Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím, jaký máte názor na stránky http://katalog-web.cz? Moc lidí si tam vlastní url nepřidá, jestli chcete, přidejte si jí tam vy :)
jenikkozak
Profil
rybarada:
Moc lidí si tam vlastní url nepřidá
Taky bych řekl.
Nechápu, proč jsi tu stránku vytvořil. Cituji tě: „Web vznikl v prosinci 2012 za účelem pokusu, jakou bude mít tato stránka návštěvnost.“ Proč ses tu prostě nezkusil zeptat, jakou návštěvnost odhadujeme? Ušetřil bys spoustu práce.

Odhlédnu-li od toho, že se jedná o web bez poslání, stejně nemohu říci, že by se mi líbil.
1) Chybí klikací hlavička.
2) Písmo použit v hlavičce se vůbec nehodí ke zbytku webu. Ono se totiž hodí vlastně jen na růžovoučký blogísek.
3) Celé stránky jsou vybledlé, nezajímavé.
4) Počítadlo na normálním webu nikoho kromě autora nezajímá. Vzhledem k tomu, že tento web byl určen jen k měření návštěvnosti (viz výše), by mohlo být vlastně i větší.
5) Web působí nedůvěryhodně, protože není uvedeno, kdo za ním stojí.
6) Vyhledávací formulář neumí české znaky.
7) Cituji z úvodní stránky: „Veškeré údaje, které prostřednictvím formuláře poskytnete (e-mail; web) budou zveřejněny
Na Váš uvedený e-mail nebudou chodit spamy“ Nemáš pocit, že si tyto dvě tvrzení protiřečí?
Tori
Profil
• K pravidlům: Tohle: „Na Váš uvedený e-mail nebudou chodit spamy“ IMHO nemůžete zaručit, ani pro váš web, natož všeobecně (jak to máte napsané). Kdybyste e-mailové kontakty aspoň trochu skrýval (enkódování do entit, prošpikování bezvýznamnými tagy apod.), dalo by se doufat, že spamy mi nebudou chodit díky zobrazení mailu na vašem webu, ale takhle těžko.
• tamtéž: „V případě závadného webu bude následně smazán (pokud ne, upozorněte mě :-)) a jeho vlastník (osoba, která jej přidala) bude upozorněna.“ - kdo bude smazán, čí vlastník? Jak se pozná závadný web - podle špatného kódu (code smell)? To byste se musel nahlásit sám.* Spíš teda závadný obsah + napsat, jestli tím myslíte porno nebo politické strany.
• Jednotlivé kategorie se načítají strašně dlouho a to i ty, které neobsahují jediný odkaz.
• Rozdělení kategorií je taky zajímavé, ale to by se asi nějak ještě ujasnilo podle toho, kolik a jakých odkazů by si někdo zaregistroval.
• K zobrazeným odkazům: co považujete za primární, nejdůležitější údaj o stránce? Je jasné, že něco zcela jiného než běžné vyhledávače, přesto nevidím co, všechny tři položky vypadají stejně důležitě. Chybí mi titulek stránky.
• Nahlášení závadného odkazu: spíš bych to dala jako ikonku do výpisu odkazů, ke každému. A bez vybírání kategorie, to si přece dohledáte z DB, ne?
• Počítadla už moc nefrčí.

* celá stránka je uvnitř <font>; blokové prvky uvnitř řádkových; co je toto: <p/>?; seznam <ul> obsahující pouze odkazy, ale žádnou položku seznamu; ...
margin
Profil *
Pravidlo, jako noha, "Stránky musí být napsány v češtině", ještě, že tam není "Stránky musí být napsány v jazyce čeština".
Nemáš ošetřený formulář, jde do něj vložit HTML i JS a kdo ví, co ještě!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0