Autor Zpráva
Lenka Schánová
Profil
Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o kritiku/komentář/poznámky k mému novému webu. Společnost nabízí převážně obchodní asistenci. Záměrně jsem si vybrala tmavší barvu pozadí, jelikož jsem se chtěla odlišit od ostatních podobných společností mající buď bílou nebo modrou barvu.

Kritikou, prosím, nešetřit.

Děkuji.

S pozdravem

Lenka Schánová

www.schanova.com

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Nešetřete kritikou nového webu“ chybí název či adresa webu.
Ivy
Profil
Nedávno mě kousnul kůň a mám zakázaný Javascript. Nevidím nic.
mimochodec
Profil
Všude po webu vidím v textu čtverečky.
Animace - nelíbí. Nejdrsnější je skok z úvodní strany na služby. Blikne modrá stránka, skočí zpátky úvodní a pak najede modrá.

Texty: spousta frází. A psát o sobě ve třetí osobě... no, nepřesvědčilo mě to.
juriad
Profil
Ivy:
To je zajímavé, já v FF bez JavaScriptu web vidím a můžu ho bez problému používat.

Lenka Schánová:
1) Moc nechápu Homepage (mimochodem: proč je to nazvané anglicky?); když na web přijdu, není mi vůbec z obsahu Homepage jasné, co poskytujete. Nedokážu se z (ne)dostupných informací rozhodnout, na co kliknout, tak raději zkusím nějakou položku v menu (konkrétně Služby a konečně je mi pak jasné, co Homepage asi má znamenat)
Pokud bych měl na web znovu přijít, Homepage raději přeskočím
2) Co není odkaz, nepodtrhávat!

už vidím jen verzi, která vyžaduje JavaScript, jak popisuje Ivy. Moje připomínky jsou tedy bezpředmětné
Ivy
Profil
Opravdu nevidím nic kromě seznamu 26 skriptů v dolní části stránky.
jenikkozak
Profil
Lenka Schánová:
- Mě kůň nekousnul, ale používám IE, stránky jsou v něm dost rozbité.
- Texty mě svým rozsahem a uspořádáním nelákají ke čtení.
- Zkuste stránku oživit nějakým grafickým prvkem, obrázkem, logem, čímkoliv.
- Do metatagu description zadejte dvě tři věty popisující Váš web. Obsah této značky se vypisuje ve vyhledávačích (za určitých okolností) a pouhé „schanova.cz“ nikoho ke kliknutí na Váš web nenaláká. Navíc vyhledávače dají raději přednost úryvku z Vaší stránky, což nemusí být vždy nejlepší.

Jé, najednou je tam jiná verze stránek. Tak to se asi v životě neshodneme, kdo co nevidí.
pcmanik
Profil
Lenka Schánová:
Stranka vyzerá že už je načítaná teda podľa progress baru prehliadača. Ale stále sa pozerám na bielu stránku už som to chcel zavrieť, keď tu zrazu začal poskakovať obsah po stranke až nakoniec sa zjavila celá. Takže veľké mínus. Ten "lietajúci" obsah sa mi vôbec nepáči a už som dlho niečo také nevidel. Celkovo je stránka dosť zvláštna a obchodnú assistenciu mi teda ani v najmenšom nepripomína.
preca1
Profil
Zdravim,
nějak často se vám mění verze webu. Poprvý sem viděl světlou (horší) verzi. Po refreshy sem viděl tmavou. Pak sem v jednom prohlížeči viděl světlou a v druhym tmavou. Teď tam je zas světlá. Možná by bylo fajn dát stránky ke kritice, až tam budete mít finální verzi, aby vám každý nekritizoval něco jiného.

Na světlé verzi by bylo fajn na stránce Kontakt dát odkaz rovnou na vyhledanou adresu, ne jen na Google Maps. Světlá verze by si možná zasloužila výraznější patičku.
mimochodec
Profil
Ještě jsem se trochu podíval do kódu. Ono se to tam skládá nějakým javascriptem, tak to není úplně přehledné, ale vidím tam konstrukce jako

  <span class=\"font_8\">
    <span class=\"color_12\">
      <span class=\"bold\">Lenka Schanová
      </span>
    </span>
  </span>

Prostě několik tříd obsahuje nastavení fontů, několik varianty barev a další třída je třeba pro bold. Tak takhle správné využití css určitě nevypadá. To už by bylo lepší přímé stylování bez css.
peta
Profil
http://www.schanova.com/ - Oops... Sorry, it appears there has been an internal server error with the page you've requested. We're working to fix the problem.
Pri druhem pokusu se mi stranka zobrazila.

