Autor Zpráva
Orsi
Profil
Zdravím vospolok,

včera sme hodili do éteru novú web stránku - RybarskyEshop.sk.
Ide o web zameraný pre rybárov, okrem eshopu sa tam bude nachádzať aj portál, ktorý bude obsahovať články s touto tématikou.

Čo na to hovoríte ?

Ďakujem za každú reakciu :)
shaggy
Profil
Orsi:
Ide o web zameraný pre rybárov
Ešte dobre, že si to napísal, pretože z webu by som to nepoznal (nesrandujem, odhliadnuc od domény to na prvý pohľad nevyzerá ako web pre rybárov).

Otvoril som stránku, vidím logo a banner, ktoré vo mne evokujú pocit, že ide o web nejakej začínajúcej hip hop skupiny. Rozhliadam sa po webe - šedé pozadie, dlhý, zbytočný a ničnehovoriaci text, ktorý začína oslovením používaným v listoch - a hovorím si, že to je asi nejaký parkovaný/MFA web.

Myslel som si, že túto tému založil majiteľ webu, preto som mu chcel poradiť, že ako prvú vec, by si mal nájsť lepšie grafika (resp. nejakého grafika, "grafika" na tomto webe bola očividne náhodne vygenerované počítačom). Ale predpokladám, že si to robil ty, tak túto radu nechceš počuť... čo už.
Tiež by neškodilo zapracovať na obsahovej stránke webu. Keď prídem do eshopu, absolútne ma nezaujíma nejaký siahodlhý text od majiteľa. Chcem vidieť nové/najpredávanejšie/zlacnené produkty.
Tiež neviem, prečo chýba v logu a v nákupnom košíku diakritika? Nepôsobí to moc dôveryhodne.

Na záver jedna rada pre programátora - zisti si, na čo slúži alt pri obrázkoch. Ak je na obrázku napísané "Rybarsky eshop", je nezmysel, aby v alte bolo "rybar, rybarstvo, rybarske potreby". Zaváňa to spamom.
Orsi
Profil
shaggy:
Ďakujem, za kritiku ... som spolu-tvorcom, aj spolu-prevádzkovateľom.

K designu, áno nebolo to dielo profesionálneho grafika, ale kompromisom, návrhov niekoľko pozorovateľov.
Aktuálny úvodný banner je len dočasný. Ale určite porozmýšľame nad lepším designom, ale ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí.

K obsahovej stránke - nejde o čistý eshop, ale aj o miesto kde sa budú stretávať rybári, takže pre nich sú tie texty určené.

Takýto alt pri novo vzniknutých projektoch pre google nepadne zle ;) ... samozrejme význam alt poznáme.
shaggy
Profil
Orsi:
nejde o čistý eshop, ale aj o miesto kde sa budú stretávať rybári, takže pre nich sú tie texty určené.
Byť rybár, tak z tohto textu:
Milí rybári, milé rybárky,
či už dlhoročný fanatici, alebo začínajúci nadšenci tohto krásneho a chytľavého športu. Úvodom by sme Vás radi privítali na našej stránke, ktorá sa bude plne venovať Vášmu koníčku, či už formou e-shopu, ktorý Vám ponúka široký sortiment kvalitných výrobkov každému druhu

by som mal pocit, že som na webe o varení (lebo je tam plno omáčky a nič k veci).
Nie je predsa problém mať časť venovanú článkom (napr. blog) a časť venovanú eshopu.

Takýto alt pri novo vzniknutých projektoch pre google nepadne zle
Môžem vedieť, kde sa píše o tom, že google má pri nových projektoch rád spam?
panther
Profil
Orsi:
Takýto alt pri novo vzniknutých projektoch pre google nepadne zle ;)
je to tvuj e-shop, ale aby nove vzniknuty projekt nebyl rovnou zarazen na google blacklist.
Orsi
Profil
Pri takom počte takto nahradených alt tagov by to hádam hroziť nemalo. Ale pre istotu, som ho nahradil správnym :)
Rellik
Profil
Musím souhlasit se shaggym, že úvodní stránka moc rybářsky nevypadá. Jinak jediné co bych chtěl vytknout je žlutý text cen v eshopu na bílém pozadí. Ve dne se to velmi špatně čte a to musím říct, že jinak vidím velmi dobře. Pro někoho ty ceny budou víceméně neviditelné.
Orsi
Profil
ďakujem za postreh, farbu ceny sme upravili ... taktiež pracujeme na "zrybárčení" dizajnu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0