Autor Zpráva
martinn
Profil *
Ahoj všem,

prosím o kritiku stránek soudního znalce. Co se Vám líbí, co se nelíbí a co byste změnili?

http://www.oldrichdusek.cz

Děkuji pěkně :-)

M.

ninja
Profil
Na úvodní stránce postrádám informaci, co vlastně oceňuje. "Movité" věci je dost široký pojem, nějaký příkladný výčet by jistě potěšil.
martinn
Profil *
Na úvodní stránce ale je stručný výčet + podrobné detaily na stránce Znalecké posudky...
Ivy
Profil
* Možná bych zvážila přidání nějakého decentního obrázku.
* Podle mého názoru také není třeba dvakrát uvádět "kulaté razítko", stačilo by jednou.
* Některé formulace bych ještě stylisticky dobrousila.
* Chápu že nelze stanovit ceník, ale potenciální zákazníci by mohli uvítat nějaké modelové nejčastější příklady cen (třeba vymyšlené nebo stačí i přibližné, např. ocenění zařízení bytu od-do, ocenění chaty od-do atd.)
jenikkozak
Profil
martinn:
1) Moc se mi nelíbí ten laciný dojem, kterým na mne působí snaha z obdélníku udělat list papíru. Je to takové moc strojené. Svorka svírající s hranou papíru 90 °, roh ohnutý v úhlu 45 °, nepřirozený stín, ohnutý roh i sponka se konají jen v levém horním rohu.
2) Chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul, že tlačítko v menu vlastně není tlačítkem, ale jde o zvýraznění aktivní položky.
3) Jméno v záhlaví bych posunul k logu. Nyní není zarovnané ani na střed, ani k žádné ze stran.
4) Všechny stránky mají stejný obsah <title>, mělo by ale jít o (pokud možno) unikátní nadpis každé konkrétní stránky.
peta
Profil
To vypada spis jako blog nez oficialni stranky.
Znalecké posudky - Obrazky jsou moc nalepene na nadpisech. Mezi puntikem a carou pod nadpisem je jina mezera nez mezi puntiky. Mezi jednotlivymi seznamy by asi mel byt aspon pulradek.
Reference - "a další..." - nevim, jestli je zrovna nejlepsi pouzivat dalsi. Ja bych to tam nedaval vubec.
Kontakt - 3 sloupce tabulky nenaji shodnou sirku. Mail, diky mensimu pismu a vedle telefonu cislicemi, vypada, ze neni na stejnem radku jako ostatni sloupce.
V paticce pristupnost uzivatele nezajima.
Profil - "Dobré ráno," :)
Schazi mi tam foto nebo neco takoveho, pro oziveni.
martinn
Profil *
Ahoj,

děkuji všem za kritiku. Stránky jsem teď kompletně předělal.. snad s lepším výsledkem než posledně... Jaké připomínky byste měli k této verzi? :-)

http://www.oldrichdusek.cz/index.php

Původní verze pro porovnání http://www.oldrichdusek.cz/old/index.php


Děkuji :-)
Taurus
Profil
Mě se líbí asi o něco víc původní verze :-) Ale obojí je poměrně pěkné.

Určitě to chce vylepšit formuláře - tlusté okraje vypadají neohrabaně, lepší budou 1px linky bez tučných labelů. Tím, že nadpisy mají ikony vlevo, vzniká velký bílý prostor mezi nadpisem a horním okrajem. Buď bych ho zúžil nebo nadpis posunul výš od linky. Nejvíc je to vidět u referencí dole, opticky vypadá obsah víc přitisklý dolů, což je chyba. Jinak přehledné a jednoduché.
Ivy
Profil
Ty nové se mi zobrazují divně. Text je v úzkém obdélníku vlevo, který částečně zakrývá menu. Menu tam tak nějak trčí dolů. (Firefox 16.0.1, vypnutý javascript.)
Rfilip
Profil
Před chvíli se zobrazovali normálně, nevím co s nimi dělal
martinn
Profil *
IVY, RFILIP:

Tak to nevím, To je za problém, odzkoušeno na všech prohlížečích a všude to šlape tak jak má. A nemáte v cache pořád starý styl .css, zkuste F5 (Ctrl + F5) ...
Rfilip
Profil
Máš pravdu bylo to keší, ted to už funguje
Ivy
Profil
U mě se nic nezměnilo.
Rfilip
Profil
Zapracuj na url:
úvodní strana - tetraplicita: www.oldrichdusek.cz/index.php, www.oldrichdusek.cz oldrichdusek.cz a oldrichdusek.cz/index.php
zbytek stránek - duplicita s www a bez www
Uvedené stránky dávají ten samý obsah, z hlediska vyhledávačů je lepší si zvolit jednu variantu a na tu přesměrovávat ty ostatní.
martinn
Profil *
Rfilip:

a jak to mám udělat? :-)
Máš pravdu, že v tom je pak zbytečný madlajz, ale nevím, jak to nastavit ani kde :-)


ještě že máme google :-)

.htaccess

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^oldrichdusek.cz$
RewriteRule ^/(.*)$ http://www.oldrichdusek.cz/$1 [R=301,L]
509
Profil
Nemam na to, aby som posudzoval funkcnost, ale po stranke designu, toto nie je dobre.. Prilis take detske... Plati to pre jeden i druhy vizual..

Zbav sa vsetkych sprostosti co tam mas, drz sa minimalizmu, ktory svedci profesnym a pofesionalnym webom podstatne viac, ten velky font je mozno trendovy ale pre iny styl, doporuc svojmu klientovy zmenu mailovej adresy, zjedodus navigaciu - na jednej stranke viem dostat podstatne viac informacii a hlavne sa zbav toho pseudo osobneho pristupu, to do obchodu nepatri...

Je toho este viac co by som vytkol, ale nechce sa mi to tu rozoberat cele a toto tak klalo oci najviac...
martinn
Profil *
509:
díky za kritiku, promyslím to :-)

jen drobná poznámka ke změně emailu - pro podnikatele není nic důležitějšího, než mít pořád stejné kontakty a nejlépe je neměnit (telefon, mail, ...). A vzhledem k tomu, že uvedený email (který se ti nelíbí) používá již někdy od devadesátých let, nebylo by dobré ho měnit. Stávající klienti nebudou zvědaví na to, že si musí ukládat nové kontakty... To si teda myslím já :-)

M.
Ivy
Profil
martinn:
než mít pořád stejné kontakty
Měnit kontakty je cesta jak snadno přijít o klienty, to bych určitě v žádném případě ze dne na den nedoporučovala. Je pravda že mail na volném nepůsobí zrovna profesionálně, ale to se dá řešit zavedením nového a používáním obou, teprve po dlouhé době až si všichni zvyknou používat jen ten novější a profesionálnější.
Už se mi stránka zobrazuje správně, jen logo je useknuté, nevím jestli je to chyba nebo to tak má být.
martinn
Profil *
Ivy
tak to je fakt zvláštní, pořád ti asi zůstávají v cache původní obrázky nebo fakt nevím :-)
no ale normálně se to zobrazuje takto :-)
Amunak
Profil
Mně se to líbí. Možná bych tam nedělal tu mezeru mezi menu a tou šedivou oblastí s obrázkem (je tam pak až příliš moc horizontálních pruhů), ale jinak je to pěkné. Jednoduché, svěží.

Co se týče mailu, tak snad přece není problém maily přesměrovávat - naopak, může to být výhodné, dají se pak třeba snadno odfiltrovat osobní a profesní maily. Staří zákazníci budou používat kontakt jaký mají, noví si zaznamenají ten hezčí :)
Ivy
Profil
Už se mi to taky zobrazuje OK.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0