- Menu nahore - mala pismenka, pismenka nalepena v sobe, spatne se to cte.
- Blika mi tam stale jakasi animace, takze misto soustredeni se na menu tekam ocima, odkud vyskoci medved, kdyz se tam neco pohnulo.
- Strance kontakty nerozumim. Tam mam Obrazek, v obrazku jakysi text, pod obrazkem 4 sede obdelnicky, Send a mapu. Nechybi tam neco? Navic mi to prijde chaoticke, kazde okenko pouziva jiny vzhled pro text
Schvalne si vyzkousej okenko 500x500 ve FF. Ja ani jinou sirku pro prohlizeni stranek nepouzivam, mozna 700 jeste, protoze potrebuji nejak pres sebe vyskladat asi 30 oken naraz, abych mohl s nimi pracovat. Navic to tak nejvic odpovida pomeru stran A4 na vysku.
- Angl. konverzace - ten nadpis se neda oznacovat. Takze jsem to sem musel vypsat pismenko po pismenku. Odrazky pod "Anglicky v Čechách:​​" jsou pres levy okraj stranky, ale v dalsim odstavci, "Anglicky v zahraničí:​​", uz jsou uvnitr stranky. Vzhled cele stranky mi prijde navrzeny neprijemne. Stridaji se ruzne mezery mezi radky, ruzne velikosti pismen, vetsina textu je titerna, radky presahuji 80 znaku na radek.
- PROFIL - dole modre linked je neklikatelne. Text preteka stranku do cerne plochy. Fotky jsou nafocene chybne s protisvetlem a nejsou tudiz moc ke koukani, ale prostredi je zvolene zajimave.
- Do hlavicky bych pridal nejaky obrazek, hlavu nebo neco. Na strankach, kde neni zadny obrazek pusobi cela stranka smutne.

Na to, jak je prijemne zvolene pozadi stranky bych ocekaval, ze i text bude mit jakousi formalni podobu a ne vytvor 15 leteho skolaka, chaoticky navrzeny vzhled, usporadani. Je to skoda, zahozena grafika.
DJ Miky
Profil
Ad světlá a tmavá verze: http://www.schanova.com/ vs. http://schanova.com/ by určitě chtělo sjednotit.
Giga
Profil
Mne vadí šírka stránky. Je dimenzovaná na širokouhlý monitor bez akejkoľvek pružnosti.
Keď nemám okno prehladača cez celý monitor (akože nemám), tak sa stráca ľavý okraj webu s logom.

Je tam veľa štvorčekov v texte.

Nepáči sa mi odkaz pre prihlásenie webmastera na stránke určenej pre verejnosť.

používam Opera 12.02
Plaváček
Profil
Lenka Schánová:

Chyby na této stránce mohou způsobit její nesprávné fungování. Touto hláškou mě oblažil IE 8. Celý web je tím pádem jedna velká katastrofa.
_es
Profil
Lenka Schánová:
Vyhľadávače „uvidia“ web asi tak, ako keď si návštevník vypne JavaScript, teda prázdnu stránku. Z čoho je vyexportovaný ten hrozný HTML kód?
artorie
Profil
Jak se to indexuje vyhledávačům?
Lenka Schánová
Profil
jenikkozak:
Omlouvám se, ale měla jsem tam ještě starou verzi stránek. Ta nová se zobrazovala pouze někomu. Teď už by měly být viditelné pouze ty nové stránky.
Amunak
Profil
Lenka Schánová:
Chvilku se to načítá a pak mám bílo. Už jsem to zavřel a pak mě napadlo, jestli se to třeba nenačte až po čase... A taky že jo. Stránky jsou pěkné, ale bez javascriptu budou nepoužitelné. Taky většina lidí odejde dříve než se jim to načte.
Juandev
Profil
Lenka Schánová:
Vydím zde zásadní problém, že se to pomalu načítá. Není se čemu divit, dal jsem si trasování a ode mě k Vám to je přes 23 uzlů místy příšerná odezva. Čili vyměňte webhosting, nebo pokud se zaměřujete na ČR a střední Evropu, tak hostujte v ČR.

Co je pozitivní, že na první pohled je jasné o co se jedná: o finance. Bohužel:
*dostupnost textu je špatná (to znamená, šedé malé písmo, na šedém pozadí ne)
*nelíbí se mi ani použité fonty zápatí
*úvodní text není jasný - zjednodušl bych do bodu a nezarovnával na střed
*budete pronajímat kombajny?
*u těch jednotlivých služeb je moc volného místa - to člověka nezaujme
*nějak nechápu proč mám v české verzi česko anglický text
*písmo je místy malé, stejně jako řádkování na to, kolik textu tam je Berte to tak, že si to nebudou prohlížet lidé jen z velkoformátových obrazovek, jaké máte třeba doma
*jsou tam různé typografické prohřešky, které nepůsubí dobře:
**(Červen 2012) - červen
**"Společnost Lenky Schánové
*k čemu používáte webmaster login?
Kubuska112
Profil
Lenka Schánová:
Dlooooouho se to načítá.
Zvětšil bych písmo a navíc se šedá na černém nedá moc čist.

Co to moje oči vidí?? 999 Chyb?
Chamurappi, jaký je dosavadní rekord?
Moderátor Chamurappi: Asi třináct tisíc. Nabrat velký počet chyb není tak těžké. Držte se prosím tématu kritiky.
Taurus
Profil
Myslímmm, že se tu plevelí vlákno.
Moderátor Petr ZZZ: Vypleto.

Jak známo, oprava jedné věci může odstranit dalších x varování, takže nahrabat spoustu chyb není problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0