Autor Zpráva
skypi39
Profil
Baví mě makat v Grafických programech jako je Gimp, Photoshop a td tak jsem si vybral Grafické studio, jako maturitní práci, ale v těch programovacích jazycích se děsně motám. Zatím mam základ, ale zde přidávám http://grafickestudio.php5.cz/ , čekám spíš horší názory, ale co ? kritika je kritika a i ta špatná se počítá :) Děkuji

Galerie obrázků, Databáze - Maturitní práce
Rellik
Profil
No text v menu je takový nějaký rozmazaný a celkem malý. Skoro to ani nevypadá jak menu. Pak inputy pro přihlášení přečuhují doprava. Rozcestník - šedé písmo na šedém pozadí - nee. Existuje nějaká podmínka přístupnosti webu pro zrakově slabší. Případně všechny pravidla.
Jinak by to chtělo nějaké pozadí nebo nějak oddělit vlastní stránku od pozadí. Jinak víc věcí tam moc hodnotit nejde, když je to jen jedna stránka v podstatě bez obsahu...
Jo a ještě sem zapomněl - při kliku na jakýkoliv odkaz se objeví - http://www.2i.cz/038885af7c
yFang
Profil
skypi39:
- Je nutné to menu dělat obrázky, ještě takovým způsobem, že při nenačtení obrázků tam není vůbec nic? Totéž platí pro nadpisy boxů v levém a pravém panelu, talčítka Details a Add to Chart, zkus se na web podívat s vypnutými obrázky.
- Dále mi na menu vadí to, že je klikací pouze text, nikoliv celá šířka položky.
- Celkově je to takové málo propracované, patička jen černý obdélník, chtělo by to s tím víc pohrát.
- </br> - správně je <br> popř. <br /> když trváš na xhtml.
peta
Profil
- graficky je to zplacane vsechno mozne dohromady, des
- text neni citelny, bud je maly nebo rozmazany nebo jsou pismenka nalepena na sobe (logo, menu1, menu2, obsah)
- pocet velikosti pisma je vetsi nez 3, coz u tak jednoducheho webu je spis ke skode
- kolem obrazku jsou jakesi rozmazane souhy (ramecek a seda plocha v pozadi)
- rozestupy jsou volene nahodne, nenasel jsem oblast, kde by se to shodovalo s jinou
-- obrazek nahore a rozcestnik zleva by meli byt asi na stejne urovni, rozcestnik je rekneme o 15 px jinde
-- rozcetsnik vs hlavicka text zleva (8px)
-- rozcestnik hlavicka zhora (8px)
-- rozcestnik hlavicka zespodu (6px)
-- rozcestnik pod hlavickou (15px)
-- rozcestnik obsah obrazek zleva (11px)
-- rozcestnik obsah text od obrazek zleva (13px)
-- rozcestnik vs hlavicka zhora 8px
-- obsah vs hlavicka zhora 10px
-- atd...
-- prava strana, prihlaseni, to ani nema smysl popisovat (zprava, zleva, zhora, uvnit zleva ...)
-- obsah tl. details - neni cesky, je jine nez vpravo tl. Prihlasit se (prihl. je hranate, ma ramecek)
- paticka je prilis vyrazna a zabira mnoho mista

Ja bych zacal znova, zvolil si jednu velikost pisma, nepouzival bold, capital, italic, underline ani jine nesmysly. Zvolil si 2-3 druhy nadpisu. Zvolil si, jak maji vypadat odrazky, obrazky, tabulky, formularove prvky a toho se drzel. Pokud neumis dodrzet odsazeni, uzavri to do tabulek.
jenikkozak
Profil
skypi39:
Nevidím to tak zle jako můj předřečník výše. Myslím, že by stačilo postupně odbourat ty největší problémy:
1) Texty (s výjimkou toho v záhlaví) nedělej jako součást obrázků. Je to zbytečné a špatně se s tím manipuluje (když si řekneš, že už nechceš kurzívu - a já bych ji doporučil vyhodit, musel bys to všechno přemalovávat).
2) Patičku vyndej z prvku #content, ten má totiž nastavený levý okraj, a proto je patička odsunutá. (Respektive problém je v tom, že před patičkou ti chybí značka </div>.) Když tuhle změnu uděláš, bude vidět, že prvky nejsou tak nahodilé (jak se petovi zdálo), ale že jsou zarovnány symetricky.
3) V prostředním sloupci jsou hodnocení červená. V Novinkách bílá na šedém pozadí. Prvky se stejnou funkcí bys měl sjednotit.
4) Nevypadá hezky, když se podtržený text zalamuje na dva řádky. Z prostředního sloupce bych podtržení přesunul na nadpisy.
5) Úplně uselessně blenduješ češtinu s Englishtinou. Pokud chceš ukázat, že umíš dobře anglicky, vytvoř anglickou jazykovou verzi. Jistě ti to bude připočteno k dobru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0