Autor Zpráva
Jooomal
Profil *
Ahoj, jaký máte názor na stránky jedné ze středních škol v Pardubicích? Zajímal by mě nejen názor odborný, ale také názor laický "obyčejného" návštěvníka stránek.

Adresa stránek: http://sspas.cz/

Děkuji
Rellik
Profil
Tak začneme s tím nejvážnějším. Myslím, že to přetékající menu nebyl zrovna záměr:
http://www.2i.cz/c6daa78d5e
Dále pak nadpis logu (Střední škola potravinářství & služeb) je částečně schovaný za tím "logem" školy, takže sem to první četl jako "Střední škola potravinářství & služek".. :)
Obrázek školy je jak nepovedený export obrázku z malování.
Volba barev a celkového designu. mě hodila minimálně o 5 let zpět ve tvorbě stránek. Z dob masivního rozšíření FrontPage editoru.
Taky sem si teď všiml, že nahoře odkaz "skrýt lištu" je pod odkazy "Hledání, Mapa" a částečně je ze spodní strany překrývá.
Tohle všechno je z prvního pohledu na úvodní stránku. Víc sem to nezkoumal. Radil bych začít znovu.. :(
jenikkozak
Profil
Jooomal:
1) Žlutý Comic Sans na modrém pozadí je spíše vhodný na blogísek třináctileté slečny. Zkusil bych sjednotit patkovost písem a odstranit to hravé písmo, ke zbytku webu se nehodí.
2) Je budova školy na tom tak špatně, že není možné použít kvalitnější fotku, na které by byly vidět detaily?
3) Horní menu, prostřední menu, dolní menu, podmenu dolního menu, odkaz na fotky, nadpis Aktualitky... každá část má úplně jiný vzhled, není v tom vidět žádná snaha o jednotný styl.
4) Mám hrozně rád pestré barvy. Ale tohle je příliš. Článek by neměl vypadat jako omalovánka. Podtrhávání textu, který není odkazem, je na internetu zločin! :)
5) Proč se má takový článek hodnotit? K čemu návštěvníkům je počet zobrazení? Stačí (myslím) jediný odkaz na tisk, PDF verze snad žádné rozumné využití nemá. Má smysl takový článek sdílet? Navrhl bych všechny tyhle „kouzla“ ze článku vyhodit. Tak aby zůstal na té stránce dominantní text. Tedy to, co návštěvníka zajímá.
6) Např. to jezdící písmo v hlavičce. Svým pohybem vykrádá ostatním prvkům pozornost. A přitom nenese žádnou informaci. Nepotřebuji být vítán na každé stránce webu.
7) Drobečková navigace (konkrétně třeba na stránce, na kterou jsem výše odkázal), se může rovnou vyhodit. Obsahuje odkazy, které nefungují. Nikdo si toho nevšiml, protože ji asi nepoužívá.
8) Je zajímavé, že po zobrazení stránky pravý sloupeček postupně vyjíždí. Ale k čemu to je? Stránka na mě působí přeplácaně a tohle je jedna z věcí, které bych také vyhodil.
9) Je pěkné, že každá podstránka obsahuje odkaz na sponzory. Vypadalo by však vznešeněji, kdyby jim byla vyhrazena samostatná stránka. Místo pod patičkou je trochu podřadné. A to i v očích vyhledavačů.
10) Jako žák jsem byl nucen pracovat se systémem Moodle. A jsem velmi rád, že ty krušné časy minuly. :)
11) Opravdu máte v oficiálním názvu (rádoby cool) ampersand?
12) V kalendáři se už deset let nic nedělo. Není nutné ho mít na každé stránce. Virtuální prohlídku také ne.
13) Ty přechody v aktualitách se asi také budou odstraňovat.
14) Prázdné položky (aktuálně třeba pro rodiče > odměny) by se mohly dočasně skrýt. Je zbytečné, aby položky menu (myslím třeba pro rodiče, pro uchazeče, o škole...) byly klikací, když nikam nevedou.
15) Změna barevného schématu mi nějak nefunguje. A je úplně zbytečná. Osobně považuji za zbytečnou komplikaci i nastavování zobrazovaných panelů. Jednoduše bych ty zbytečné panely vyházel všem.
16) Ahá, na nadpisy panelů se dá klikat. Pak bych nad nimi očekával ručičku.
