Autor Zpráva
loneswan
Žádám o konstruktivní kritiku jak grafiky, tak funkčnosti mého webu s citáty
jenikkozak
loneswan:
1) „Největší sbírka citátů na českém internetu“ - mám ti takový pocit, že lžeš. :-/
2) Proč je nejpoužívanějším znakem zrovna složená závorka? Mně by dávaly větší smysl uvozovky.
3) Mám nacvičeno, že odkazy podtržené tečkovaně způsobí to, že se mi zobrazí u myši nějaký popisek. Ty tuhle zvyklost měníš, což nemusí být přínosné.
4) Proč se u náhodných témat nezobrazuje autor citátu?
5) Proč u autorů neodkážeš na Wikipedii, když z ní kopčíš?
Chtělo by to něco originálního, abys nebyl jen dalším z kupy sbírek, které mají stejně veškerý obsah zkopírovaný.
Taurus
Nepoužívej justify v úzkých sloupcích, vznikají škaredé řeky. Všudypřítomný like je otřesný. Copyright se píše jinak. Hlavní menu - klikací bych udělal celý podbarvený odkaz, nejen text, je to matoucí. V IE7 to není úplně dobré. Jinak je to po grafické stránce pěkné. Bohužel, jenikkozak vystihl dost podstatné věci, které musíš poladit.
margin
Profil *
Menu neposouvej doprava relativním pozicováním, ale levým marginem nebo paddindem, pak se stránka zobrazí na šířce 1024px bez zbytečného posuvníku.
loneswan
jenikkozak:
1) na webu není v současné době nahraný všechen obsah. tak proč ta útočnost?
2) zkoušel jsem to a nevypadalo to jako prvek seznamu dvakrát pěkně, nicméně dík za tip
3) promyslím to
4) opraveno
5) opět tak zle útočné. zde se samozřejmě bude zobrazovat zdroj

web má být originální právě designem. s ostatním si poradím
Ivy
Nechci být útočná. Jsem si ale jistá, že 17+9+7+2, dohromady 35, je největší sbírka citátů na českém internetu. Takovou deklaraci na téměř prázdné stránce vnímám jako nabubřelost a doporučuju tu větu odstranit a znovu dát až tam bude opravdu největší sbírka citátů na českém internetu. Vzhled se mi nelíbí a jinak tam už není co hodnotit.
loneswan
Ivy:
V průběhu večera bude nahrána otagovaná databáze. Když už jste se měla sčítat hodnoty u autorů. Vyšlo by vám cca 400. To nic nemění na tom, že plná databáze má desetitisíce záznamů :)
jenikkozak
loneswan:
1) na webu není v současné době nahraný všechen obsah. tak proč ta útočnost?
Protože v současné době se jedná o nepravdu, která může v uživateli navodit chybný dojem, ze kterého bys měl prospěch. (Taková je moje definice lži.)
Nedodal jsi dostatek podkladů, z nichž bych měl možnost zjistit, že nám na webu ukazuješ pouze zlomek obsahu.

5) opět tak zle útočné. zde se samozřejmě bude zobrazovat zdroj
To promiň. „Kopčení“ používám jako hovorový výraz pro duplikování obsahu. Na přebírání cizích děl jsem docela háklivý. Obsah je totiž nedílnou součástí webu. Naprogramovat redakční systém se dá s pomocí studenta za pár stovek. Za pár set až tisíců se dá sehnat skvělá grafika, za kterou se člověk nemusí stydět. Zatímco si myslet, že za pár tisíc se dá třeba stovka článků, je hloupost. Ono přesvědčit odborníka, aby o svém tématu napsal článek, není zas tak jednoduché, někdy to trvá měsíce. Tohle moc dobře znám. Proto obsah hodnotím přísněji.
Zkopírovat citáty z vyhledavače je fajn. Daleko těžší je dohledávat je v papírové literatuře.

6) To je mi ale náhoda. Ještě před pár hodinami jsi měl v patičce napsáno „© 2011-2012 Jan Voříšek“. Nyní: „© Jan Voříšek, 2010-2012“, jsi tedy důvěryhodnější, máš tradici. Už dva roky. Proč tam rovnou nenapíšeš rok 1415?
loneswan
jenikkozak:
1.) já bych to tolik neprožíval. myslím, že běžnému hloupému uživateli je to úplně jedno. nemám potřebu Vám žádné takové podklady dodávat, nicméně mě Vaše tvrzení stále uráží.

5.) já bych články na Wikipedii zrovna za extra odborné nepovažoval. Nicméně odkaz jsem dodal. Ještě nějak přeformuluji s ohledem na Creative Commons License. Však proč bych měl nějaké citáty dohledávat zadarmo v papírové literatuře. Vzhledem k tomu, že na webu se nebude zobrazovat žádná reklama ani jiné omezující a nepříjemné úkazy, tak považuji obsah za zcela úměrný mému snažení.

6.) ano byla to chyba. můžete si ověřit, jak dlouho tato stránka existuje. whois, web archive a jiné pomůcky budiž vám nápomocni, hodláte-li po tom tak pátrat :)

Už mě ta útočnost nebaví. Dík za připomínky. Můžete lock.
Ivy
loneswan:
myslím, že běžnému hloupému uživateli je to úplně jedno. nemám potřebu Vám žádné takové podklady dodávat, nicméně mě Vaše tvrzení stále uráží
Toho se drž, s tím všude zvítězíš. Tady jsem skončila.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0