Autor Zpráva
ice
Profil *
Ahoj, ohodnotte mi prosim stranku http://pokus05.wz.cz/ .Male upozorneni: je to pracovni verze, funkcni jsou zatim jen Profil firmy a kontakt, texty berte s rezervou. A jeste bych prosil webmastery co delaji weby za penize, kolik si tak asi za cely web rici? Zbytek stranek bude ve stejnem duchu. Za OBJEKTIVNI kritiku predem dekuji.
sreklich
Profil *
no je to celkem dobry jenom mi nak nesedi ten sevcik to logo tam jinak dobry
ice
Profil *
mne taky ne, potrebuji to dodelat nejak v grafickem editoru: melo by byt ostry, vyrazny, s jemnymi okraji, je na to prosim nejaka finta jak to udelat? Predem diky.
honzan
Profil *
ehm, po pravde - pracuj, doladuj...myslim ze jeste nekolik tydnu a udelas z toho web...

vzhled webu je poplatny tak roku 98. jeste na tom makni...

logo: proboha jak muzes delat nejakou grafiku kdyz neumis zaklady :o(

momentalne bych ti jako firma dal tak 500 kc za snahu a zaplatil si profika....

je mi lito ze jsem tak tvrdej ale je to tak...
ice
Profil *
bohuzel nemuzu umet vse na 80%, v grafice mam dost velky mezery. A mas ty (honzane) nejaky web-reference?
honzan
Profil *
neber to jakoze te chci soudit, shodit nebo nejak znechutit - libi se mi ze umis priznat ze neco neznas...
weby sice obcas navrhuju a mam rad kdyz je nejaky dobre udelany, ale jsem vzdelanim prumyslovy designer takze tihnu k realnym vecem....
podle me to je prave o tom: pokud chci pracovat na webech - muzu byt dobrej koder nebo dobrej grafik - oboji proste nejde dost dobre sloucit.
proto pracuju v tymu - jsme 2 designeri a kdyz delam web tak proste kodera zaplatim a delam grafiku... potom vim ze firme za penize odevzdam dobrou nebo uchazejici praci...ovsem je mi jasny, ze zrovna nejakej sevcik z kotvrdovic ti nebude chtit zaplatit zadny velky penize...
kdysi jsem si pro zabavu a abych trosku zkusil pochopit jak se to dela, udelal www.habilis.wz.cz, a zvlast portfolio, ale nic neodladoval protoze nebyl cas takze spravne se zobrazuje v ie, jinak je to rozhozeny, o opravdu mizerne anglictine ani nemluvim...
jelikoz si asi od brna mozna znas www.faval.cz - to si myslim ze je povedena vec - tam slo o celkovy vizualni styl... (zde musim uvest ze to je z 99 procent dilo meho kolegy)
na druhou stranu vec negativne ovlivnena klientem www.triman.cz
ale jak jsem psal - weby nejsou nasi prioritou i kdyz se k necemu obcas dostaneme....

logo: aby nedoslo k omylu a neodrazoval jsem te - zkusil sem udelat v ilustratoru ten foremni znak - jsou to 2 minuty takze na to vlitni (pokud nemas soft zkus stahnou myslim Gymp - tam bys to mel zmaknout...)
ale druha strana mince: bohuzel grafika z nikoho znalost corelu nebo ilustratoru neudela - grafika a typografie ma spoustu pravidel ktera je treba znat a pokud mozno dodrzovat (tim nerikam ze je mam vsechny v hlave a vzdy je dodrzuju, ale...).

kruci to sem se nejak rozepsal :) tak nic du si schrupnout....verim ze to dotahnes do dobre podoby :o)
brou noc a bojuj uc se a vzdelavej... ja to musim delat taky, protoze cim vic clovek vi, tim vic vi, ze vlastne nevi nic.... nebo tak nejak :o)))))
honzan
Profil *
aha zapomel sem oddelit carku od odkazu - www.habilis.wz.cz
Lukáš M
Profil
chtěl jsem stránku pochválit v tom smyslu, že si pan ševčík na koleně spatlal celkem slušný, ač amatérský web své firmy (i když je to trochu na pováženou) než jsem si všiml nějakého kopyrajtu nějakého dole. vím, že je to otázka nabídky a poptávky a že každý někdy nějak začínal, ale (... ) :(

btw nejdřív jsem myslel, že má firma sídlo v pze, když je tam ten puntík na mapě a přišlo mi komické, že ukazují čtenáři, kde je pha. a pak jsem si přečetl, že má sídlo v (na?) blansku a to už jsem tu mapku nepochopil vůbec.

btw "6 dobrých důvodů" je jako obšlehnuté ze seriálu marka prokopa "píšeme pro web" na intervalu. a popravdě to vídávám stále častěji... :( zkuste alespoň trochu vlastní invence.
ice
Profil *
Hanzen, na tu grafiku se zamerim, zkusim na to pouzit Freehand od macromedie.
Lukas M, bohuzel s tebou nemuzu souhlasit ze je to amatersky web. Priklad na amaterske stupnici od 1-5 si dam znamku 1- a na profesionalni stupnici 4- Znamkovani jako ve skole.

