského studia, ne grafického.
Mistr
Profil
jakubstych:
(1) Ve stránce Vektorizace je popisek obrázku téměř nečitelný. Proč tak malé písmo?
(2) Z textu stránky Služby odkaz na pojednání o vektorizaci existuje. Avšak zpět?
(3) Ujednotil bych titulky stránek (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu stránky). Prosím, srovnej stránky Služby a Vektorizace.
(4) Existuje mapa webu?
(5) Z obrázku

bych udělal klikací logo, tedy odkaz směřující na úvodní stránku.
(6) Mimochodem, máš rozmyšleno, co bude na úvodní stránce v té světlé ploše?
(7) V ceníku si za číslici (před symbol měny) doplň nezlomitelnou mezeru.
jakubstych
Profil
margin:
Děkuji, pokusím se s tím udělat, co bude v mých silách.

Jan Vonka:
Příští školní rok budu mít předmět "Webové stránky", snad se zlepším. Děkuji.

Radek9:
Děkuji. Pokusím se celé to zvážit a možná i začít od znovu. Matoucí věc v hlavičce opravena, <!doctype html> přidán a název jsem poupravil na JS Design Studio, snad tím zamezím případným omylům.

Mistr:
Popisek zvětšen, odkaz zpět přidán. Původně jsem měl myšlenku, že by znovu klikli v menu na "Služby", uznávám, že takto je to přehlednější. Ujednocení titulky stránek, tím máte na mysli něco jako "JS Design Studio - Domů, JS Design Studio - Služby, apod.? Mapa webu neexistuje, je to důležité, když web není tolik rozsáhlý? Logo je nyní klikací. Zatím vůbec netuším, co bych si představoval na hlavní stránce, bude to pro mě asi oříšek. Nezlomitelná mezera v ceníku doplněna. Děkuji moc.
drp
Profil
K tomu co psali výše bych ještě navrhnul změnit adresu stránky na "jsdesign" to "jsstudio" nevypadá moc dobře kvůli 2x "s".
Jan Vonka
Profil
jakubstych:
ale to jsou dost jednoduché chyby si to oprav, například přidat atribut alt do img a tan charset bych doporučil <meta charset="utf-8"> - musí se modernizovat :D taky tag <menu> se mi moc nelíbí :D dej tam spíš <ul> nebo <nav> ale to je jen drobnost :D
drp
Profil
<menu> je jak <ul> ale staci <nav> a potom <a href>
jenikkozak
Profil
Jan Vonka:
například přidat atribut alt do img
Vyroste díky tomu na světě o jednu nádhernou květinku víc? Můžeš uvést příklad nějakého alternativního textu, který by vystihoval některý z těch obrázků v porfoliu? Grafické portfolio je přece založeno na vizuálním vjemu. Když tam obrázek nevidíš, stejně ti popis na nic není.

<meta charset="utf-8"> - musí se modernizovat :D
Nemusí. Takovéhle zkrácení k ničemu není. Větší úspory přece může dosáhnout zkrácením toho textu Lorem ipsum.

taky tag <menu> se mi moc nelíbí :D
Mně jo, začíná i končí zobáčkem. Co bys chtěl víc?

dej tam spíš <ul> nebo <nav> ale to je jen drobnost :D
Proč? Druhý návrh je vyložená blbost. <nav> nepůjde ve starších IE (starších než 9) ostylovat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Vonku a drpa:
Element <nav> nefunguje ve všech prohlížečích, proč mu ho radíte?
Co se vám tak nelíbí na <menu>, které funguje všude?


Reaguji na jakubastycha:
1) Dávat obsahovému bloku je obecně špatný nápad, protože nikdy nevíš, jak bude vysoký.
2) Nadpisy a menu mají velikost písma zadanou v pixelech, takže nejdou v Exploreru zvětšovat (na rozdíl od ostatního textu).
3) Portfolio je rozsypané v Exploreru 7, protože nastavuješ display: inline-block na blokové elementy. Fungoval by, kdybys ho nastavil třeba na <span>. Rozsypání by nevadilo, kdyby hlavní blok nepočítal s pevnou výškou.
4) Nedeklaruješ žádné záložní písmo. To tvé TTF se mi nenačetlo ani v jednom prohlížeči.
5) Proč nuluješ nadpisům margin-left? Nula je výchozí. Proč nastavuješ display: inline-block plovoucímu bloku? Nehraje roli.
6) Mohl bys zvětšit line-height a zvětšit rozestup mezi odstavci.
schwainflax
Profil
jakubstych:
1) Pozadí se mi hodí více k podlahářství než ke grafickému studiu.
2) V CSS souboru se ti do názvu třídy vloudilo písmenko navíc -- .celekÂ
3) Písmo se mi načítalo šíleně dlouho, opravdu nejde použít nějaké standardní (myslím Georgii, Helveticu a tak) nebo nějaké z Google Webfonts?
4) Proč používáš globální reset? (Částečně) to chápu u rozsáhlých webů, ale u 5ti stránkového portfolia mi to připadá zbytečné.
5) Tohle je asi hodně subjektivní, ale dát si firemní portfolio na freehosting mi připadá dost divné.


Aha, při čtení vlákna jsem narazil na větu „Příští školní rok budu mít předmět "Webové stránky", snad se zlepším. Děkuji.
Předpokládám, že JS Design Studio je jen a pouze Jakub Štych, takže nechápu, proč na webu píšeš "Co děláme", "Kdo jsme" a podobně.
Mistr
Profil
jakubstych:
Ujednocení titulky stránek, tím máte na mysli něco jako "JS Design Studio - Domů, JS Design Studio - Služby, apod.?
Ano. Podobu titulku si ovšem stanov Ty, jak Ti bude vyhovovat.

Mapa webu neexistuje, je to důležité, když web není tolik rozsáhlý?
Rozsáhlý možná není, ale trochu se v tom návštěvník zamotává. Jak máš do toho zakomponované ty vysvětlivkové stránky (Vektorizace apod.), tak to trochu mate.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0