Autor Zpráva
johnvenoven
Profil
Dobrý deň

Tak po dlhšej dobe som niečo zase dal dokopy, tak by som Vás poprosil o názor na stránku LinkLia. Stránka je zatial iba v EN jazyku, tak dúfam že neporuším nejaké pravidlá.

tu je odkaz na stránku: LinkLia.com

Ďakujem
jenikkozak
Profil
johnvenoven:
Chápu správně, že je to obyčejný katalog, který se tváří jako seznam dobrých webů, ale ve skutečnosti jde o dva webíky a tři reklamy?
- Na stránce s linkem se v nadpisu zobrazuje slovenština: „Detail uzivatelskeho pridaneho Linku a strucny popis stranky.“
- Čas vložení linku ve formátu „2012-12-16 10:53:43“ není příliš čitelný.
- Jaký má smysl z mapy webu odkazovat nejen na mapu webu, ale i na chybové stránky?
johnvenoven
Profil
jenikkozak:

Má to byť niečo ako zoznam linkov od užívateľov, ak niekto má nejaký dobrý odkaz tak ho proste tam pridá ak bude chcieť. Zatial sú tam iba 2linky, lebo len teraz som to spustil, čiže časom sa to bude plniť a bude tých linkov oveľa viac, preto je teraz tam iba toľko odkazov.

- idem opraviť tú slovenčinu
- porozmýšlam ako ináč zobraziť ten čas tam
- no chcel som aby na stránke mapy webu bol zoznam všetkých podstránok

Ďakujem za kritiku
shaggy
Profil
johnvenoven:
Má to byť niečo ako zoznam linkov od užívateľov
Čiže to, čo napísal jenikkozak, nepodarená forma katalógu.

Na stránke máš napísané:
"The list of the best links selected by the our users evaluation." ... "The newest interesting links of our users waiting for you evaluation."
Ja neviem, či ty angličtina hovoriť trochu aspoň, ale zmysel nedávať.
Angličtina na stránke je proste zlá, každý text na stránke obsahuje chybu, pôsobí to amatérsky až smiešne. Prečo nepíšeš jazykom, ktorý aspoň trochu ovládaš?

jenikkozak:
Na stránce s linkem se v nadpisu zobrazuje slovenština: ‚Detail uzivatelskeho pridaneho Linku a strucny popis stranky.‘
Aj keď to tak vyzerá, slovenčina to nie je, slovenčina obsahuje diakritiku.

Čas vložení linku ve formátu ‚2012-12-16 10:53:43‘ není příliš čitelný.
Čitateľný nie je, ale je to čas, ktorý vracia databáza. Načo by sa s tým namáhal?

johnvenoven:
no chcel som aby na stránke mapy webu bol zoznam všetkých podstránok
Sranduješ, však? Aký má zmysel dávať do sitemapy odkaz na 404ku, stránku ktorá sa zobrazí blokovaným používateľom atď.? Daj nám jeden jediný logický dôvod.
Celkovo je tá sitemapa zbytočná, ale je to asi tá najmenej zbytočná vec na celom webe (vlastne celý web, v takej podobe, v akej je, je zbytočný).
DJ Miky
Profil
1. Jak vznikla ta parodie angličtiny? Něco vypadá jako překlad z Google Translate, něco i Google Translate přeloží daleko lépe (minimálně bez pravopisných chyb a neexistujících slov). Vtipné jsou pak Terms and conditions, kde žádný bod v podstatě nedává smysl.
2. Obrázek v obrazovce laptopu na hlavní stránce je kostrbatý.
3. Datum a čas ve výpisu odkazů mám useknutý o poslední číslice ("2012-12-16 12:0"), protože se to tam i při mírně zvětšeném písmu nevejde, ačkoliv místo tam na to je. K čemu tam vůbec jsou sekundy?
4. Jaký má vůbec smysl katalog v angličtině a se slovenskými odkazy?
5. Polovina výpisu odkazů jsou reklamy. Vážně?
6. Jméno v kontaktu je omezené jen na 20 znaků. Proč?
7. S vypnutými obrázky není stránka úplně použitelná.
8. Vzhled je vlastní nebo je to šablona? CSS je všechno, jenom ne přehledné. Názvy tříd vypadají jako zoufalé hledání názvu, který ještě nebyl jinde použitý.
johnvenoven
Profil
shaggy:

katalóg je forma zoznamu linkov na weby, teda odkazy na domény, toto má byť zoznam linkov konkrétnych stránok, čiže z jednej domény môže ich byť aj niekoľko.

Zámer bol ak existuje niečo zaujímavé tak aby sa to sem pridalo, ja viem že existuje niekoľko takýcho webov ale všade je potrebná registrácia, tak som chcel ponúknuť niečo čo bude zadarmo bez registrácie a schvalovania, proste ak niekto nájde niečo zaujímavé tak to pridá.