Pravda je takova, ze teprve zacinam. Snaha byla o validni web = bude se rychle nacitat na modemu (melo by to trvat do tech 10sekund), (to neni zatim pro me moc slucitelne mit grafiku do 30kb), optimalizovan bude pro operu, firefox a jespra, bude v css, bez hacku, pristupny, tiskove styly.

A od toho jsem to daval do diskuse. Viz. ta mapa, to opravim a grafika. Ty duvody jsou obslehnute, bohuzel na kniznim trhu zatim moc knih o copywritingu neni? Snad Roman Nemec neco udela?

Tot vse, snad jenom odkaz na pixyho http://www.pixy.cz/pixylophone/2004_01_archiv.html#1073572693 kde resi tuto problematiku, hanzen uz to nakousl: ze nejaky sevcik neda treba 10 000 za web.
ice
Profil *
to Lukas M (i když je to trochu na pováženou) co jsi tim prosimte myslel?
Lukáš M
Profil
ice
klidně se ptejte, nic není na pováženou, rád se pustím do jakékoliv slušné diskuse v rámci tématu ;) teď přesně nevím na co se ptáte "co jsem tím myslel"? nakousl jsem hlavně dvě témata, tak je zkusím rozvést, snad vám odpovím.

1. bohuzel s tebou nemuzu souhlasit ze je to amatersky web. Priklad na amaterske stupnici od 1-5 si dam znamku 1- a na profesionalni stupnici 4- - v tom případě se mnou v podstatě souhlasíte, ne? že je to nadprůměrný amatérský (ve smyslu kvality, ne ceny) web a podprůměrný profesionální web (opět ve smyslu kvality, ne ceny, protože jedna z definicí profesionála je, že bere za práci peníze).

ale jak jsem psal - je to otázka poptávky (zda pan ševčík takový web koupí) a nabídky (za kolik mu jej spácháte). a pokud jste oba spokojení tak je to asi v pořádku. co mi subjektivně vadí je právě to, že spousta amatérů sotva začne, chce vydělávat. a webdesign se ZDÁ být (ale není) ideální cestou. ale právě proto, že je to "kluk, co rozumí počítačům" si od něj ty stránky člověk koupí. zatímco by si nenechal vyoperovat apendix od "kluka, co rozumí anatomii" (ten příklad jsem si půjčil z jednoho článku, omlouvám se autorovi, už si nevzpomenu, kdo to byl). ale obecně tenhle přístup kazí web. co co jsem napsal je jen můj názor a obecně samozřejmě platí nabídka/poptávka (ale to už se opakuju). je samozřejmě na svědomí každého, zda by nebylo správnější se nejprvě něco naučit a pak to začít prodávat.

2. ad "důvody": ano, ale každá knížka (nebo článek v tomto případě) vám dá jen návod, jak (a jestli) to rozvinete je na vás.

ps: celý ten můj výplod si prosím neberte osobně. je vidět, že máte povědomí o tom, jak stránky dělat. chtělo by to sice ještě zapracovat, ale oproti spoustě "webdyzajnérů" (chápete, jak to myslím) jste zlatý. ještě na závěr drobná oprava: validita se nerovná rychlosti. ve spoustě příkladů je to samozřejmě pravda, ale přímo rovnítko bych tam nepsal.

hezký pátek!
ice
Profil *
Lukas M ad 1 souhlasim s vami, aji s tim apendixem. Delam do wedesignu s prestavkami 2 roky, mam za sebou asi 8 webu ( prvni byl asi http://penizky.unas.cz/ pak nejaky zkusebni, predposledni http://vez.wz.cz/index.html ) a tento v diskusi je muj zatim nejlepsi. Tak ten 15 web snad jiz bude stat zato. A texty bohuzel taky nepatri k me silne strance, ta je ale spis na zakazniku co doda za podklady, cerpal jsem pouze z www.vodohospodarska-zarizeni.cz .

Taky hezky patek a hlavne vikend.
ice
Profil *
to se tam nic nenajde co by stalo za vitku krom tech dvou veci?
ice
Profil *
tak logo a mapa jsou ok.
Lukáš M
Profil
ok, tak jdeme na to ;)
1. ty modré mi nějak nesedí (ač mám modrou rád) - přijde mi, že trochu bijí do očí
2. kód se zdá celkem pěkně napsaný, ale nikde jsem tam nenašel nadpis 1. úrovně, to je určitě škoda.
3. ten hover v menu mi přijde nevýrazný a popravdě se mi ani moc nelíbí, že je zvětšený aktivní odkaz (který nadpis h1 určitě nenahradí)
4. a také ne mě moc dobře nepusobilo, jak je stránka "nesrovnaná" - zkrátka jsem si myslel, že máte chybu ve stylech, podle toho jak ty svislé čáry na sebe občas nenavazují.
ice
Profil *
ad1,4 ten design udelam jeste jednou v tom freehandu.
2,3 udelal jsem to tak. a na hoveru zkusim zapracovat
Paveln
Profil *
ujde to
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0