« 1 2 »
Autor Zpráva
hobr
Profil
Zdravím všechny pošuky ;)
Vytvořil jsem takovou aplikaci, která vybere náhodné místo na mapě ČR. Smysl této aplikace si zřejmě vybere každý sám, můžete třeba odkazem na tuto stránku poslat někoho jinam než do... Golčova Jeníkova. A nebo právě tam ;)

Ale píšu sem především kvůli hlášení chyb. A to hlavně pro případ, kdy text za dvojtečkou "doporučuje právě teď:" neodpovídá zobrazení na mapě. Napište mi, jestli se vám to stalo, opravím to.

Taky by mě zajímalo, jak se k takové stránce postaví vyhledávače. Obsah je náhodný, robot tedy vždy narazí na jiný obsah.

Mrkněte tedy na jinam.cz a pište. Můžete i chválit ;)

Díky moc!
Ivy
Profil
Srandičky já ráda, líbí.
Chyby:
* Horní Loučky má za dvojtečkou c s čárkou, nikoliv s háčkem
* Střeleč ukazuje na mapě Šitbořice, a je to bez šipky
* Torziny ukazuje Kalabousek
* Hřibová ukazuje taky Kalabousek a taky bez šipky
* Brixovy Dvory ukazuje na mapě taky Kalabousek
* Nerad ukazuje dfn doprava Neřád František Kroměříž
* Tobolka ukazuje rybník Tobolky Třeboň
* Horní Bobrová ukazuje Březejc
* Bierbruck ukazuje Kalabousek
* Trojánky ukazuje jídelna Trojanka v Praze
* Lesná ukazuje někam do polí, v blízkosti jsou ulice Havlíčkova, Hliník, Vrbátky, Vlkoš
* Radim ukazuje Veké Bílovice
* Veselka ukazuje do polí západně od některé Loděnice
* Zálezly chybí čárka nad a
* Nechci tě navádět, ale nechceš udělat samostatnou kategorii názvů jako Háje, Řitka a Prčice? To by asi bylo oblíbené. Mohlo by se to jmenovat Někam.
Petr ZZZ
Profil
Náhodné generování názvu asi bude produkovat nesmysly hojněji než smysly, z čehož plyne otázka, zda to projektu pomůže, z čehož plyne otázka, zda to je dobře nebo špatně. Nicméně je-li údaj © 2004-3004 krytý zákoníkem starého Egypta (což tedy, přiznám se, netuším), proč ne. :-)

(Jen tak ze zvědavosti – tos dělal na zakázku za účelem testování map, nebo je to jen taková srandička, nebo co za tím vězí?)
Ivy
Profil
* Kašparova Lhota - Kalabousek (mimochodem kousek stranou jsou Lochy, tak by také leckdo leckoho poslal)
* Chvalčova Lhota - Lhota u Kelče
* Minařik - někam k Mistřínu
* Rendez-vous ukazuje někam na pole do Rakouska
* Ráztely - chybí čárka nad á
* Vojetín ukazuje Doksy
* Brocno ukazuje Brocno-Štětí a nejspíš to není správné Brocno, protože Štětí nikde v okolí není a je to na Kokořínsku
* Město Javorník - Javorník městský úřad
* Malý Lipový - někam do lesů západně od Myslejovic
* Luka - Luká
* Papaje - Mama A Papa Bratislava
* Ostrov - někam na pole ke Kelčanům a Žádovicím
* Ošíkov - Osikov
Chyby mají tendenci vyskytovat se ve shluku - dvě nebo tři za sebou, jsou tam opakující se, asi systémové chyby (Kalabousek) a pak se do toho motají ty restaurace. Jak máš ošetřené výskyty stejného jména (třeba zrovna ta Loděnice, jsou asi čtyři)? A máš tam i Šukačku a jiná pěkná místní jména?

[#3] Petr ZZZ
Mýlíš se, většinou je to správně, to jen já nad tím relaxuju místo nad minama, baví mě ta přídavná jména (evolučně obnošený lokalič, nervově makedonský lokalič, neukázněně vytápěný lokalič et al.). A zkusil sis to vůbec? Nejspíš to není generované náhodně.


