Autor Zpráva
artorie
Profil
http://www.al.8u.cz/
Chtěl bych zhodnotit grafickou stránku šablony. Co by jste případně vylepšili, přidali, odebrali. Není to plně funkční web, je to jen html/css/jquery šablona. Není ještě plně hotová, takže vašim připomínkám můžu okamžitě vyhovět.
Díky předem za hodnocení.

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Zhodnocení grafické šablony“ chybí název či adresa webu.
mimochodec
Profil
Vidím vlevo ovládací prvky, vpravo tabulku. Jestli jde o design nějaké administrace, tak docela v pohodě, jen bych použil table-collapse: collapse. Jestli je to návrh vzhledu veřejné části webu, která má nějak upoutat a zaujmout návštěvníka, tak je to trochu nedostatečné.
Taurus
Profil
Inspirace: Design administrace jandousek.cz
Tori
Profil
artorie:
Ikonku s tlustou šipkou směrem dolů mám spojenou významově se stahováním souborů (možná i díky KTorrentu), rozhodně bych ji nečekala u registrace ani přihlášení. U "Přidat nový závod" mi připadá ikonka proporčně příliš velká oproti písmu - pokud přesahuje výšku řádku, tak ji spíš vnímám jako černobílý symbol Červeného kříže. U odesílacích tlačítek by mohl být kurzor ručička (jsou klikací). Uprostřed a na pravém kraji hlavičky jsou nějaké tečky - proč? Datepicker má navíc jeden prázdný řádek nad datumy.
mimochodec
Profil
Taurus:
Ach.
Lexter
Profil
Taurus:
V klidu Jakube. Mimochodce by mohla trefit pepka.

artorie:
Taky nevbím zda se jedná o administraci nebo veřejnou část webu. Jako veřejná část je to poněkud mdlé a nezajímavé. Zapoj barvy, klidně i obrázky, vysvětlující texty. Koukej se po konkurenci. Pokud administrace tak se ptám, kde se dá závod zeditovat? Dále mi chybí alty u obrázků.
artorie
Profil
Tori : Ta šipka je tam proto, že po kliknutí vyjede okno s formulářem pro přihlášení. To pro registraci zatím nemám hotové. Něco podobného musím u dělat i u zadání data. Tam po kliknutí vyjede kalendář na výběr data.
janvoz
Profil
Strašně malý detail, ale ta ikonka @ je děsná ;) Jinak bych upustil od té horní černé lišty, trochu web zesvětlil a zmenšil levý sloupec. Za přehlednost palec nahoru :)
jenikkozak
Profil
artorie:
1) Nerozumím velikostem nadpisů. „Vyhledávání“ má stejnou velikost a barvu jako popisky u polí pro přidání nového závodu. Mělo by být ale stejné jako obrázkový (proč je obrázkový?) nadpis Přidat nový závod.
2) Je potřeba, aby prvky <select> měly zvýšenou výšku, když line-height je jednou z vlastností, které se pořádně na tyto seznamy aplikovat nedá? (Vinou toho jsou hodnoty optionů zarovnány nahoru, což nevypadá hezky.)
3) Ikonku zavináče zmenši (aby ten znak byl podobně velký jako u ostatních ikonek) a raději odstraň stín a ten 3D efekt.
4) Ve formuláři pro přidání závodu by se hodil lepší popisek u odesílacího políčka než „vyhledat“. Ten popisek by měl začínat velkým písmenem, když tak začínají popisky ostatních prvků formuláře.
5) Data se mají správně psát s mezerou mezi dnem, měsícem a rokem. (Mně se to také víc líbí bez mezer.)
6) Bylo by pěkné, kdyby ikonky v patičce po najetí myší získaly svou originální barvu.
artorie
Profil
jenikkozak : ta stránka jenom vyhledává závod. Přidání závodu bude probíhat kliknutím na přidat nový závod. Přemýšlím, že bych ten formulář dal do linghtboxu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0