« 1 2 »
Autor Zpráva
regy
Profil
Ahoj,
jak se vám líbí grafika http://hedvika.kablik.cz? Ořez hlavy ještě vylepšíme, není to ze studiové fotky.

Díky
mimochodec
Profil
Nevím, co Hedvika umí, ale nějak bych to v designu trošku naznačil. Jestli zpívá, tak bych někam pohodil nějakou notu, jestli maluje, tak štětec. Jen decentně. Jinak.. špatné to není, výrazné a nezapomenutelné taky ne.
nevimco2
Profil
Moc pěkná šablona ;-)
Jediný, že když tu stránku otevřu tak se mi jí zobrazí jsen půlka a musim použíst scrollbar anych se dostal dál ...
luke69
Profil
Mě se to líbí (pokud to je tvoje dílo). Škoda, že jsi nepředhodil už hotový web :))
peta
Profil
Neni to stranka, takze rekneme -7 bodu (z 10, nefunkcni odkazy, nesmyslny text, zadne dalsi stranky k hodnoceni atd).
- jak jsou ty modre pruhy s nadpisy, ocekaval bych je v ruzove jako menu nebo jeste nejakou treti barvu, treba zluto zelenou
- datum se obvykle pise i s rokem, mezi datum a cas se nedava takova mezera
- fotka v zahlavi ma useknutou hlavu, obvykle se pouziva cela hlava i s vlasama, pokud se nejedna o umelecky efekt
- na horni strane menu je 1px bily okraj, ktery tam pusobi rusive
- nadpis Vystoupeni a nadpis Vitejte nemaji text na stejne vysce
- v obsahove casti bych mozna pro bilou plochu zvolil prazdny radek nahore i dole, at to neni tak nalepene na menu a na paticce
- Doporucuji - seznam polozek je rozhazeny

Az to bude v provozu, dalo by se uvazovat o 6-9/10, podle kvality zpracovani a vzhledu dalsich stranek.
regy
Profil
Koukám tady na fóru docela úpadek, když si lidé ani nepřečtou, na co se ptám a kritizují to, o čem píšu, že ještě doladíme.

Mimochodec:
Jo chtěl jsem napsat pod jméno, že je to zpěvačka, to možná doplním, stejně se mi musí ještě podepsat ona, toto je můj rukopis :-). Jinak zkus se zamyslet, zda se Ti stalo, že jses dostal na stránky zpěváka, aniž bys věděl, že je to zpěvák už předem? :-)

Nevimco2:
No jestli to nebude tím, že to není nakodované, připadám si jak kdybych to dal ke shlédnutí do diskuze na ona dnes a ne na programátorském fóru :-).

luke69:
Díky, můžeš si v pravidlech přečíst, že se sem můžou publikovat POUZE vlastní práce ;-). Hotový web bude vypadat vzhledem úplně stejně, takže (kromě obsahu) jsi o ni nepřišel.

peta: (že já na ty bláboly vůbec reaguju)
Neni to stranka, takze rekneme -7 bodu (z 10, nefunkcni odkazy, nesmyslny text, zadne dalsi stranky k hodnoceni atd).
Ptal se někdo na stránku
- jak jsou ty modre pruhy s nadpisy, ocekaval bych je v ruzove jako menu nebo jeste nejakou treti barvu, treba zluto zelenou
Proč?
- datum se obvykle pise i s rokem, mezi datum a cas se nedava takova mezera
Můj RS tam pak háže celé datum, chápu že tato věc velice ovlivňuje grafiku, na kterou se ptám :-)
- fotka v zahlavi ma useknutou hlavu, obvykle se pouziva cela hlava i s vlasama, pokud se nejedna o umelecky efekt
Psal jsem, že: Ořez hlavy ještě vylepšíme, není to ze studiové fotky.
- nadpis Vystoupeni a nadpis Vitejte nemaji text na stejne vysce
Ještě někdo mi to bude tvrdit? :-) http://hedvika.kablik.cz/pismo.png
- v obsahove casti bych mozna pro bilou plochu zvolil prazdny radek nahore i dole, at to neni tak nalepene na menu a na paticce
Neznám grafika, tkerý by designoval na "řádky". Veškerá odsazení jsou 25px.
- Doporucuji - seznam polozek je rozhazeny
Kdybych tam měl worldcloud, tak bys také psal, že je to rozházený? Chápu, že když jsi před dvaceti lety dělal své stránky v "html1 scrict", tak se worldcloud a tento způsob výpisu nepoužíval. Dobré ráno, je rok 2012 a HTML 5 :-).