Ještě zkusím chvilku udělat frekvenci chyb. S znamená správný výsledek.
* Dubec - nějaké pole
ssss
* Jakuby - rybník Jakub
ssss (nadpřirozeně cytologický lokalič mě dokázal odstřelit)
* Bohdalice - pole u Karlína
sssss
* Vlachové - mezi Nikolčice a Křepice
sssss
* Velké Strážné - Kalabousek
sssss
* Křižovatka - mezi Dražůvky a Žarošice
* Velká Ves - pole západně od Jarohněvic
s
* Svatý Kilián - někam do Rakouska
* Dolní Prysk - Prysk
ssssssss
* Uspolka - Kalabousek
ssssssss
* U Tíkalských - Kalabousek
* Dolní Guntramovice - Horní Guntramovice
sss (evokativně česnekový)ss
* Vrba - mezi Nesvačilku a Moutnice
* Hrachovy Hory - Kalabousek
ss
* Bednáře - Vincence Bednáře Mutěnice
ssss
* hormonálně trilióntý Velké Všelisy - Kalabousek
s
* Bochov - Kalabousek
s
* Úbočí - penzion Na Úbočí Jeseník
* Panenská - Panenská Brno
sssss malebně pankreatický sssssssssssssssssssss
* Špluchov - Kalabousek
hobr
Profil
Díky za reakce a hlášení. Vše, co je špatně, opravím.

Ten Kalabousek je snad střed republiky ;) Tam to skončí vždycky, když to místo normální Google mapy nenajdou. Těch položek mám ale tolik, že se to ručně nedá zkontrolovat...

Petr ZZZ: Je to taková srandička, kterou jsem si sám vymyslel :)
Ivy
Profil
hobr:
Tak hoď na střed něco ručně, nešlo by to? Mám starej a dobrej autoatlas a tam je seznam všech všech vesnic. Takže teď se mrknu na pár míst co skončily Kalabouskem.
Torziny nejsou, Hřibová je, Brixovy Dvory nejsou ale je Brixův Dvůr, Bierbruck není, Kašparova Lhota není ale je Kašparova Hora, Velké Strážné není. To asi nikam nevede. Odkud bereš položky? Nebylo by jistější použít jako základní zdroj seznam katastrů?
Taky by to asi chtělo nějak systémově odstřelit ty ulice, restaurace a penziony.
hobr
Profil
Ivy: JJ, to bych taky chtěl, odstřelit ty podniky, ale nevím, jestli to vůbec půjde. Zatím jsem po tom, pravda, nepátral, ale zkusím to.

S tím hozením ručně to nevidím. To bych musel nejdřív zjistit, co Google vrátí a následně to zpracovat... Nicméně by možná šlo, v případě nasměrování na Kalabousek, zpracovat souřadnice a nechat si poslat (zalogovat) hlášení, která obec to tam hodila... Podívám se časem na to.

Díky!
margin
Profil *
Můžeš místa vybírat z téhle databáze, je ve formátu CSV a stačí vymazat nepotřebné sloupce. V raru jsou dva soubory, sídla a hory, soubor s horami pravděpodobně nebudeš potřebovat.
hobr
Profil
margin: to je super! Především kvůli směrovacím číslům. Tím se zamezí, že to skočí někam mezi.

Díky moc!

Jak to překopu, ozvu se. Nemám teď moc času, tak nevím, jak rychle to stihnu...
Ivy
Profil
Pozor na to! Směrovací čísla vůbec nejsou jednoznačná. Někde tady je téma v Názoru na stránku kde se to rozebírá, někdo dával hodnotit vyhledávač směrovacích čísel.
panther
Profil
hobr:
jak říká Ivy, PSČ se vztahuje k poště, nikoliv k obci. Může proto existovat více PSČ pro jednu obec/město (každé středně velké město) a zároveň jedno PSČ pro více obcí (znám jedno PSČ, které je užíváno asi 8 obcemi (mají společnou poštu), možná bude i nějaké obsáhlejší).
hobr
Profil
No ale určitě nemají dvě stejně se jmenující obce stejné PSČ. Nebo jich rozhodně nebude moc. Jinak to samozřejmě nepojede jen podle PSČ, ale podle obce a PSČ. Myslím, že by to mělo fungovat lépe, než tato verze.

