Autor Zpráva
MajoCQ
Profil
Ahojte

Ide o môj vlastný projekt. Je to databáza ubytovaní pre Slovensko a Cesko. Web je
v prevádzke asi tak 2 mesiace.

Zaujímajú ma hlavne návrhy na zlepšenie z hladiska použitelnosti, ale budem
vďačný aj za pripomienky k SEO, dizajnu, atp.

Adresa webu: www.chaty-dovolenka.sk

Ďakujem
jenikkozak
Profil
MajoCQ:
- Čechy jsou jen částí České republiky. Někoho by mohlo mrzet, že nezmiňujete Moravu a Slezsko.
- Co kdyby se na české verzi zobrazovalo v seznamu zařízení Česko před Slovenskem?

V čem je tento web lepší než hromada dalších, které nabízejí totožné texty a totožné obrázky?
MajoCQ
Profil
jenikkozak:
1. ok zmenim to na Cesku republiku.
2. celkom dobry napad, asi zapracujem.

Ak tvojej otazke, ze v com je tento web lepsi, tak urcitou vyhodou je:
- bezplatna registracia ubytovania (na vacsine podobnych webov sa plati a tie ktore su zadarmo za vela po funkcnej stranke nestoja - aspon o ktorych viem)
- web ma responsive layout - je optimalizovany pre mobilne prehliadace - tiez to asi nebude standard u konkurencie
- budu tam ubytovania pre CR a SR - nie vsade to tak je
- jednoduche vyhladavanie
peta
Profil
Nahledy nemaji stejnou velikost. Nektere nazvy jsou pres 2 radky. V dusledku toho bile podbarveni poskakuje jednou nahoru, pak zas dolu.
Nahledy s textem se mi tez nelibi (U nás v Kocourkově -. JESENÍKY).
Schazi mi tam kraj, pripadne zkratka CR, SR, u spostu obci a mest nemam zdani, kde se vlastne nachazi. Mozna bych to proste rozdelil na CR SR a nemichal to dohromady. Ale zas nekdy jsou nektere chaty na pomezi cr sr, to pak by bylo fajn, kdyby se zobrazovali u sebe nebo byli nejak prolinkovane podle gps vzdalenosti od sebe. Mimohodem, GPS souradnice jsem tam nenasel :)
Chaoticky volene nadpisy: Drevenica BRUNDZOVCE, Čičmany - ubytovanie; Bud je to malym (aaa) nebo je to velkym (AAA). Ne oboji (AaAA), to je strasne. Navic tady cpes do nazvu i oblast a ze se jedna o ubytovani.
Vlajky jazyku nahore mas rozmazane a zhora bych je zarovnal stejne jako logo symbol hor, cili asi tech 10px a ne 3px
shaggy
Profil
MajoCQ:
web ma responsive layout - je optimalizovany pre mobilne prehliadace - tiez to asi nebude standard u konkurencie
To, čo máš ty, by som nenazval responzivným layoutom. Akurát sa ti prispôsobí obsah šírke okna (to vedeli weby aj pred 10 rokmi), pričom či to pozerám na mobile, alebo na webe, je to stále rovnaké. Nie som extra veľký fanúšik responzívneho dizajnu (pretože stále posielaš veľké dáta, iba ich inak zobrazíš), ale ak to už spomínaš, tak pod tým pojmom si predstavím niečo takéto: http://www.vodafone.cz/ (všimni si, ako to vyzerá na mobile/malom displeji).
Tvoj web je na mojom mobile rozbitý, stránkovanie zachádza pod prvú položku.

budu tam ubytovania pre CR a SR - nie vsade to tak je
Veľké slovenské weby to tak majú (kiskatravel, limba a pod.). A funkčnosťou sú na minimálne tak dobre, ako tvoj web (ak nie lepšie).
MajoCQ
Profil
peta:
- velkost nahladov sa moze menit. nadpisy na dva riadky mi moc nevadia, problem mam skor s obrazkami, nenapadol ma totiz ziadny jednoduchy sposob ako docielit rovnaku velkost obrazkov. bol by som rad kedy by mi niekto dal tip. Nechcem pouzivatelov otravovat validaciou velkosti obrazku, ktore nahravaju.
- ten kraj a gps suradnice tam doplnim
- nadpisy som precistil, uz by nemali byt tak odveci

shaggy:
uznavam ze ten responsive layout treba este doladit (aspon ten pager urcite), zvysok pocka:)
peta
Profil
MajoCQ:
obrazek: 1600x800
nahled: 200x150
obrazek: 1200x800
nahled: 200x150
V cem vidis problem? Neumis obrazek orezat, vybrat stred nebo konkretni oblast v grafickem editoru nebo v php? Zkus prohledat forum php. Kdyz tam vyplnis tema orez obrazku, tak ti vybali po chvilce podobna temata.
Bud pouzijes automatiku nebo nechas uzivatele vybrat oblast nebo stred obrazku.
http://odyniec.net/projects/imgareaselect/
http://odyniec.net/projects/imgareaselect/examples.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0