Nechápu, jak si někdo jako Ty vůbec dovoluje psát takové nesmysli, rozčilovat mě a plýtvat mým časem (uznávám, že nemusím na tyto bláboly ani reagovat). Rovněž nechápu, jak může být někdo dvakrát starší 100 let za opicema a zároveň hodnotit weby? Kde to jsme? Ty budeš říkat, že něco ruší? Tvoje výtvory ruší internet!

Svoje úvahy o bodovaní si strč za klobouk Péťo!

Mmm, jestli jsem byl moc vulgarní, tak se omlouvám, jen nevím, proč bych si toto měl nechat líbit, navíc když toto můžou číst moji zákazníci.
jenikkozak
Profil
regy:
Nechápu, jak si někdo jako Ty vůbec dovoluje psát takové nesmysli, rozčilovat mě a plýtvat mým časem
Myslímmm, že bude lepší, když pána regyho pošleme k ledu. Už jsem si to asi rozmyslel.

navíc když toto můžou číst moji zákazníci.
Aspoň budou vědět, že se neumíš chovat.

Ten design se spíš hodí na blogísek třináctileté slečny. Kdybych se šel podívat na web zpěvačky, která by mě zaujala svým vzhledem nebo hlasem, asi bych se před ostatními styděl. Je takový moc slaďoučký.

> - nadpis Vystoupeni a nadpis Vitejte nemaji text na stejne vysce
Ještě někdo mi to bude tvrdit? :-) http://hedvika.kablik.cz/pismo.png
Není. Zapomněl jsi udělat čáru dole.
Díky, můžeš si v pravidlech přečíst, že se sem můžou publikovat POUZE vlastní práce ;-).
A taky se tam můžeš dočíst, že máš dávat k hodnocení web, ne obrázek. Jenom se pak vymlouváš, že to pak bude jinak.
margin
Profil *
regy:
Ještě někdo mi to bude tvrdit? :-) http://hedvika.kablik.cz/pismo.png
Troufám si v tomto jediném bodu souhlasit s petem, zkontroluj si účaří textu > http://img24.eu/images/4lb7r0k6.png

Pěkná práce, je poznat, že to dělal webdesigner, šikovný kodér s tím nebude mít mnoho práce.
Subjektivně, nevím, čím to je, na stránce převažují studené barvy, ale stránka na mne nepůsobí studeně.
regy
Profil
jenikkozak:
Já se na nic nevymlouvám, jen nechápu proč někdo řeší jestli někde je nebo není rok. Možná špatně čtu, nikde nic o tom, že nemůžu dát k posouzení jen webdesign, nevidím. Je otázka do jaké míry je slušnost na místě, když vám někdo ---- na hlavu. Programátorská a designérská práce není hoteliérství, abyste podlézali každému důchodci. A protože se mnou zákazníci jednají slušně, samozřejmě se jim z mé strany dostává totéž. Jsem si ale vědom, že vulgaritou porušuji pravidla diskuse, proto jsem sám upozornil moderátory, aby mohli moje vyjadřování posoudit. Mohl bys prosím rozvést to, že by ses styděl? Máš na mysli, že by ses styděl, kdyby někdo viděl, že jsi na těchto stránkách? Samozřejmě každý má jiný vkus, web plně odpovídá přání zadavatelky.

margin:
Díky, už jsem přestával věřit, že v tom někdo uvidí to, co to je. Design je udělaný, aby se dobře kódoval, protože to budu dělat já. Z těch barev mám úplně stejný pocit. Vesele to asi působí díky těm fotkám :-).

S tím textem máte samozřejmě všichni pravdu, že účaří nesedí. Formulace že nejsou ve stejné výšce mě ale vyprovokovala k tomu ukázat, že zasahují oba stejně VYSOKO. Nahraju trošku Jeníkovi, protože ve finále asi udělám text vpravo o 2px menší :-).
Chamurappi
Profil
Reaguji na regyho:
No jestli to nebude tím, že to není nakodované, připadám si jak kdybych to dal ke shlédnutí do diskuze na ona dnes a ne na programátorském fóru :-)
Pan nevimco2 si nejspíš neuvědomil, že ty ozdoby okolo zajedou při menším rozlišení za okraj prohlížeče. Kdybys dal obrázek jako centrovaný background, bylo by to jasnější.
Dáváš-li k hodnocení grafiku, proč čekáš, že ji budou hodnotit jen programátoři?

