Autor Zpráva
29102012
Profil *
Ahoj, rád bych Vás požádal o vyjádření názoru na stránky www.namlouvani.cz. Ideálně po technické i obsahové/uživatelské stránce. Díky
Sir Tom
Profil
29102012:
Také ahoj,

dobré, přehledné - světle zelená s červenou je netypická kombinace, ale líbí se mi.

- Moc se mi nezdá velikost a barva písma v boxu s novinkama.
- Všude na webu je patkové písmo - co třeba tam někde vrazit bezpatkové písmo? Například do nadpisů?
- Menu nahoře vypadá tak nějak "normálně". Co třeba jednotlivé položky nějak ozvláštnit - například pozadím, speciálním typem písma, apod.?

Mně osobně web fakt zaujal - graficky je to pěkné - škoda jenom, že nabízené termíny jsou pro lidi ve věku 25+.
DJ Miky
Profil
– U hlavní stránky si pěstuješ duplicitu (/ a /index.php).
– Novinky v pravém sloupci mají podle mě moc velké písmo.
– V pravém sloupci má bílé písmo moc malý kontrast vůči světle zelenému pozadí.
– Copyright se píše trochu jinak, viz http://www.liteera.cz/slovnik/copyright.
– V červeném bloku úplně dole vypadají odkazy stejně jako prostý text (první vs. poslední řádek).
– Pokud nejsem úplně na začátku stránky a v nejbližších termínech pod logem překliknu slide, vrátí mě to nahoru (chybí return false u odkazů).
– V sekci Termíny by seznam měst v úvodní větě mohl mít odkazy na výpis termínů níže, abych pak nemusel město hledat v potenciálně dlouhé stránce (pokud bude více měst a termínů).
– V sekci O nás by mělo být IČ provozovatele.
joe
Profil
Další web, kde si jeho autor myslí, že čím víc viditelných stínů, tím lépe.

- hlavička je přestínovaná (text, holka a kluk se srdíčkem, vlastně i celá stránka mají moc násilný stín)
- použitý font se mi na podobný typ webu nehodí
- u slideru mi vadí, že šipka při přejíždění na další slide překrývá text
- celkově to na mě nedělá dobrý dojem
29102012
Profil *
Díky všem za reakce na můj dotaz.

Sir Tom:
- Velikost písma v pravých boxech jsem upravil. Barvu asi ponechám, nezdá se mi to tak tragické. Černá sice byla čitelnější, ale zase to dost ztratilo graficky.
- Četl jsem několik typografických pouček, kde se psalo, že by se neměly střídat druhy písma, ale jen jejich velikost a řezy. Už vůbec né střídat patkové a bezpatkové, tak nevím...
- Menu jsem zkoušel nějak ozvláštnit už v minulosti, ale moc se mi to nelíbilo.

DJ Miky:
- Duplicitu jsem již odstranil.
- Ten copyright je otázka. Koukal jsem se např. na stránky Applu a dalších větších firem a mají to stejně jako my.
- Na ty odkazy dole se ještě podívám.
- Carousel jsem opravil.
- Na sekci Termíny se také ještě podívám.
- IČ uvedené je.

joe:
- Stíny jsou otázka. 5 lidem se líbí a 5 zase ne...
- Zkoušel jsem bezpatkový font a zdálo se mi to naopak horší.
- To zajíždění textu pod šipky mi nepřijde na škodu.
DJ Miky
Profil
29102012:
- IČ uvedené je.

Ano, ale ne provozovatele. Je pouze u kontaktu "majitel, webmaster". Mě zajímá IČ agentury, tedy buď společnosti, nebo provozovatele. Nikoliv jednoho z členů týmu, ať už svoji pozici nazve jakkoliv.

Navíc tam chybí ještě další ze zákona povinné údaje, viz např. http://www.podnikatel.cz/clanky/povinne-identifikacni-udaje-na-firemnim-webu/.
Sir Tom
Profil
29102012:
Četl jsem několik typografických pouček, kde se psalo, že by se neměly střídat druhy písma, ale jen jejich velikost a řezy. Už vůbec né střídat patkové a bezpatkové, tak nevím...
Je to věc kusu, ale na nadpisy bezpatkové a pro normální text patkové. (Schválně si otevři Word, napiš nějaký text a první slovo z toho dej do stylu Nadpis 1. úrovně - uvidíš, že se změní na bezpatkové...)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0