Každopádně díky za připomínky!
joe
Profil
Jednak mi to přijde s prominutím jako pitomost :-) a pak jsem taky nepochopil, k čemu vlastně potřebuješ nějakou databázi.

Můžeš použít třídu google.maps.Geocoder, pak ti tedy bude stačit generovat náhodné GPS souřadnice a pokud se bod najde, budeš mít větší pravděpodobnost, že v místě bodu se nachází to, co dostaneš jako odpověď, než s využitím databáze, která nemusí být úplně aktuální.
hobr
Profil
joe: jasně, že je to pitomost, tím se rozhodně netajím a nechci to povyšovat na nějakou superaplikaci, která zachrání svět ;)
Nápad s náhodnými GPS souřadnicemi jsem měl taky, ale když na světě je mnohem víc moří, než pevniny a mnohem víc neobydlených míst, než obydlených...
Databáze samozřejmě bude obsahovat chyby, ale já jsem s tím smířen. Hlášení chyb uživateli mi přijde jako rozumný kompromis vzhledem k tomu, že to je pitomost ;)

margin - tak bohužel se ten seznam ukázal pro Google snad ještě nepoužitelnější, než ten můj :( a to hlavně tím, že tam jsou místní části obcí, které google moc nezvládá. Nicméně mapy.cz mi vrací na stejné dotazy velice dobré výsledky, tak se půjdu ponořit do mapy API a překopu to zas :)
joe
Profil
hobr:
Pochopitelně musíš generovat náhodné GPS v rámci ČR.

Nevím jestli ti to pomůže, ale tady taky najdeš seznamy obcí.
panther
Profil
hobr:
No ale určitě nemají dvě stejně se jmenující obce stejné PSČ.
to by nastat nemělo, resp. logicky ani nemůže. Těžko by se pak mezi těmito obcemi rozlišovalo, komu se má poštovní psaní doručit.

Psal jsi o kontrole PSČ, ta není jednoznačná, stejně jako podle pouhého názvu. Kombinace PSČ a názvu obce bude unikátní vždy.
hobr
Profil
joe: generovat náhodná GPS v rámci ČR je zřejmě brutální. Hranice jsou velmi rozmanité a zjistit rozsahy souřadnic, které jsou v a které mimo ČR je pro mě neuchopitelné.
Ale asi myslíš GPS souřadnice těch obcí. Ty k dispozici mám. Nešlo mi je ale jednoduše převést do formátu, který mapy potřebují. Nicméně tudy asi cesta vede... Podívám se na to. Díky!

panther: Kombinace PSČ a názvu sice unikátní je, leč googlí mapy se k tomu staví všelijak. A když jsem teď hledal příklad na Albrechticích, tak mi selhal i Seznam, který mi jedny Albrechtice ukazuje někde jinde... Takže ani tato kombinace nezaručuje dobré výsledky :(
joe
Profil
hobr:
Ale asi myslíš GPS souřadnice těch obcí. Ty k dispozici mám. Nešlo mi je ale jednoduše převést do formátu, který mapy potřebují
Jak to myslíš? Mělo by jít jednoduše převádět, určitě se na to dá najít i postup / rada, jak na to.

Kdybys to tak udělal, mohl bys vypsat to, co ti vrací Google, tím pádem by se pravděpodobně shodovalo místo, které ti Google vráti s tím, kde přesně ten bod je, ale je to na tobě :-)
hobr
Profil
No není to žádná sranda... Ty souřadnice co mám, jsou tragické. Ze vzorku asi osmiset jsem jich 150 smazal rovnou, ten zbytek si převedl, ale stejně jsou hodně nepřesné, nebo ukazují na místa, která neexistují (názvy obcí k těm souřadnicím nenajde ani Google, ani Seznam)...

