« 1 2
Autor Zpráva
Rellik
mirio:
To je proto, že už se ta stránka nemá kam posunout.
V tom případě je to naprosto zbytečné ne?
ludekbrno
Profil *
mirio:
Ivy: To je proto, že už se ta stránka nemá kam posunout. Technicky je to správně.

Proč to tam teda prosímtě je, když sám vidíš, že to nefunguje? :-) Je to tam pouze pro zmatení a nic jiného. Vážně nechápu, proč na tom tak trváš. Nenapadá mě jiný důvod, než že ukazuješ, že umíš používat kotvy :-) A to si myslím už od začátku, protože praktický význam to nemá žádný a naopak to otravuje. Nevidím žádný problém, aby obrázky nebyly odkazem a pod nimi (uprostřed či vlevo) byl výrazný odkaz na tu stránku se službami a cenou. Jak vidíš, už tě na nesmyslnost tohoto řešení upozornilo několik lidí, tak s tím buď něco udělej nebo to tady ukonči. Vážně nemá smysl, aby ti to psali další lidé a ty hledal další a další výmluvy, proč to tam je ;-)
joe
mirio:
To je proto, že už se ta stránka nemá kam posunout. Technicky je to správně.
Ty kotvy jsou na tak krátké stránce k ničemu, jen uživatele matou a nutí uživatele hledat, k čemu se vlastně vztahují. Je to stejné, jako kdyby sis koupil knihu o jedné stránce a používal bys záložku :-)
Ivy
Mě by daleko víc zajímalo (než tenhle technicky správný opruz) jak je to se sazbou, když pojedu víc než 30 km budu partner a budu mít nižší sazbu? A když pojedu na letiště tak to budu mít dražší? Není mi to jasné.
jenikkozak
ludekbrno:
Jak vidíš, už tě na nesmyslnost tohoto řešení upozornilo několik lidí, tak s tím buď něco udělej nebo to tady ukonči.
On by tu bohatě stačil jeden diskutující, který by to omílal stále dokola. ;) Omezování zamykání témat je tu proto, že chceme všem umožnit napsat svůj postoj. Výzvy k ukončování nebo zamykání tématu jsou tu stejně nežádoucí. Cílem těchto témat by nemělo být zjistit, jaký názor v této (poměrně malé) komunitě převládá, a donutit autora webu k jeho nasazení na web.
Já s tvým názorem příliš nesouhlasím. Líbí se mi, že nyní ten web není vycpán vatou, která by zajímala minimum lidí. Považuji za blbost dělat z každého webíku maxiprojekt se superultimátním textem: „All rights reserved, všechny práva vyhrazený (v ohradě pro dobytek), jsem king“ a tisícem stránek o ničem. Nemá podle mě smysl stránku se třemi odstavci dělit na 3 samostatné stránky jen proto, že si někdo myslí, že větší web je automaticky lepší. Není. Oceňuji, když někdo dokáže vytvořit malý web třeba jen se dvěma stránkami bez prázdných tlachů. Tam pak totiž najednou vzniká obrovský prostor, který se dá netradičně pojmout třeba pomocí grafiky.

Navíc mám pocit, že kotvy se ani moc často nepoužívají k přechodu na jinou stránku, většinou spíš jen posunují v rámci jedné delší stránky.
Proč by muselo být řešení, které se používá v minimálním množství případů špatné? Třeba ochrana proti SQL injection se používá v menšině případů. Přece se kvůli tomu na ni nevykašleme.
Pár příkladů použití kotvy na jiné stránce by se našlo: Plaváček, Marek Prokop, Yuhů, Chamurappi.
ludekbrno
Profil *
jenikkozak:

OK, však já tazatele nevyháním :-) Jen myslím, že dostal už dost názorů. Jinak jsem ani nepsal, že se kotvy k přechodům na jiné stránky nepoužívají vůbec, spíš že se to moc neobjevuje u firemních stránek. A stejně tak ani netvrdím, že musí udělat maxiprojekt s hromadou podstran. To jsem navrhl jako jedno ze dvou možných řešení. Doporučoval jsem buď jeden odkaz = jedna stránka se službami nebo zachování tří odkazů = tři podstránky se službami. Asi bych v tomto případě preferoval jednodušší řešení, tedy jeden odkaz = jedna stránka se službami. Teď je to kočkopes, úvodní stránka vyvolá dojem většího rozsahu s podsekcemi o jednotlivých službách a po kliknutí nastává zklamání ve formě jedné stránky s malým odstavcem pro každou službu, vše společně. Takže jedno z toho by to chtělo zrušit :-)
mirio
jenikkozak: Já souhlasím s tvým názorem, že to prostě nijak zásadní problém není. Je naprosto jasné, proč jsem ty tři odkazy udělal - je to designový prvek, stránka taky nějak musí vypadat a koncovému uživateli je srdečně jedno, co si o tom a nebo jiném řešení myslí odborná komunita - důležité pro něj je to, jestli a jak se k informacím dostane. Tady se k nim dostane a musí kliknout maximálně jednou, aby se proklikal k sazbám.

Nicméně jsem se nechal nahlodat a každé službě vytvořím samostatnou stránku.

ludekbrno: Já se vyhnat určitě nenechám, to se neboj. :-) Potvrdilo se mi, že stránky se poměrně líbí, z čehož mám radost, jen ty tři kotvičky tady spustily slušnou diskuzi, čili pro mně je to opět přínos.

ivy:Takhle jsem tabulku dostal od zadavatele. Partner nad 30km je člověk, který jede více než 30km, čili má sazbu nižší. Letištní sazba je, když taxík stojí u letiště...
Ivy
mirio:
Partner nad 30km je člověk, který jede více než 30km, čili má sazbu nižší. Letištní sazba je, když taxík stojí u letiště...
A proč to není napsané u těch sazeb?
mirio
Nerozumím. "partner nad 30km" je partner nad 30 km, "letištní sazba" tam je napsáno taky. Myslíš to jako podrobněji rozepsat?
Ivy
mirio:
Myslíš to jako podrobněji rozepsat?
Jo, přesně to myslím. Nebo alespoň místo partner napsat klient nebo zákazník. Já přeci houby vím kdo je váš partner.
mirio
Ivy: Texty si musím nechat schvalovat, tabulku jsem si nevymyslel... :-)

Str4wberry:
Ad 1) Máte pravdu, změněno.
Ad 2) Hotovo, ale kotvy jsem si úplně neodpustil. :-)
Ad 3) Vím to, původně tam bylo přesně to, co je v tagu, čili obrázek začínal "Jezdíme...", nicméně nelíbilo se, tak jsem změnil na současnou podobu.
Ad 4) Drink Taxi je služba poskytovaná na delší dobu (jezdí se vozem klienta), odvoz vozu je jednorázový převoz auta klienta z bodu A do bodu B.
Ad 5) Ano.
Ad 6) Ano, target bylo moc pěkné řešení, líbilo se mi, ale nechal jsem se zlomit a každá služba je už teď vedena zvláště.
ludekbrno
Profil *
mirio:
Ad 2) Hotovo, ale kotvy jsem si úplně neodpustil. :-)

Já jsem to tušil hned od začátku, že ses potřeboval ukázat se znalostí kotev a že stránka existuje jen kvůli tomu ;-) Nicméně takto je to přeci jen přehlednější a nematoucí řešení.
mirio
ludekbrno: Tak určitě... :-)

Ale vážně - nechal jsem je tam kvůli atypickému rozlišení na tabletech, kde by v případě některých rozměrů nebylo vidět, že se text na stránce změnil (široký pruh s mapou). Možná je dám všude... :-))
Str4wberry
Drink Taxi je služba poskytovaná na delší dobu (jezdí se vozem klienta), odvoz vozu je jednorázový převoz auta klienta z bodu A do bodu B.

Můžete uvést nějaké příklady? Pořád v tom nevidím přílišný rozdíl. Oboje mi přijde jako jedna služba, kdy se zajišťuje převoz vozu klienta (s ním nebo bez něj) z bodu A do bodu B.
mirio
Jezdí se vozem klienta a řidič je "k službám" celou domluvenou dobu. Odvoz je pak jednorázová akce. Služby jsou si podobné, ale já si je nevymyslel... :-)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0