Autor Zpráva
Bronzi
Profil
Co si myslíte o službě www.myscreen.cz?
jenikkozak
Profil
Bronzi:
- Projdi si texty, některé osahují velké množství chyb. Třeba tato: „Tento nápad ve mně postupně dozrával spolu s tím, jak jsem podobnou službu potřeboval a nikde jsem jíi neuměl najít.“
- Proč bych měl tvůj web využívat, když hrozíš, že ho zavřeš?
- Podmínky jsou pro uživatele velmi nevýhodné.
- Možná bys mohl udělat (byť osekanou) verzi i pro ostatní prohlížeče.
Kcko
Profil
Bronzi:
Vypadá to pěkně a použitelně. Ale pokud z toho uděláš placenou službu tak to můžeš rovnou zavřít. Pochybuji, že Ti někdo bude platit (klidně i jednorázový příspěvek) za to aby si jednou za čas udělal screenshot.
hobr
Profil
Mně se nelíbí ten nepoměr v porovnání:

otevřít grafický editor (například malování)
vložit obrázek do editoru
obrázek oříznou a upravit

otevřít myscreen.cz
vložit obrázek a upravit

To je jeden krok v neprospěch klasického editoru navíc, který je vytvořen zcela uměle a přitom jde o shodnou činnost, což mě hned odradilo. Nemám rád, když se mě někdo snaží obelstít...
Bronzi
Profil
jenikkozak:
Máš pravdu, že na oficiální stránce bych toto asi psát neměl. Co se týká ostatních prohlížečů, tak u nich to není možné, protože nepodporují takovou práci se schránkou. To je jediný zádrhel. Hledal jsem možnosti jak to obejít třeba pomocí flashe ale bohužel to nejde. Je pravdou, že IE 10 jsem ještě nezkoušel ale nemyslím, že by se v tomto nějak pohnul. Příjemně by mě to však překvapilo. :-) Jinak editor jako takový a nahrávání na server funguje napříč prohlížeči. Tam problém není.

Nechci dělat obyčejnou úschovnu obrázku, takových je všude plno, takže klasický upload souboru nebude nikdy podporován.

hobr:
Máš pravdu, že v tomto bodě jsem shrnul 2 operace do jedné. Kdo to však vyzkoušel, ten poznal o kolik je to rychlejší.
margin
Profil *
Bronzi:
Co se týká ostatních prohlížečů, tak u nich to není možné, protože nepodporují takovou práci se schránkou.
A když to půjde v IE xx nebo v Opeře xx, tak budeš opravovat stránku a hlídat verzi IE a Opery? Proč nekontroluješ podporu požadovaných funkcí?

Máš pravdu, že v tomto bodě jsem shrnul 2 operace do jedné. Kdo to však vyzkoušel, ten poznal o kolik je to rychlejší.
Je to fous rychlejší, ale snad můžeš normálně napsal, proč je to rychlejší, a neoblbovat návštěvníky webu jako Horst Fuchs.

Uvítal bych možnost uložení do PNG a volby pro kvalitu JPEGu, klidně třeba jen tři předvolené hodnoty (60, 80, 95) a pokud by byla možnost vypnout podvzorkování barev, tak bych skoro v rauši.
Rellik
Profil
Funkce by to byla možná dobrá. Nicméně v Linuxu je nepoužitelná. V linuxu po zmáčknutí klávesy [PrintScreen] se otevře přímo program (KSnapshot) pro práci s touto klávesou. Tam je pak nabídka přímého uložení obrázku, nebo odeslání do nějakého externího programu. Takže je tam opět několik operací navíc (minimálně jedna). Ale zase to má výhodu, že se nemusí obrázek ukládat na disk.... Když vezmu poměr nutných operací, tak to vyjde skoro nastejno jako bych ten screen ukládal třeba na http://imgupload.cz/ Jinak pokud to s tím placením myslíš vážně, tak to raději rovnou ukonči, jak píšeš na stránkách. Proč by někdo platil něco, co má na jiných podobných webech zdarma?
Amunak
Profil
Už od Vist jsou v systému "výstřižky" které umí vyscreenovat oblast, okno nebo celou obrazovku. Dá se to pak ještě trochu doupravit. Když to uložím do Dropboxu, stačí, abych si pak zkopíroval odkaz. Podle mě snad nejrychlejší cesta vůbec :)
Str4wberry
Profil
od Vist jsou v systému "výstřižky"
To používám taktéž, ale má to některé nevýhody. Za prvé datovou velikost výsledného souboru. Za druhé mi vadí, že si nejprve musím vybrat umístění pro uložení souboru, uložit a potom si obrázek znovu najít, abych si zkopíroval odkaz. Editační možnosti by se také hodily bohatší.


Opravdu to nelze rozběhat napříč prohlížeči? Potom by to bylo hodně zajímavé.