Takže bádám dál s jiným zdrojem...
Ivy
Profil
A stojí ti to za to? Tak tam nech jen ty správné, není u takovéto srandičky jedno jestli je tam 800 míst anebo 400?
hobr
Profil
No, pravda, asi se s tím moc mazlím... Nicméně jsem právě spustil další verzi. Těch míst je skoro 20 tisíc. Ikdyž taky kalabouskuje, je to o dost lepší :)

Tak kdyby se ještě někomu chtělo hlásit chyby, budu rád, když půjde jinam ;)

Díky.

Edit: teď mi to během testování napsalo: krásně sněžný lokalič doporučuje Studené :D
Rellik
Profil
Sorry, možná sem nějaký divný a nechápavý, ale vůbec netuším na co něco takového může někdo reálně využít. Je to "jen blbina" která různě generuje nesmyslnou větu + obec ČR s tím, že ji zobrazí v mapě....
hobr
Profil
Ty nejsi divný, divný jsem já! ;) Jo, je to blbina, už to tu zaznělo i ode mě. Nicméně někdo divný to reálně použít může.

Třeba tak, že přemýšlí, kam pojede s rodinou na výlet a všechny návrhy končí větou: tam už jsme byli, pojeďme jinam ;)
Nebo nechce někoho poslat v mailu přímo do p*dele, tak ho můžete poslat jinam.
Nebo si může vylosovat několik míst a uspořádat závod, kdo je rychleji všechny navštíví...
Ivy
Profil
6 správně
Prachov ukazuje Smrkovice
Dolní Štampouch ukazuje Hraběšín
Zavadilka - restaurace Zavadilka Prostřední Bečva (nevím, možná je to správně)
9 správně
Hrachov ukazuje lesy západně od obcí Obory, Jablonce, Vápenice
1 správně
Vranov ukazuje Roupov
3 správně
Kocanda ukazuje Vlašimský zámecký park

Nechceš přidat funkci vyhledávání podle názvu místa? To by se pak dalo odkazovat i přímo, například bych se mohla podívat do Zakyslic nebo Štěkně. Tím že bys někoho poslal do Lžína nebo Křivé Vsi bys mu mohl také něco naznačit. A na dovolenou by si lidi mohli vybrat třeba Milou, Líbeznice, Odměny nebo Naději.
hobr
Profil
Hm... to nezní špatně. Napadají mě i jiné varianty :) Ale teď nestíhám, takže se omlouvám i za pozdní reakci i za to, že na na lokalič teď nejspíš několik týdnů vůbec nesáhnu... Pak dám zase vědět.
hobr
Profil
Tak jsem zase našel čas a něco na tom popracoval. Nasadil jsem lokalizaci podle souřadnic a funguje to podle prvních testů velmi dobře :) Na žádné kalabouskování jsem nenarazil, nemělo by podle souřadnic už vznikat. Jen se nějaké místní názvy na guglí mapě nezobrazují, tak není poznat, jestli je to správně... A taky ty souřadnice nejsou úplně přesné, někdy to ukazuje pár set metrů vedle. Ale imho zatím nejlepší verze :)

Takže opět poprosím o testování na jinam.cz. Díky!

Ivy: mám v plánu udělat nějaké rozšířené funkce, ale zatím si je nechám pro sebe. Až to budu mít alespoň primárně otestované, dám to opět sem :)
Pavel X
Profil *
je to náhodou výborný napad ...možná ne dnes ale v budoucnu určitě. taky svý čtenáře posílám "jinam"... určitě se objeví celá řada využití
Rfilip
Profil
Nefungují ti odkazy na google mapy, které hlásí "Místo nebylo nalezeno"
hobr
Profil
Díky, podívám se na to.
edy02
Profil
dobrej nápad :D.... ale jenom pro pobavení
I když možná, když se budu o prázdninách nudit, tak si vzpomenu na tuto "loterii".... :D
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0