Autor Zpráva
gizmo
Profil *
Moderátor Petr ZZZ: Varování: Obsah na odkázaném webu není nic pro slabé nervy. V žádném případě nedoporučuji nezletilým.


Dobrý den,

rád bych Vás požádal o názor na nový web Dickhead.cz, který se zaměřuje na zábavný obsah určený spíše pro dospělé uživatele internetu.

Zajímá mě především první dojem z webu, případně prvky, které byste změnili/odstranili/předělali, různé detaily apod.

Mám pořád takový dojem, že webu něco schází a něco přebývá.

Děkuji předem všem za názor.
Ivy
Profil
První dojem mám velmi rozpačitý, nevím o čem je a pro koho je. Kdyby to nebylo napsané v předcházejícím příspěvku tak mi to nebude jasné doteď. Doporučuju na úvodní stránku přidat úvod který to bude vysvětlovat. Další první dojmy jsou lacinost a "bleskoidnost" - pivo, masakr, erotika, nadměrně tlustý člověk, nahé slečny..... Kvůli tomuto dojmu já osobně nemám chuť zkoumat stránky více, možná se pro účely názoru na stránku podívám ještě jednou až budu mít víc času.
gizmo
Profil *
díky za názor... sám se vzhledem nejsem spokojen, o důvod víc, proč ho předělat
Ivy
Profil
Můj první dojem nepramení až tak úplně ze vzhledu, je to spíš o obsahu. Možná by bylo kromě nějakého úvodu dobré též obsah nějak utřídit. Takhle to na mě působí opravdu jako blesk, tedy narvat na jedno místo co nejvíc témat (nejlépe kontroverzních) u kterých je předpoklad že je lidi budou považovat za zajímavé. Je to ale také o tom, co chce stránka návštěvníkovi nabídnout, důvod proč vlastně existuje a důvod proč by chtěl na ni uživatel chodit. Podle toho by pak mělo být zacházeno s obsahem.
gizmo
Profil *
mně právě spíš jde o ten vzhled.. osobně si myslím, že to potřebuje nějak zefektivnit, zjednodušit, vyvarovat se komplikovaným prvkům apod. Co se týče obsahu. Možná bych zvážil odebrat nějaké kategorie - asi ty nejmíň šokující a ostatní bych ponechal. O ta kontroverzní témata mi právě jde. Shromažďovat drsnější zábavu. Nicméně děkuju Vám za konstruktivní kritiku.
Suta
Profil
gizmo:
Většinou se vyjadřuji ke kódu a všemu, co s ním souvisí. Udělám výjimku a vyjádřím se k obsahu, konkrétně k videu (či fotografiím) "45 těl obětí masakru v Sýrii (18+)". Otevřít jsem se neodvážil. Pokud je obsah to, co myslím, navrhuji léčit se, pokud není, stále to nebudu považovat za rozumný pokus o vtip.
jenikkozak
Profil
gizmo:
O ta kontroverzní témata mi právě jde. Shromažďovat drsnější zábavu.
Pak jsi aspoň mohl mít trochu soudnosti a počítat s tím, že tady moc nadšených názorů nenajdeš.

Design by měl odpovídat obsahu webu. Ten tvůj je poněkud nudný, univerzální, dal by se použít na každý druhý projekt, ale ve skutečnosti by ale na žádný nepasoval.

Zajímá mě především první dojem z webu
Znechucení. Nechápání, proč tohle někdo vytváří a proč na takový web dává odkaz normálním lidem.
... případně prvky, které byste změnili
Design. Záleželo by ale na tom, na jakou oblast by ses rozhodl zaměřit.
odstranili
90 % obsahu.
předělali
To je totéž jako něco změnit. Takže bych asi znovu předělal design.

Máš špatně pojmenovanou jednu kategorii.
Ivy
Profil
Tak jsem se podívala ještě jednou. Jestli tam máš opravdu video s reálným masakrem a jak někdo natočil vlastní smrt, tak bych doporučovala dát na stránku opravdu vysvětlující úvod o čem to je. Aby nějaký náhodný návštěvník neutrpěl šok, a myslím to vážně. Neber si to osobně, ale jistě i ty víš nebo tušíš, že osob které vyhledávají až takto kontroverzní témata není tak velký počet (a reakce zbývající části lidstva mohou být taktéž silné).
gizmo
Profil *
jenikkozak: upřímně, nečekal jsem, že budu za obsah pranýřován :). Čekal jsem trochu nadhled nebo i pochopení. Lidé skutečně podobné weby vyhledávají. Podobná videa s masakry, jak zde zaznělo, apod... Co se týče toho znechucení. Nevím no, co na to říct. Znáte weby jako je, rozzlobenimuzi.com, zvraceny.cz, drsnysvet.cz? Pokud i na ně máte názor: „Znechucení. Nechápání, proč tohle někdo vytváří a proč na takový web dává odkaz normálním lidem.“ Pak není co řešit a prostě nejste typem návštěvníka pro tyto weby... Jinak asi nemá cenu tohle dál komentovat, pokud jste tolik znechucen obsahem a nejste tedy schopen nebo ochoten se vžít do role - pro vás nenormálního člověka - který podobné weby vyhledává. Odstraňovat 90% obsahu nebudu, ten web je o tomhle.
Ivy: Nejspíš dám na Vaší radu a na úvod dám odklikávací hlášku, vysvětlující výskyt podobných videí. Díky za názory a za radu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na gizma:
„...který se zaměřuje na zábavný obsah “

