Autor Zpráva
Jack Finger
Profil
Zdravím všechny kritiky!

Rád bych nasbíral nějaký odbornější feedback k webu http://kosmetikadiana.cz/ a to jak po stránce grafické a obsahové, tak po stránce sémantické, abych věděĺ, co dělám špatně.

Díky!
jenikkozak
Profil
Jack Finger:
- Líbí se mi umístění textů v hlavičce. Daly by se nacpat nudně pod sebe nebo vedle sebe. Ale tohle náhodné umístění tomu dává volnost, kterou weby často postrádají.
1) Obrázky na úvodní stránce jsou hodně nekvalitní, nevypadají hezky. Chtělo by to použít čitelnější písmo. To Italianno na nadpisy budiž, ale na psaní delšího textu - celé věty, výčtu - se nehodí. Proč je tam ten jeden obrázek dvakrát?
2) Hups. Do Dotazů se dá vložit prázdný příspěvek (Chtěl jsem se jen podívat, jak dostanu „vynadáno“, že jsem nic nenapsal.)
3) Nepodtrhávejte na webu nikdy texty, které nejsou odkazy.
4) Když se u obrázku ve fotogalerii zobrazuje adresa, možná by chtělo, aby se obrázky jmenovaly jinak než číslem.
5) V Ceníku se u delších seznamů zbytečně zobrazuje spodní posuvník. Ten uživatelé nemívají moc rádi.
Ivy
Profil
1. Obrázky jsou mamutí, ruší mě to. Stejně tak nadpisy jsou na můj vkus velikostně naddimenzované.
2. Permanentka je též zbytečně velká, navíc rozmazaná a nezarovnaná (čti na první dojem odfláknutá). I vánoční balíčk bych snesla o mnoho menší. Vlastně všechno kromě textu bych snesla menší.
3. Ceník na rozklikávání mi připadá zbytečný, nedalo by se to všechno napsat na jednu stránku? Nebo je to "SEO optimalizace" (nehty Brno, nehty Otnice)?
4. Text v sekci Služby je nalepený na Kontaktní informace. Nehezké.
5. Doporučovala bych doplnit fotogalerii, upíři jsou moc fajn a líbí se mi, pokud jsou ale téměř jedinými tvářemi tak to asi není zrovna ono.
6. Prozatím nebyly vloženy žádné novinky. Doporučuju dát pryč nebo doplnit.
7. Doporučovala bych do Služeb ještě doplnit místo, kde jsou poskytovány. Vím že ta informace je po straně v Kontaktech, ale jednak sem logicky patří a jednak by tato úprava mohla nahradit tu "SEO optimalizaci" Ceníku.
Jack Finger
Profil *
jenikkozak:
Ad umístění textů - ono není úplně náhodné, ta jejich pozice souvisí s tou fotografií na pozadí. ;-)
2) On není prázdný, je tam předvyplněné "Jméno" a "Příspěvek", atribut placeholder totiž nepodporují všechny prohlížeče a bez něj jsou tam jen prázdné pole bez vysvětlení jejich funkčnosti. Není to ale nejšťastnější řešení, to je pravda.
3) Asi máte na mysli "Položení dotazu". To je pravda, zbytečně to evokuje odkaz.
4) To já neovlivním, fotografie si tam dodává klient (tedy zadavatel stránek), při nahrávání se zachovává její původní název.
5) Nad tím jsem také přemýšlel, je to nějaký bug v souvislosti s tím, že ta tabulka je generovaná skrz TinyMCE, ještě jsem jej úplně nevyřešil.

Ivy:
1) Obrázek je tam jen jeden - fotka v hlavičce. Velká je, ale takové je přání zadavatele. Snažil jsem se to vyřešit tím, že celá je zobrazená jen na úvodní stránce, jinak pak skript při načtení stránky už přeskakuje až k menu. Co se týče položek v menu a nadpisů, ty jsou jen poměrově přizpůsobené k oné hlavní fotografii.
3) Není to SEO optimalizace, je to z toho důvodu, že kdyby byly pod sebou na stránce, člověk by si vůbec nemusel všimnout, že je ceníků víc, jsou navíc docela obsáhlé a dynamicky generované. Zvažoval jsem ještě možnost, že se neotevře okno, ale jen se rozbalí pod daným odkazem rámeček s ceníkem. Lidem ale nemusí dojít, jak ten rámeček zase skrýt a pak by je tam otravovaly tuny textu, když by chtěli mezi ceníky přecházet.
4) Je tam nastavený 50px "odsazení", to by mělo stačit, ne? :-)
5) To je rovněž spíše požadavek na klienta než na mne, já stránky jen stvořil, obsahově si je plní klient.
6) Přijde mi to lepší než tam nechávat prázdné místo, to mi přijde neprofesionální. Navíc by to mělo být brzy nahrazeno nějakou novinkou.
7) To mi přijde zbytečně duplikované, kontakt je zobrazen na každé stránce právě v pravém sidebaru a ještě jej tam dávat extra mi přijde zbytečné.

Ještě se vyjádřím k bodům 1) resp. 2) - tedy k obrázkům v Aktuálně - ty si rovněž obstarává klient sám a takto si to přál.

Jinak moc díky oběma za reakce a má-li ještě někdo nějakou poznámku, budu rád!
Rellik
Profil
Chce to ještě doladit. Stránka je taková rozhozená. V menu se bije odkaz "Dotazy" a "Ceník". Obsah stránky začíná až pod koncem obsahu pravého panelu:
http://www.2i.cz/1bb10d27f4
Některé další stránky jsou zprava schované za tím pravým panelem:
http://www.2i.cz/f55fe3c91a

Jinak grafika je taková lehká a relativně příjemná a to i přesto, že růžovou zrovna moc nemusím... :)
dakur
Profil
Rellik:
Ha, tam je nějaké špatné nastavení šířky, díky za upozornění! Mohl bych prosím znát systém a verzi prohlížeče?
Rellik
Profil
dakur:
Mohl bych prosím znát systém a verzi prohlížeče?
Jasné není problém: systém Linux Mageia 2 / Firefox 10.0.10
Jinak to "odskočení" obsahu dělá i Chrome (Verze 23.0.1271.64) i když ne tak moc a v Opeře (Verze 12.11) je to úplně stejné jako v tom Firefoxu...
Chrome: http://www.2i.cz/677dc1eb38
Opera: http://www.2i.cz/766cd0fa29

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0