Autor Zpráva
lachim15
Profil
Zdravím,
Chtěl bych požádat o kritiku a také o rady, chtěl bych vědět:

- Jak na vás působí vzhled stránky.
- Přehlednost.
- Co zlepšit na vzhledu a rozmístění stránky.

Dále bych chtěl požádat, aby jste nehodnotily obsah ten teď není důležitý.
(Web je optimalizovaný pro nejnovější prohlížeče IE, Chrome, Firefox a Opera)

Díky za kritiku - Odkaz na stránku
nevimco2
Profil
Ahoj,
hned první problém je v PHP, když zadám nesmyslnou stránku tak mi vyjde chyba.
Zkus se kouknout na toto.

Jinak mi to přehledné přijde dost, nejsou tam žádné křiklavé prvky a menu mi příjde docela přehledné. Jen bych možná zvýraznil odkazy ...

Ale nevím na co to je web. Není tam žádný nadpis, popis, text v hlavičce. Koneckonců ani podle hlavičky se to jistě určit nedá ...
lachim15
Profil
Ajo, zapomněl jsem tam dát stránku s chybou :) Jinak bude to web pro jeden kmen v online hře divoké kmeny.
jenikkozak
Profil
lachim15:
- Zkusil bych obrázku v záhlaví přidat výraznost a barvy.
- Je to samý kulatý roh. U nadpisu ve sloupečku vpravo bych podbarvení vyhodil, aby těch kulatých rohů nebylo tolik.
user243
Profil
- stránka na mě působí světle;
- rozhodně je přehledná, možná až moc;
- hodilo by se tam dát někam nahoru nějaké logo (název stránky); v úvodu by mohlo být o čem vlastně web je a pod to ty novinky, víc by se mi líbilo, kdyby byl u toho chatu sandbox na stejné stránce jako zprávy (nejspíš někde dole); a ještě by se mi líbilo nějaké zvýraznění nebo jiná forma podání informace, kde na stránce momentálně jsem; btw, místo psaní test, test, .... vyzkoušej lorem ipsum generátor;
lachim15
Profil
jenikkozak:
- Zkusil bych obrázku v záhlaví přidat výraznost a barvy.
- Je to samý kulatý roh. U nadpisu ve sloupečku vpravo bych podbarvení vyhodil, aby těch kulatých rohů nebylo tolik.

K bodu 1: Myslíte ty obrázky v novinkách?
K bodu 2: Upravil jsem to, na to že to bude samej kruh sem nepomyslel :)

user243:
- stránka na mě působí světle;
- rozhodně je přehledná, možná až moc;
- hodilo by se tam dát někam nahoru nějaké logo (název stránky); v úvodu by mohlo být o čem vlastně web je a pod to ty novinky, víc by se mi líbilo, kdyby byl u toho chatu sandbox na stejné stránce jako zprávy (nejspíš někde dole); a ještě by se mi líbilo nějaké zvýraznění nebo jiná forma podání informace, kde na stránce momentálně jsem; btw, místo psaní test, test, .... vyzkoušej lorem ipsum generátor;

K bodu 1: Pokusím se tam dát nějaké tmavé prvky.
K bodu 2: Čím přehlednější, tím lepší, alespoň se mi tam nikdo neztratí :-D
K bodu 3: -Logo jsem tam zkoušel dát, ale nelíbilo se mi to, úvod o čem ten web má být tam nemusí být, je to Kmenový (klanový) web, takže lidi budou vědět, o čem web asi bude.
-Jestli se můžu zeptat, sandbox je co? Jsem v tomhle přece ještě jen začátečník.
-Zvýraznění, nebo jiná forma podání informace, nahoďte mi kdyžtak nějaký tip, ať vím o co se jedná :)

Díky za kritiku
user243
Profil
asi jsme si nerozuměli, že je stránka světlá, neznamená chybu;
sandbox není nejlepší pojmenování, myslím tím ten odesílací formulář pro chat;
zvýraznění.... třeba že odkaz v menu bude mít jiné pozadí, barva odkazu, podtržení, nebo bude jinak odlišný od ostatních, každá sekce by mohla mít svůj h2 podnadpis někde na začátku a pod ním by byl samotný obsah;
odkazy v menu bych řadil abecedně, nebo podle důležitosti (osobní názor);
všiml jsem si, že čas v chatu je jen s přesností na den měsíc a rok... upřesnil bych jej alespoň na hodiny a minuty;
lachim15
Profil
Ok , ale i tak se mi taky zdá, že je to moc světlé, že mi tam něco ještě chybí, ale přemýšlím zatím co.
Odesílací formulář je schválně zvlášť, si představ pokaždé scrollovat někam dolů, člověka to pak nebaví :)
Na menu ještě plánuju přidat nějakou texturu, ale také přemýšlím co a jak.
Ty podnadpisy u stránek budou, jen ten obsah zatím není dodělaný.
Já je řadím podle důležitosti.
S tím časem ještě popřemýšlím :)

díky za vysvětlení
jenikkozak
Profil
lachim15:
Odesílací formulář je schválně zvlášť, si představ pokaždé scrollovat někam dolů, člověka to pak nebaví :)
Když se příspěvky řadí od nejnovějšího, proč přidávací formulář nedáš nahoru?