Video, na kterém někdo shazuje krvavé zavražděné z mostu do řeky, jsi jako zábavné označil zřejmě nějakým politováníhodným omylem.

Chladímmm a předkládám k diskusi otázku, zda odtud chceme na podobný obsah odkazovat. Za sebe říkám, že nechceme, i kdyby se mělo ukázat, že takový obsah spadá pod "zpravodajství" a je legální ho zveřejnit.

Navrhuji vlákno smazat nejpozději 22. 9. 2012.
Moderátor Chamurappi: Já, Joker a panther jsme se po měsíci vyslovili proti smazání, protože se tady (na této diskusi) neděje nic zavrženíhodného. Vracím od ledu.
gizmo
Profil *
Ještě jednou děkuji Ivy za konstruktivní kritiku s nadhledem. Smažte toto vlákno, prosím, nejsem zde registrovaný, takže to asi smzat nemohu. Děkuji
P.S. Netřeba má označení litovat, jak píšeš. Rád bych svá slova zopakoval a uvedl na pravou míru - psal jsem: „zábavný obsah určený spíše pro dospělé uživatele internetu“, „drsnější zábavu“.

Video, na kterém někdo shazuje krvavé zavražděné z mostu do řeky, jsem na webu začadil do kategorie Extrémní Videa. Do zábavné kategorie či nějaké podobné jsem jej skutečně nezařadil, takže bych tě poprosil abys příště volil slova tak, abych pak já nevypadal, jako člověk, který se těmato videama nějakým způsobem baví, nebo je označuje za humorné apod. Nevytrhávej má slova z kontextu a jednej s větším respektem, děkuji.
jenikkozak
Profil
gizmo:
takže bych tě poprosil abys příště volil slova tak, abych pak já nevypadal, jako člověk, který se těmato videama nějakým způsobem baví
Proč to tedy děláš? Chceš mít nějaký zisk na neštěstí jiných? (Nemyslím výhradně finanční.) Říká se tomu hyenismus.
Ivy
Profil
gizmo:
upřímně, nečekal jsem, že budu za obsah pranýřován
Upřímně, jsi naivní. Tohle čekej, a ještě hůř.

Čekal jsem trochu nadhled nebo i pochopení
jenikkozak:
Proč to tedy děláš?
Myslím že by sis měl opravdu ujasnit důvod, pro který to děláš, neboť s takovýmito reakcemi se budeš setkávat, a pochopení nečekej. Kdybych si nemyslela, že shlédnutí videa s masakrem může sadistovi zabránit někoho podříznout, neboť se na tom dostatečně vybije tak tě i já tvrdě odsoudím.
gizmo
Profil *
Ten obsah co tam je... Asi jste se všichni dívali jen do jedné kategorie, co nadělám no. Snažím se přidávat takový obsah, který by mohl návštěvníky zajímat. Myslím si, že i videa s náhledovým obrázkem 18+ mohou někoho zajímat. Jestli to lze tedy označit za hyenismus, což slovník cizích slov vlastně říká, pak nevím, co na to říct. Odvolávat se na jiné kategorie a na podobné české weby, které nabízejí podobný obsah, je asi alibistické, ale jako hyena se kvůli tomu necítím.
Ivy
Profil
A ještě jedna rada: neříkej tomu v žádném případě zábava a úplně to odděl ode všeho ostatního.
Suta
Profil
gizmo:
Ten obsah co tam je... Asi jste se všichni dívali jen do jedné kategorie, co nadělám no.
Ne, pouze jsem očima přeletěl tvou úvodní stránku. A ihned odešel.

Lidé skutečně podobné weby vyhledávají. Podobná videa s masakry, jak zde zaznělo, apod...
Takto kontroverzní videa vyhledává maximálně mizivé procento populace. Valná většina dělá vše proto, aby je nikdy shlédnout nemusela. Co z toho pro tebe vyplývá? Pokud pro takovýto obsah skutečně chceš dělat prostředníka, dej jej do samostatné sekce, do níž se uživatel dostane po odsouhlasení tvého varování. Ten, kdo po podobném obsahu prahne si k němu cestu jistě najde. V opačném případě počítej s tím, že valná většina návštěvníků přijde, shlédne, co nabízíš, zhodnotí, bude znechucena a odejde, přestože 90% může být zábavný obsah.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0