K tomu že to nieje slovenčina, pôvodne som to mal popísané v slovenčine bez diakritiky, iba pre mňa a potom som to prekladal, na jednu vetu som zabudol a do 5 minút som to opravil takže to až tak strašne nevidím. S angličtinou mám problém to sa priznám, a že prečo v angličtine? no ako skúsený užívateľ určite viete že angličtina je viac uznávaná ako slovenčina a chcel som aby stránku mohlo používať čo najviac ľudí.

K tomu dátumu, nešlo mi o to že sa mi nechcelo, ak by sa mi nechcelo tak nerobím web vôbec, proste mne to prišlo takto dobré, ak to bude vadiť luďom tak to opravím, to nieje problém.

Aj tak ďakujem za Váš čas a kritiku.


DJ Miky:

1. S angličtinou som to už popísal vyššie
2. Pokúsim sa ho spraviť kvalitnejší
3. Dátum som popísal vyššie, tie sekundy sú tam preto aby bolo presne vidieť kedy sa to pridalo, ak bude veľmi vadiť tak to samozrejme dam preč
4. Anglicky to má byť aby to bolo univerzálnejšie, a tie slovenské linky sú tam preto, že som ich dával ja, ak tam pridá niekto anglické tak to bude anglicky, ak činske tak to bude čínsky, ide o to že sa tam budú pridávať v rôzdnych jazykoch linky, tak aké sa pridajú tak také budú, obsah budú tvoriť ludia čo ich zaujíma a nie ja, teda obsah zaleži na užívateľoch a nie na mne
5. Polovica odkazov je preto reklám , lebo zatial sú tam iba 3linky, keď bude pridaných 1000 linkov tak tam budú stále iba 3 reklamy, zatiaľ je pomer taký kôli tomu že iba dnes som to spustil takže obsah tam nemá byť zkade.
6. Myslel som že na meno to bude stačit, nieje problém to dať na napríkad 30znakov, chcel som tam dať obmedzenie kôli tomu aby tam niekto to nezneužil a nedal tam 1000000 znakov napríklad
7. No staval som to na tom, že to bude plne funkčné pri zapnutej grafike a spustenom JS, bez JS by to tiež nefungovalo, aj keď som to testoval pri vypnutej grafike
8. vzhľad je môj, aj keď som vychádzal a použil ako inšpiráciu x daľšich stránok, chcel som aby to bolo trošku modernejšie a nie ako keď sa stránky robili pred 20rokmi

ďakujem za Váš čas a kritiku
shaggy
Profil
johnvenoven:
ja viem že existuje niekoľko takýcho webov ale všade je potrebná registrácia
Čo myslíš, prečo je tam tá registrácia potrebná? Aby to nedopadlo ako tvoj web. Ešte si ho ani poriadne nespustil a už sú tam dva odkazy, ktoré sú na 99% spam.
Akú pridanú hodnotu ponúka tvoja služba oproti existujúcim službám (napr. na Slovensku populárnemu vybrali.sme.sk)?

že angličtina je viac uznávaná ako slovenčina a chcel som aby stránku mohlo používať čo najviac ľudí.
Uznávaná? Ani nie, skôr ju ovláda viac ľudí (čo je logické). Problém je, že tvoja stránka nie je po anglicky, je to nejaký slovensko-anglický nepodarok, ktorý sa tvári ako angličtina. A to určite nepôsobí dôveryhodne, ani to nepriláka viac ľudí.
Ale hlavne nechápem, prečo to píšeš v jazyku, s ktorým (ako sám priznávaš), máš problém. To ako keby som programoval v jazyku, ktorý poriadne neovládam a potom sa čudoval, že mi to hackli. Keď niečo robím, tak poriadne, nie?
margin
Profil *
"free adding links" - nech si tuhle frázi přeložit od někoho, kdo umí anglicky
johnvenoven
Profil
shaggy:

ja viem ze je registracia koli tomu aby sa nespamovalo, chcel som pre ludi nieco co by nemuseli vyplnat ziadne registracne veci ale mohli sa podelit o nieco pozitivne a nie to zneuzivat na eroticke spamovenie ako niekto z adresy 85.70.122.140 ;-)

pridana hodnota mala byt ta ze nieje potrebna registracia

muslel som to tak ze ju ovlada viac ludi , zle som sa vyjadril


margin:

prepisla som to na ADD FREE LINKS
Amunak
Profil
johnvenoven:
prepisla som to na ADD FREE LINKS
To máš ale pořád špatně, pokud tím ovšem doopravdy nemyslíš Přidat odkazy (které jsou) zdarma. Ta věta ani nedává smysl.
johnvenoven
Profil
Amunak:

no je to myslene tak, ze pridat odkazy zadarmo


DJ Miky:

2. tak som upravil obrázok aby to nebolo také kostrbaté
Amunak
Profil
johnvenoven:
no je to myslene tak, ze pridat odkazy zadarmo
Tak to bys tam měl mít něco jako Add a link for free
johnvenoven
Profil
Amunak:

vďaka, tak som to prepísal ako si mi poradil

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0