K bodu 1: Myslíte ty obrázky v novinkách?
Ne, myslím obrázek v záhlaví s rytířem a praporem.

3) Při kliknutí na položku menu, která obsahuje podmenu, by bylo logičtější zobrazit jednu z položek podmenu (ideálně tu první) a ne úvodní stránku.
4) Nepodtrhávej texty, které nejsou odkazy. Zapomeň, že značka <u> existuje.
5) Odkaz Vytrvalci (v IE) směřuje na adresu /, obrázek v záhlaví odkazuje na stránku /index.php a text Úvod míří na adresu /index.php?stranka=uvod. Přesto se jedná o jedinou stránku. Měla by tedy mít jen jednu adresu.
6) Každá stránka by měla mít unikátní <title>, který by měl sloužit jako její hlavní nadpis.
7) To, že je celý web psaný bezpatkovým písmem a jen patička patkovým, vypadá, že jsi patičku zapomněl ostylovat.
8) Když používáš kaskádové styly, proč do HTML mícháš zápisy jako <font size="2"><i>? Tím se připravuješ o výhodu, kterou ti styly nabízejí - že bys mohl veškerý vzhled řídit z jediného souboru.
lachim15
Profil
1, Mno nelíbí se mi formulář na jedné stránce a připadá mi to, že takhle je to lepší.
2, Ten je schválně takhle udělaný.
3, Nevím, co tím myslíte, můžete nějak přiblížit, abych to pochopil? :)
4, Zkusím to pořešit a udělat to jinak v pravém sloupci.
5, Opraveno
6, Mohl bych to udělat, ale není to zbytečné, když podnadpisy budou v obsahu?
7, Písmo by mělo být definováno pro celý web:
body {
font-family: Trebuchet MS; 
color: black;
background: #e7e7e7 url(obrazky/pozadi.jpg) repeat;
}
8, Nejsem v tomhle tak zběhlí, tak je pro mě rychlejší a příjemnější to kombinovat, podle toho, jak potřebuju :)
jenikkozak
Profil
lachim15:
1, Mno nelíbí se mi formulář na jedné stránce a připadá mi to, že takhle je to lepší.
A že je to také praktičtější, když chce člověk třeba na někoho reagovat, ale nevidí ty předchozí příspěvky? Nebo když chce přidat příspěvek a musí kliknout navíc.

2, Ten je schválně takhle udělaný.
Pochopil jsem, že nejde o výsledek omylu. Navrhl jsem záhlaví ztmavit, aby celá stránka nebyla taková vybledlá.

3, Nevím, co tím myslíte, můžete nějak přiblížit, abych to pochopil? :)
Spusť si IE, klikni na položku Vytrvalci. Zobrazí se ti úvodní stránka.

6, Mohl bych to udělat, ale není to zbytečné, když podnadpisy budou v obsahu?
Není. Zjisti si, k čemu <title> slouží.

lachim15:
7, Písmo by mělo být definováno pro celý web:
To sice je, ale v .patatext ho přebíjíš výchozí vlastností:
.patatext { font: 13px black; }
Cituji ze stránky vlastnosti font: „Většina hodnot se může vynechat, jen velikost a rodina písma (font-family) jsou povinné.“
Barva písma se nastavuje vlastností color.
Lépe tedy uděláš, když výše uvedený zápis nahradíš tímto: .patatext{font-size:13px} Ten text bude stejně černý tak jako tak.
A pokud si řekneš, že velikost textu nebudeš zadávat v pixelech, půjde písmo zvětšovat i v IE. Ale to je konkrétně u tohoto projektu asi jedno.
lachim15
Profil
1, Můžu udělat na druhé stránce, že uvidí třeba 3 poslední přízpěvky.
3, Opraveno
6, ok, upravím to
7, Opraveno

díky za rady :)

Edit: Upravil jsem grafiku menu a pravého slupce (jak jé nábor uzavřen), jestli se vám nezobrazí vymažte historii :)
user243
Profil
celý chat může mít nastavenou nějakou minimální výšku, zbytek by se rolloval/stránkoval a ve spodní části by byl ten formulář;
lachim15
Profil
Mno rollování bych mohl udělat přes iframe, ale stránkování nevím jak, proto to mám zatím vyřešené takhle...
user243
Profil
a proč iframe? stačí mít div, nastavit mu šířku výšku a overflow:auto;
nevím, jak to máte udělané, ale když do vyhledávače zadáte něco ve tvaru php chat, php kniha návštěv, tak se určitě objeví i něco, kde je i stránkování;
lachim15
Profil
A jo na ten div sem zapomněl, ale zatím to asi měnit nebudu, uvidím časem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0