Autor Zpráva
Petrson
Profil
Prosím o názor - www.restaurovanistarozitnosti.cz
jenikkozak
Profil
Restaurování mě vůbec nezajímá, ale web mě zpracováním a hlavně obsahem zaujal, což je skvělé. V podstatě mu nemám co vytknout, až na dvě věci:
- Volba stylu písma v záhlaví - nelíbí se mi to „3D“ písmo, nehodí se mi k obsahu webu ani k obrázku na pozadí hlavičky. Je to laciná komerční kýčovitost, která se k řemeslu, navíc k řemeslu vztahujícímu se k práci s uměním, vůbec nehodí.
- Druhou výtku bych směřoval k volbě písma na celé stránce. Je nejednotné (znaky s diakritikou jsou do něj dodány později), roztahané, takže se špatně čte. Naštěstí se zobrazuje jen v IE.

Jen takové detail - dole na stránce máte napsáno „Vyisknout“.
Možná by bylo dobré, kdyby v Ukázkách prací byly popisky zobrazeny u každého obrázku a aby bylo možné mezi obrázky procházet bez nutnosti vracení se.
Je vidět, že si autoři se stránkou hodně pohráli. Osobně ji pokládám za jednu z hrstky nejlepších stránek, které se tu letos objevily.
Plaváček
Profil
Petrson:

jenikkozak shrnul zásadní problémy. Především písmo je ale průšvih. Zvolte klasické patkové písmo (k tématu webu sedne) - třeba Georgia je široce podporovaný font. Zvažte odstranění "vícezdeismu" a podtrhněte nadpisy, které jsou odkazem.

Obsahově je to velmi slušný web.
Petrson
Profil
jenikkozak, Plaváček:
Děkuji za podnětné připomínky především k textu a návrhy, souhlasím. Bude to jistě změna k lepšímu. Je pravda, že písmo serif (Times New Roman) vypadá např. na Applu v prohlížeči Safari pěkně, čitelně, alespoň dle mého názoru. Ovšem na Windowsech v jiných prohlížečích je to horší s čitelností, jak popisujete.

jenikkozak
Děkuji za pochvalu, moc nás potěšila.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petrsona:
Je pravda, že písmo serif (Times New Roman) vypadá např. na Applu v prohlížeči Safari pěkně
Ty ale nepoužíváš Times New Roman, deklaruješ serif, takže si prohlížeč vybere výchozí patkové písmo dle svého nastavení. A to je v Exploreru ošklivé (pokud si to uživatel nepřenastaví). Také je docela široké, takže se trochu rozpadne patička (stejně jako při zvětšení písma).

Jinak též nemám, co bych webu vytknul. Líbí se mi, jak je rychlý a nepřeplácaný zbytečnostmi (ve srovnání s jinými weby současnosti).
martin1312
Profil
Ak by som mohol pridať môj názor, vadí mi iba jedna vec, že medzi obrázkami sa nedá preklikávať na "Ďalší" - "Predchádzajúci", ale musím ho vždy zatvoriť a kliknúť na ďalší obrázok. Teda by prospelo to riešiť ako galériu. Myslím, že použitý thickbox by to mohol podporovať.
Inak sa mi stránka páči.
Petrson
Profil
Chamurappi: Já měl za to, že se použije automaticky všude Times. Díky za osvětlení, opraveno.

Zkoušel jsem také použít použít Georgiu, jak doporučuje Plaváček, vypadá dobře. Záleží jestli schválí zadavatel, kterému se líbí písmo Times. Nějaké věci jsou otázkou osobního vkusu.

martin1312: Není to příliš pohodlné. Galerie - přesouvání šipkou na další fotky bude určitě lepším řešením. Díky
mat
Profil
Hezký web, jen na titulní stránce trochu nudný - oživte text nějakým kontextově laděným obrázkem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0