Kdybych tam měl worldcloud, tak bys také psal, že je to rozházený?
Tag cloud tam ale nemáš, ten je specifický tím, že velikost slov odpovídá důležitosti. Také mi ty tvé odkazy připadají rozházené. Posilují ve mně dojem, že ve skutečnosti nejsou pro návštěvníka, ale jen pro roboty.

Dobré ráno, je rok 2012 a HTML 5 :-).
Obhajovat kdejakou volovinu jako HTML 5 není moc profesionální. Tag cloud rozhodně nepatří mezi novinky.

Nechápu, jak si někdo jako Ty vůbec dovoluje psát takové nesmysli, rozčilovat mě
Rozčilovat tě je snad zakázáno? Zjevně to není moc těžké. (Tím rozhodně netvrdím, že je peta normální.)
Jednej prosím s ostatními slušně, jinak se na tebe všichni vybodnou, nehledě na to, jestli je tvá kritika kritiky oprávněná.

Mně se tvůj návrh docela líbí. Zrušil bych stíny pod písmem. Data novinek bych zarovnal doleva, měsíce rozepsal slovně. Počítáš s tím, že budou levý a pravý sloupec různě dlouhé? Takhle vypadají optimálně, ale na délku obsahu se nejde spoléhat.


Reaguji na margina:
šikovný kodér s tím nebude mít mnoho práce
Neudělá-li kulaté rohy obrázkem, nebudou vypadat tak pěkně, jako v nakresleném návrhu.
regy
Profil
Chamurappi:
Mno jako centrovaný background nějakého divu jsem to mohl dát, díky za rado pro příště. Chápu, že mě chytáte za slovo, když to samé udělal já, asi všichni vím e, co jsem tou Onou dnes chtěl naznačit.

Odkazy jsem myslel centrovaně a s většíma mezerama. Může tam být koneckonců prostý seznam.

HTML 5 byla narážka na Péťovi hodnocení a jeho přístup (proč si lidé v dnešní době zakládají na html1 strict?).

Vím, že má reakce byla přehnaná, možná přispělo i horko v autobuse na zacpaný křižovatce, kde jsem si zrovna vzpomněl, že bych se mohl podívat na reakce (teď už jsme vychladl :-)).

Pro příště si beru také ponaučení v této sekci fóra nic nepublikovat. Návrhy sem vždy dávám s očekáváním, že dostanu věcné a konkrétní hodnocení od lidí, kteří webům rozumí. Dvě Tvoje věty to zhodnotí lépe, než veškeré bláboly před tím. Machrování s nějakými trapnými body mě prostě rozčílilo no :-(. Veškeré věci o kterých se bavíme roriž považuji spíše za detaily, které celkový dojem až tolik neovlivní. Komu záleží na tom, jestli je u letošního data i rok, zda je něco nafialovělé nebo namodralé, dneska jsou přece ty weby o tom, aby rozumně fungovali i na mobilech, byli pěkné a přehledné, pochopitelné pro roboty a svižné. Nebo ne?

Jsem rád, že se Ti web docela líbí :-). Levý a pravý sloupec bude takto jen na hlavní straně, kde není problém to +- vyladit, aby stejně dlouhé byli (přidá se více náhodných fotek, smaže se stará novinka, ...). Ostatní podstránky budou řešeny individuálně (např. v kontaktu vlevo kontaktní info, vpravo formulář; v galerii jen fotky a hotovo,...). Uvidím, jak stíny budou vypadat ve finále v prohlížečích, u nadpisů (zejména u těch modrých) ale stín asi nechám.

Co se týká kulatých rohů, tak obrázkem asi nebudu dělat jen ty u fotek, protože ostatní rohy by mi neušetřili pomalu ani bajt :-).