Jinak k samotné službě:
1) Po vložení by bylo vhodné dát nějak najevo, že se obrázek vkládá. Plus by bylo vhodné domyslet, že screen celé obrazovky se zpravidla do (i zvětšeného) okna prohlížeče nevejde. V současném stavu jsem si po vložení myslel, že to shodilo prohlížeč. :–)
2) Pokud je obrázek menší, mohl by být zarovnán na střed.
3) Jak se používá funkce změnit velikost? To musím přepisovat čísla?
4) U zvýraznění mi nefunguje nastavení barvy.
5) U otáčení jsou špatně čitelné ikonky. Navíc by podle mě stačily dvě pro otočení o 90 stupňů tam a zpět.
6) Po uložení by nebylo špatné přesměrovat na stránku, kam vede odkaz, aby si uživatel ověřil, jak to bude vypadat.
Bronzi
Profil
margin:
Co se této funkce týče, tak není jasná ani specifikace a už vůbec ne samotná implementace v prohlížečích. Přesněji, každý si to dělá jinak. A jestli se to další prohlížeče uráčí nějak implementovat, tak je možné že to bude zas jinak. Těžko se pak v takové situaci kontrolují nějaké funkce, když není ani dokončená specifikace.

Já mám za to, že je neoblbuju. Jen jim demonstruju o kolik je to snazší :-)

Volba kvality pro uložení reálná je. Podvzorkování zřejmě ne. Veškeré grafické úpravy se řeší v prohlížeči a ten si to dělá jak chce.

Rellik:
Ať to bude znít jakkoli hnusně a možná arogantně. Linux je minorita převážně geeků. Ti tohle nepotřebují a tudíž je ani neřeším.

Amunak:
Je to možné. Existuje spousta aplikací nebo pluginů, které to nějak podobně umí taky. Výhoda mého řešení je však v tom, že je dostupná všude a navíc mi stále připadá snazší než tvůj postup :-)

Str4wberry:
Momentálně to nejde. Možná časem až se pohne implementace HTML5 v IE, tak pak ano.

1) Asi máš pravdu nějaký ukazatel by se hodil.
2) Myslíš zarovnán na střed v editoru?
3) Ano u velikosti se mění jen čísla.
4) Můžu vědět jaký máš prohlížeč?
5) Možná by jen dvě stačily ale 3 mi přijdou lepší :-)
6) V tom máš asi taky pravdu. Sám většinou po zkopírování toho odkazu stejně mrknu jestli je všecko OK, takže na adresu sám přejdu.
Radovan789
Profil *
Ta služba vůbec není dotažená do konce. Proč neuděláš to že někdo vloží screen tak hned se mu vygeneruje adresa kterou může někomu zaslat? Takže by to byl "screen hosting". Tímhle bys vynechal ty nudný kroky jak někdo musí sehnat dobrej image hosting a složitě to nahrávat, tím bys uplně zjednodušil práci když někdo chce někomu posílat screeny.
Bronzi
Profil
Radovan789:
Nerozumím ti. Přesně tak to funguje. Jen si screen můžeš ještě oříznout a upravit. Pokud chceš čistý screen, pak staší jen CTRL+V a kliknout na uložit.
Kubo2
Profil
Mne se ten nastroj celkove nelibi (ackoli se nechci nikoho dotknout), no zda se mi to priliszlozite, a proc bych mel nahravat a nacitat screenshoty z ciziho serveru? (Nikdy nemam jistotu, ci jednoho dne nezistim, ze tam ten obrazek jednoducho neni.)
Jinak ovela jednodussi postup je na MS Windows pomoci Nástroja na vystrihovanie,
na Linuxe se na to da pouzit GIMP editor,
na Android pokud vim takovy program neni, ale nema zase ani tlacitko Print Screen ;-)
Amunak
Profil
Kubo2:
Android ... nema zase ani tlacitko Print Screen
Tlačítko nemá, ale screenshoty ukládat umí. Na mém telefonu Galaxy Nexus je to volume down + power. Ostatní telefony to budou mít podobně.
Kubo2
Profil
Amunak:
A ktere je tlacitko power ? :)
Amunak
Profil
Kubo2:
To, kterým telefon vypínáš, zapínáš, odemykáš a zamykáš :)

Musíš je stisknout naráz a podržet.
Petricek
Profil *
Co si myslím? První, co mě napadlo po vstupu. K čemu to je? My sreen, pak nahrajte print sreen... Vůbec jsem nepochopil proč bych ho tam měl nahrávat, k čemu ta služba je, tak jsem šel zase pryč. Asi by stálo udělat pod logo nějakej slogan. Případně hned v prvnim nadpisu uvést o co se jedná, co ten nástroj umí, v čem mi bude užitečný...
Someone
Profil
Nevyjádřím se k funkčnosti, ale určitě bych opravil: Nahrajte print screen vaší obrazovky -> Nahrajte print screen své obrazovky.
Určitě to tu již bylo řečeno, ale tvoje neúspěchy s redakčním systémem a wysiwyg editorem nikoho nezajímají. Nikoho nezajímá jak jsi ten nápad dostal a už určitě nikoho nezajímá, že tě to napadlo když jsi měl ve škole diplomovku. Je to tam naprosto zbytečné. Uživatele zajímá jak to funguje, proč by to měly používat a v čem je to lepší než jiný způsob. Jako služba se mi to líbí, dokonce jsem ji již jednou využil. Akorát by to chtělo poladit funkčnost napříč prohlížeči.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0