Autor Zpráva
7777
Profil
Stránka ešte nieje aktívna ale tu je templata,ktorú som naprogramoval. Čo si o nej myslíte,čo by sa dalo zlepšiť?

7777.nekonecne.cz/Grafika/index.html
weroro
Profil
Kód vkladáme medzi značky [pre] (kvôli lepšej čitateľnosti)
Chýba doctype
Chýba content-type

Nezobrazí mi samozrejme obrázky a nenačíta ani externé CSS.
Rozlíšenie 1024x768 v poriadku ale pri väčšom rozlíšení sa mi to rozsype (Opera).

Dodaj radšej prosím odkaz na živú ukážku.


//
Str4wberry
Túto vedomosť mám. Napísal som to z môjho presvedčenia, že 7777 netuší o nejakom quirku.
Str4wberry
Profil
Reakce na 7777:
Můžete uvedený kód někam nahrát? Je značně nepohodlné, aby si jej každý hodnotitel musel sám rozběhávat. Nebo jde jen o hodnocení kódu?

Reakce na weroro:
Nechybí. Jeho vynechání může být žádoucí jako výběr vykreslovacího režimu.
margin
Profil *
Na odstavce jsou odstavce, nikoliv DIVy.
Nenašel jsem nadpis H2, máš tam jenom H1 a po něm máš H3.
Vlastně tam nadpisy H2 máš, vypadají takto: <p class="podtitul">
Nepoužívej <br> na vytváření prázdného místa, na to je margin nebo padding.
Nepoužívej atributy vspace a hspace, ale CSS margin.
Několikařádkový centrovaný text se špatně čte, lepší je zarovnání vlevo, případně pro delší řádky je možné použít justify.
width:800; Kýho výra, 800 čeho, brambor nebo trpaslíků?
height:auto; Proč?
src="Historia/Obrazky/Starovek/Egypt/Giza-21.jpg" Máš poněkud nezvyklou konvenci pro názvy složek a souborů, ale když se v tom vyznáš, tak ti to bude fungovat.
Nejen za tečkou, ale i za všemi interpunkčními znaky, tedy i čárkou se píše mezera.
Design vypadá jako 100 let starý.
7777
Profil
Taktiež nehovorím že weby programujem každý deň. Vlastne naposledy som web programoval asi pred 5 rokmi. Vtedy dokonca fungovala css vlastnosť align:center; dnes ale už funguje iba text-align:center; Dnes však používam iba cudzie templaty. A to je troška zle lebo chcem začať znova programovať a tvoriť weby.


weroro:
O quick móde prehliadača viem. Ale myslel som že nové verzie prehliadačov pracujú rovnako a teda som ho už ignoroval.
margin
Profil *
7777:
Vtedy dokonca fungovala css vlastnosť align:center;
Ne, to nemohlo fungovat, možná si to pleteš s HTML atributem align, který dodnes funguje.
_es
Profil
7777:
O quick móde prehliadača viem. Ale myslel som že nové verzie prehliadačov pracujú rovnako a teda som ho už ignoroval.
Zjavne si sa nenamáhal kliknúť na odkaz v [#3] a niečo si z toho odkazovaného článku prečítať.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0