Děkuju za reakci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na regyho:
asi všichni vím e, co jsem tou Onou dnes chtěl naznačit
Že podceňuješ technické znalosti čtenářů Ony :-)

HTML 5 byla narážka na Péťovi hodnocení a jeho přístup (proč si lidé v dnešní době zakládají na html1 strict?).
Co má „html1 strict“ společného s jeho přístupem? Jestli narážíš na XHTML 1, tak to byla odjakživa mrtvola, která se prosadila mezi lidi jen kvůli blábolům typu „teď je rok ten a ten, musíme jít s dobou“ — tedy kvůli podobné manipulaci, jako zkoušíš na peta ty. Vesměs všechny takzvané XHTML stránky vždy byly a jsou prohlížečem brány jako HTML. Nehledě na to, co deklarují, jsou v pravomoci HTML 5. Z toho také logicky plyne, že deklarovat stránku jako HTML 5 nepřináší žádnou skutečnou výhodu oproti deklarování jako XHTML 1.

Dvě Tvoje věty to zhodnotí lépe, než veškeré bláboly před tím.
Lidi ti to chválí a radí ti a ty tomu říkáš bláboly…

dneska jsou přece ty weby o tom, aby rozumně fungovali i na mobilech, byli pěkné a přehledné, pochopitelné pro roboty a svižné
Dal jsi k hodnocení jeden obrázek. Nemůžeme posoudit, jak bude fungovat na mobilu (sám obrázek na něm vypadá tak, že se zobrazí jen půlka), ani jak bude pochopitelný pro roboty a svižný. Nafialovělost souvisí s pěkností a rok u data s přehledností, vkus je u obou subjektivní. Proč ti tak vadí kritika detailů? Ber ji jako potvrzení, že hodnotitel nenašel žádné významnější vady, ne?

Pro příště si beru také ponaučení v této sekci fóra nic nepublikovat.
Chceš-li rýpat do každého, kdo si dovolí tě rozčílit (třeba i pochvalou), nikdo ti takové ponaučení nebude rozmlouvat.

Uvidím, jak stíny budou vypadat ve finále v prohlížečích
Explorer nepodporuje text-shadow.
peta
Profil
regy:
> - jak jsou ty modre pruhy s nadpisy, ocekaval bych je v ruzove jako menu nebo jeste nejakou treti barvu, treba zluto zelenou
Proč?
... Presne z tehoz duvodu, ktery pise margin, stranka pusobi chladne. Kdyz uz to ozivuje ta ruzova, tak by i zbytek stredu mel byt v teplych barvach a holcicich, proto bych tam neocekaval ledovou modrou.

> - nadpis Vystoupeni a nadpis Vitejte nemaji text na stejne vysce
Ještě někdo mi to bude tvrdit? :-) http://hedvika.kablik.cz/pismo.png
... viz opet margin, jedna se o spodni linku bez stinu. Je mozne, ze v obrazku je to neumyslna chybka, kdy ses snazil trefit stejnou vysku fontu a ne uplne ti to vyslo. Proste jsem si toho vsiml.


jenikkozak
"Ten design se spíš hodí na blogísek třináctileté slečny."
Souhlas. Ale na veku nezalezi. Ja mam tez na webu oblacky a jsem na to nalezite hrdy.
jenikkozak
Profil
peta:
Ja mam tez na webu oblacky a jsem na to nalezite hrdy.
Raději sem nebudeme zanášet hodnocení jiných webů. :)