17) V seznamu učitelů (záměrně neodkazuji) jsou některé e-maily patkovým a některé bezpatkovým písmem? Osobně bych dal přednost formátu: titul před jménem, křestní (rodné) jméno, příjmení, titul za jménem. Tohle na mě působí méně osobním dojmem. Mohla by se k nim dopsat i aprobace. Třeba by to pomohlo rodičům, kteří mají horší paměť na jména.
peta
Profil
- Preplacane barvami, ruznymi menicky, pismem a jeho upravami... Zkus to zjednodusit jen na tolik, co potrebuje uzivatel. Ostatni schovej treba pod odkaz nastaveni stranky nebo pod. Barvy, stranku si preved na cernobilou. Oces pocet odstinu pozadi tak na 3-4. Osobne treba davam prednost pod hlavnim textem bilemu podkladu a radeji zabarvene nadpisy a odkazy.
- V okenku 500x500 neni stranka dostupna od leveho okraje, vidim
umenty ke článku:
zpis tříd - zahájení (pdf)
aptační den pro žáky 1.ročníku učebních oborů (pdf)
aptační den pro žáky P1 (pdf)
- "pro uchazeče | pro žáky školy " zak skoly = student, studuje na skole
- "pro rodiče" - kdyz to rozbalis, tak diky pruhlednosti je to necitelne
- Rozbalovaci menu se neda pouzit pri klikani tabelatorem. Na rozbalene polozky se nedostanu. Web by mel byt pristupny i pro zrakove postizene. Zkusil jsem dat enter na vybrane polozce menu a ani po te se nezobrazilo menicko, jen jakasi mezistranka.
- fotka skoly se mi nelibi. Vpravo, jak mas ty fotky v logu, bych dal tak 2-3 vedle sebe a mozna vetsi nebo bych udelal vyrez z fotky, aby bylo neco poznat. treba ted tam mam mlyn, ale v tom nahledu to vypada jako fotka obchudku v tesku. Takze bych tam treba dal tu cast s pytlem na mouku jako nahled.
- obory - Tam bych dal odkazy na podrobnejsi info, co se v tom oboru uci. Kuchar je pomerne siroky pojem.
- "virtuální prohhlídka" - preklep, zkus text pred vystavenim zkopirovat do wordu a projet kontrolou chyb. Neporesi to vse, ale i to malo potesi uzivatele.
"cesta: pro uchazeče / kurzy a akce školy ... Adaptační kurz ... Informace a přihláška k adaptačnímu pobytu žáků budoucích 1. ročníků (obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou) neleznete pod tímto článkem.
Publikoval Ing. Bohuslav Nepovím dne 2012-04-26. Počet zobrazení 709. - co si mam ted o ing asi myslet? :) 3 radky a s chybou...
- http://sspas.cz/index.php?idecko=60 - dlouhy podtrzeny text a jeste tucne se mi nelibi
Ja bych dal tucne toto, spis, jako nadpis, bez podtrzeni:
"1. Výroba zákusků a dortů – kód dílčí kvalifikace 29-007-H"
- http://sspas.cz/index.php?idecko=38 - ten text je strasne dlouhy, zkus tam pridat mezi to obrazku. Tech se pak pri cteni chytis, mam orzcteny druhy odstavec pod obrazkem hlavy, treba. Je to neco, jak u nas, tez jsme pozadali prodekana o obrazky mezi dlouhe odstavce http://www.slu.cz/fpf/cz/veda . Jinak si nasich stranek nevsimej, to je dilo po mnohamesicnim boji a neco se nam prosadit podarilo a neco ne :)

Zkus si stanovit vzhled stranky a velikosti a umisteni obrazku, at to vypada jednotne. Zatim to vypada, ze mas kazdou stranku jinak. Seznam souboru a priloh tez. Nekdy je to s odrazkami, nekdy bez nich.

Vzhled oblasti pro text bych si predstavoval asi nejak takto:
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-halenkov-cz.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/sx/campanus.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-zsvk-cz.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/tpl-mouse_by_mlpdesign.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-stop-vlhkosti-cz.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1680/www-hrad-zvikov-eu-11-4-2012.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-cam-ac-uk.png
Jak to tam zacnes placat vselijak, tak to vypada poblaznene.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0