regy:
Připadá mi, že design toho webu se příliš zaměřuje na jedinou část Hedvičiny práce, a to na práci s mladými holkami. Pokud by mě zaujala třeba v Bídníkách a zkusím si ji najít, budu z jejího webu mírně v rozpacích. Mně osobně k dospělému člověku zvolené barvy a ornamenty moc nesedí. Kdyby ses nebyl choval jako ty, napsal bych svůj předchozí příspěvek mírněji. :)
Co se mi hodně líbí, je to, že se nebojíš jít za vymezený prostor stránky. To oceňuji, to je perfektní.
Jednotlivé prvky jsou vpodstatě v pohodě, jako celek to ale moc nechápu:
1) V menu je zřejmé, že světlo jde shora. Přechod v nadpisech vlevo vnímám jako náznak jakéhosi 3D. Ale se světlem zespodu. Pak do toho ale opět nepasuje stín za textem, kde je zdroj světla vlevo nahoře.
2) Osobně nemám rád stín za textem v odstavci. Vnímám to podobně, jako když kuchař v restauraci místo pořádného jídla vytvoří cosi průměrného, co se pak snaží „okrášlit“ oblohou z rozmražené zeleniny. Text by měl ve čtenáři náladu vzbuzovat pomocí slov vhodně vybíraných ze široké slovní zásoby. Stín pod odstavcem ve mně vyvolává nějaký pocit. Pocit, který vůbec nesouvisí s informací, kterou se mi ten text snaží nabídnout. Ale třeba jsem jediný člověk na světě, který to takhle vnímá. :)
3) Položky menu se snaží o 3D. Pravý kraj položek je osvícený, na následující položce vnímám stín té předchozí. Vnímám to tak, že se položky částečně překrývají. Pokud tomu tak je, pak mi chybí stín na bílém podkladu.
Nedovedu si dost dobře představit tvar té položky - na jednom konci je nižší než na druhém, přesto je překrývá přechod, který shora je na obou stranách úplně stejný. Vnímal bych to lépe, kdyby rozdíl mezi horní a dolní barvou nebyl vodorovný. Možná jen blbě vidím.
4) V nadpisech bych byl pro méně výrazný stín. Ostré stíny jsou nepřirozené.
5) Při výtvarce jsme se učili, že když dáváš menší objekt do menšího (třeba obrázek do rámu), není dobré ten menší dávat pod polovinu většího, protože pak vypadá, jako že spadl. Ty texty nadpisů pod polovinou máš, navíc pod nimi máš stín, což k tomu dojmu přispívá.
Regy
Profil *
Díky za reakce. Co se týká barev, tak odpovídají přesně zadání. Taky se mi ze začátku zdály moc "Barbie".

Tentno pocit by ještě podpořil Petuv návrh na Fialové pozadí za nadpisy. Margin navíc psal, že to na něj naopak chladně nepůsobí.

Co se týká stínování, tak přiznávám, že se o směry světel zajímám jen málokdy, vždy se snažím, aby svetlo šlo z praveho horniho rohu, ale ve výsledku dávám vice na dojem z konkrétního prvku. Stínování nadpisů vlevo má být vnímáno spíš jako obtažení, než stín od světla. Ale některé stíny o kterých mluvíš by tam byli v případě, že by semu např vznášelo nad stránkou, pokud na ní leží, žádné stíny nechybí :-). Ale chápu Tvou reakci, také mi vadí nesmysli na webu, ale spíše takové ty klasické levitujicí stromy apod :-).

IE nepodporuje text shadow, ale má filtry.

Nadpisy umistim lépe.

S onou dnes jsem možná skeptik no :-). Ale časopis je to dobrý :-)). Co se týká verzí html, tak mám na ně stejný názor, právě proto nechápu, že má nekdo nutkání popisovat na svém webu, že používá to či ono.

Co se týká detailů, tak jsem rád za každý názor, ale vnímání detailů je velice subjektivní a je trapné na nich zakládat nějaké bodové hodnocení.

Samozřejmě vím, že záleží na tom, jak bude vše finalně zpracováno, ale právě proto, když se ptám na to, jak se vám líbí ta gfika, opět nerozumím bodovému hodnocení.

Do nikoho neryji, za své první přehnané reakce jsem se už předem omluvil.
Juandev
Profil
[b]regy[/ regy
Upoutá mě hlava, která mě nechce pustit dolů, protože se kouká nahoru. Pak jdu doprava a čtu jméno a pak se nutím jít dolů a hledat více informací vocogo.
regy
Profil
Juandev:
Díky za názor. Těžko říct, protože je otázka, kam by se měla dívat. Zdá se mi, že to vypadá lépe, než kdyby koukala přímo na návštěvníka. A nenapadá mě, kam by mohla koukat jinam. Každopádně myslím, že ve fináln verzi to vypadá líp (http://hedvika.kablik.cz/web2/layout.html), protože jsme hlavu zmenšili a posunuli dolů.
Grelek
Profil
Já bych odstranil tu bílou čáru nad menu, nehodí se tam.
joe
Profil
Nelíbí se mi to, kdybych si nepřečetl jméno té zpěvačky nebo neotevřel ten minulý návrh, četl bych "JLedvika"... Možná když už bych podobnou fotku dával na úvodní stránku, retušoval bych :) Na prvním návrhu to vypadá lépe, jak je více rozmazaná (v obličeji), i když možná až moc a nepřirozeně.

Ten stín pod obsahovým textem se mi vůbec nelíbí, špatně se to čte a unavuje mě takový text dál číst.
Na původním návrhu jsi měl daleko lepší ty čtyři fotky dole.

Položky menu mi přijdou zubaté (v místě zahnutí) a dole rozmazané.
Ivy
Profil
* Mě vůbec není jasné o co jde. Na první pohled to vypadá jako stránky zpěvačky nebo herečky na volné noze. Jenže pak čtu: Zabýváme se výrobou reklam... takže nevím.
* Hned první fotka ve fotogalerii by mohla kandidovat v soutěží Vodník roku, tak je zelená.
Juandev
Profil
regy:
že ve fináln verzi to vypadá líp
Ano, to je rozhodně lepší, protože tam najede ten spodek, který si již prohlédnu. Zas mě upoutala vpravo dole ta vykulená paní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Regyho:
IE nepodporuje text shadow, ale má filtry.
Které v Explorerech 7 a 8 vypínají ClearType, takže pak písmo sice má stín, ale není vyhlazené.

vnímání detailů je velice subjektivní a je trapné na nich zakládat nějaké bodové hodnocení
On ti obodoval fakt, že to byla jen grafika, nikoliv hotový web. Dříve jsme měli tuším v pravidlech/radách explicitně řečeno, že se mají hodnotit jen nakódované stránky, nikoliv grafické návrhy, ale stejně se to porušovalo.

ve fináln verzi to vypadá líp
Zkusil jsem rozkliknout nějakou fotku a zakouslo mi to Explorer 7.
V Explorerech mi nedovoluješ zvětšit písmo, protože používáš jednotky px.
Zvětšuji-li si písmo v jiném prohlížeči, položky menu napravo mizí. A to tak dobře, že ani není poznat, že jich tam je méně, než by mělo být :-)
regy
Profil
Chamurappi:
to je zajímavé. Já používám IE tester, kde se problémy co popisuješ vůbec neprojevují. Asi budu muset používat něco jiného :-(.

Ivy:
Byla to kódovací verze, texty ani fotky samozřejmě neodpovídají :-). Finální verze: www.hedvikatumova.cz

joe:
Jméno jsme dali nakonec jak bylo v původním návrhu. Na prvním návrhu byla rozmazaná vlivem rozpixelovaného jpegu, to je asi dost subjektivní, já rozpixelované jpg nesnáším :-(. Fotky už jsou samozřejmě na finálním webu ty původní. Stín jsme téměř eliminovali nakonec (je otázka, proč jsem ho nedal pryč úplně, to sám nevím). To zahnutí je takové chlupaté no, nějak se mi to nepovedlo a kdyby to byla stránka s tisícemi návštěvami denně, určitě bych to vylepšil.

Grelek
A po stranách bys je nechal? :-)
jenikkozak
Profil
regy:
Jé, ty už tu jsi zas?

1) V IE mi něco ukusuje patičku stránky O mně. Na které je ilustrační obrázek pomocí HTML zmenšen na jedenáctinu plochy. Ale aspoň vítám, že v IE mě neobtěžuje stín za písmeny.
2) V IE také setřu, když se těším na nějaký hover efekt v menu. Navíc z těch velkých tlačítek mám klikací pouze text.
3) WWW je akronym. Měl by se psát celý velkými písmeny.
4) Dát jenom obrázek do odstavce je divné. Tam patří text. A nic jiného. Snad leda drobné obrázky jako třeba smajlíky a tak. Prázdný odstavec (jen s nezalomitelnou mezerou) také nevypadá z kodérského hlediska nejlépe.
5) Odkazy nemají atribut alt. A už vůbec ne s obsahem: „Hedvika tůmová - zpvačka“.
6) V IE se mi nezobrazuje faviconka. A to už je vůbec nespravedlivý.
7) Co moc nechápu, je menu tvořené osmi seznamy. Tam by měl stačit jediný.
peta
Profil
* Vystoupení - Kompletní seznam vystoupení - To se tam uplne ztraci, jako by tam zadny odkaz nebyl. Navic je to tim padem nalepene na dalsim modrem nadpise.
* Vaše Hedvika - Ocekaval bych, ze podpis i vase bude stejnym odstinem barvy, cili nejakou sedou (aspon z mailu jsem zvykly, ze mi podpisy pise sedivou)
* Zobrazit další - To je opet takovy odkaz neodkaz. nenapadlo by mne na to klikat.
* Oblíbené stránky - Opet, odkaz neodkaz. Vysku radkovani mas pevne danou v Novinky, ale ty ses rozhodl podobne jako u tabulky Vystoupení pouzit vlastni extra velkou vysku radku. Vypada to desne amatersky stridat takhle vysku radku, jak se ti zachce.
* Ramecek u fotky, nevim. Mozna bych nedal zadny nebo pouzil tlustsi. Kazdopadne mi prijde, ze format fotky neni beznych 4:3 nebo 3:2, coz vypada opet divne, nezvykle.
* Kontakt - Vzhled formularovych prvku nezapada do vzhledu stranky. "na některé z Vašich akcí" Pouziti neurcitych vyrazu, nejak, nektery, kdosi, kdesi...
* Vzkazy - U vzkazu je dulezity text a jmeno. Jmena osob, ktera vzkaz pisi jsou obtizne citelna. Hlavicka vzkazu zabira vetsinu prostoru vzkazu. Delka radku presahuje 80 znaku, coz je hranice dobre citelnosti. Tez si nejsem jisty, jaky ma vyznam psat u hedviky link na web. Ja bych to resil jako link ze jmena uzivatele na stranku info o uzivateli nebo vzkazu.
* Diar - proc takova tabulka neni take na uvodni strance? Proc je to tady s carami a tam je to bez car? Opet dalsi extra vzhled.
* O mně - opet radky presahujici 80 znaku. Proc ma tady fotka nekulate rohy? Proc tam je uprostred vety neco tucne? Mozna by sis mel precist neco o stylu psani technicke dokumentace nebo novinovych clanku. "Spolupodílím" To je dost divne slovo. Kdyz se na necem podilis, tak je jasne, ze tam nejsi sam, ale spolu s nekym.
*
    <a href='/' id='photo' alt='Hedvika tůmová'><img src='/img/photo.jpg' alt='Fotografie Hedviky Tůmové'></a>
    <a href='/' id='subscribe' alt='Hedvika tůmová - zpvačka'>
To je nejaky nesmysl, ne? <A> preci nema parametr alt. A slovo zpvacka neznam.
* v okne 500x500 je levy ookraj na kraji okna a pravy okraj ma od kraje okna asi 20px mezeru
regy
Profil
jenikkozak:
Ty jsi tu taky zas? :-)

1) Administrátorka zkopírovala text z wordu, tak tam byl nějaký bordel, který to způsoboval, dal jsem ho pryč..
2) Hover jsem přidal. Jak se bez přidání dalšího tagu docílí, aby byl v IE klikací padding?
3) Co máš na mysli
4) Jak už jsem psal, není to primárně v mé režii, ale většinu věcí jsem se pokusil odstranit.
5) Díky, nějaký omyl. Odstraněno.
6) Faviconka není (zatím) na světě :-).
7) Chybka v RS, odstraněno.

Bylo by dobré o jakém IE píšeš, když už řešíme takovéto detaily na webu.

peta:
* Od kolika px se v kodérské hantýrce označuje odkaz jako nalepený?
* Je černý proto, aby Peta na webu něco překvapilo a nebylo vše podle jeho očekávání, aby zbystřil! ;-)
* Nezbývá než doufat, že to napadne návštěvníky, kteří budou chtít zobrazit další fotky.
* Řádkování je u všech odstavců 1,5 vyjma těchto odkazů, jejichž záměr je více se rozprostřít v prostoru. Jako by se mě nelíbilo hodně odkazů nalepené na sebe, tak se Tobě nelíbí, když jsou od sebe dál, než běžný text. Je to věc vkusu, každopádně pokud by se na webu vyskytl další prvek obsahující pouze odkazy, měl by větší řádkování, nejedná se tedy o nejednotnost
* Formát fotek je cca 3/2, v galerii pak přesně 3/2. Tlustší rámeček se na webu nikde nevyskytuje, proto je to nesmysl a odporovalo by to Tvým dalším výtkám.
* Jakékoli nápady na vylepšení, jak to udělat, aby to lépe zapadlo, vítám. Text jsem poupravil, bez někonkrétních slov to zní opravdu lépe.
* Jsem rád že se shodneme, co je ve vzkazu důležité. Celkově děkuji za slovní popis, jak to vypadá, napiš prosím nějaké výtky, pokud jsou. O hranici 80 znaků jsem nevěděl a s délkou řádku jsem se inspiroval na http://www.volny.cz/peter.mlich/.
* Na hlavní stránce není stejná tabulka, protože obsahuje podstatně méně informací a tudíž je přehlednější bez rámečků. Domnívám se, že je lepší používat extra vzhledy na extra obsah, takže beru jako pochvalu :-).
* Kulaté rohy jsem přidal. Tučně jsou podstatné informace pro lidi, kteří nechtějí text číst celý. Tučné písmo mívá většinou za účel něco zvýraznit a to zejména nejdůležitější slova. Abych odpověděl, tučné je slov uprostřed, protože v konkrétní větě se důležitá informace vyskytuje uprostřed. Poprvé slyším, že výkladu o osobnosti se říká technická dokumentace nebo novinový článek. Ty snad piješ za bílého dne, jinak mi není jasné, jak na ty věci, co jsou "špatně" přicházíš :-)
* Spolupodílím je opravdu divné, opravil jsem.
* Alty odstraněny
* Nesouhlasím, bylo to 30px (980-950 = 30). Přesto jsem chybku pro Tvůj klid odstranil.

Děkuji především za upozornění na drobné nedostatky v kódu. Co mám tedy ještě vylepšit, aby se vám web začal líbit?
Ivy
Profil
Já mám kytičky moc ráda, ale na zpěvačku je jich tam přeci jen moc. Co takhle nějaká nota nebo něco podobného?
margin
Profil *
regy:
2) Hover jsem přidal. Jak se bez přidání dalšího tagu docílí, aby byl v IE klikací padding?
Stačí odebrat filrer, stejně ten stín není v IE skoro vidět.
jenikkozak
Profil
regy:
3) Co máš na mysli
Ve Vzkazech máš kolonku Www, mělo by to být velkými.

Bylo by dobré o jakém IE píšeš, když už řešíme takovéto detaily na webu.
O všech. Kdyby byl problém specifický pro určitou verzi, uvedl bych ji.

* Nezbývá než doufat, že to napadne návštěvníky, kteří budou chtít zobrazit další fotky.
Z odkazu by mělo být na první pohled patrné, že je na něj možné klikat, aby člověk nemusel všechna slova číst a dumat, jestli náhodou nejsou odkazující, a nebo aby nemusel zuřivě na všechna slova najíždět myší.

peta:
Vzkazy - U vzkazu je dulezity text a jmeno. Jmena osob, ktera vzkaz pisi jsou obtizne citelna.
S tím příliš nesouhlasím. V tomto konkrétním případě považuji za důležité pouze Hedvičino jméno, aby bylo vidět, že se vzkazům věnuje. U chvály webu je úplně jedno, jestli ji někdo podepsal jako Veronika nebo Péťa. Stejně jako je docela jedno, jestli se nad webem rozplýval včera nebo před dvěma týdny, jestli používají IE nebo Safari či jestli jejich IP byla zaznamenána. To jsou zbytečnosti, které v mnoha případech výpis příspěvků pouze znepřehledňují. V tomto konkrétním případě bych asi ty hodně výrazné hlavičky příspěvků odstranil. Také není potřeba psát, že jde o odpověď. To by přece mělo být jasné z uspořádání výpisu.
regy
Profil
Ivy:
V tomto jsem vyhověl přání zpěvačky. Chtěla mít na webu kytičky, nikoli noty.

margin:
Díky, to je dobré vědět, odstraněno.

jenikkozak:
Aha, díky, WWW přepsáno.
Všechny odkazy na webu mají jinou barvu, než text, aby bylo znázorněno, že je na ně možné kliknout.

Vzhled vzkazů mohl být samozřejmě různý. Každý má svá pro a proti. Zvolený vzhled např. více zaplní fullhd monitor, než kdyby tam nebyl žádný větší grafický prvek, kterým je zvýrazněná hlavička příspěvku. Těžko také soudit, jak by se to líbilo petovi, kdybych použil nějakou extra grafiku jen na komentáře.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0