Autor Zpráva
Kukinac
Profil *
Ahoj,
Před několika měsíci jsem začal vyrábět stránky www.ranchmp.wz.cz ....ty jsem podle rady "přejmenoval" na www.rancmp.wz.cz
Jak se vám líbí? Myslím, že i html kód už by mohl být trochu lepší než když jste mi ten web hodnotili poprvé...

Hlavní stránka - ta čeká na doplňující informace, které přicházejí postupně. Zatím to vypadá tak nějak všelijak-to vím.
Podobně na tom je sekce "Akce a soutěže" ....tam je toho také málo, ale to se časem zaplní.
Chtěl jsem se zeptat: v Google Chromu se na Hl.straně nezobrazuje Toplist-počítadlo (levý sloupec navrchu). Ale ve všech ostatních prohlížečích to jde. Kde je chyba??

Na stránkách pořád něco dopisuji, spravuji a "vyrábím"...ale i tak si myslím, že je načase to trochu zhodnotit, jestli se práce líbí i veřejnosti.

Díky :)
hedelix
Profil *
jestli je rok 1994 tak je to pecka....
Rellik
Profil
A proč ne? Když se podíváš víceméně na jakýkoliv web ses tejným zaměřením vypadají všechny podobně a to nejen u nás... např: http://wildwestranch.com/ na druhou stranu je hodně dobře propracovaných stránek, které nepřipomínají minulé století: http://www.apachespiritranch.com/ http://www.westernranch.com.au/ www.rancpodoli.cz Takže bych to asi celé překopal do nějakého novějšího designu, kde nebude vidět ty "předpotopní" prvky, které jakože vypadají jako tlačítka. ;) Úvodní stránka jen s nápisem "Vítejte" ? Co tam dát aspoň nějaký text o zmíněném sdružení a třeba nějakou fotku koně, nebo přímo toho ranče? Chce si s tím pohrát... Pokud ti grafika nejde zkus pohledat nějaký free templates a ten si doupravit http://www.freewebsitetemplates.com http://www.templatemo.com http://www.freewebtemplates.com/ atd...
user243
Profil
takže prvně, jestli byl web někam přesunut, tak by bylo dobré uvést na původní adrese kam;
nikde jsem nenašel, co znamená to "MP" v názvu;
přesunutí reklamy od hostingu dolů se mi líbí;
odkazům v menu bych přidal atribut title;
úvodní stránka patři asi aktualitám na ranči a aktualizacím na stránkách; nějaké levé menu zde nemá moc význam, můžete psát všechny aktuality a aktualizace pod sebe a pro přehled použít nějaký optický oddělovač, nebo si vyhradit místo jen pro aktiality a jen pro aktualizace;
počítadlo bych dal do patičky webu;
u všech odkazů postrádám hover efekt, nelíbí se mi ani visited barva, možná bych vzhledem k pozadí použil pro odkazy jinou barvu;
velikost miniatur fotek bych sjednotil, takhle to vypadá...;
u některých miniatur atribut title je a někde za se ne, a když je, tak je pořád stejný;
některé miniatury jsou bez náhledu, chyba/účel?
u všech obrázků bych vyplnil atribut alt;
galerie - fotky z pastvin - po najetí myší si posune obrázek vpravo, nespíš je ten druhý obrázek o něco širší;
galerie - zase bych všechny miniatury velikostně sjednotil a udělal jednobarevný rámeček, vzhled tlačítka se mi tady moc nelíbí; a co se mi nelíbí ještě víc, že to odkazuje na stránku, kde se do iframe načítá stránka z nějakého rajčete; bylo by mi milejší, kdyby odkaz vedl rovnou někam jinam, ale upozornil bych na to v title odkazu; a co je to za podivné levé menu, které se pak objeví a překrývá vše, co vzhledem k velikosti okna prohlížeče, může?
v kontaktech a i v patičce by mohl být ten zavináč v mailu napsaný jako entita, takhle jsou dveře spamu úplně otevřené;
o nás . tady bych odstavce rovnal do bloku (a nejspíš i odstavce v naši koníci), mně se v chrome zobrazuje nadpis "Historie ranče" blíže k textu pro předchozí nadpis, což se mi nepřijde zrovna nejlepší;
nešla by ta návštěvní kniha od BlueBoard nastylovat trochu do žluta, aby lépe ladila se zbytkem stránky?
Kukinac
Profil *
Díky za odpovědi :)

Rellik
1. Takže bych to asi celé překopal do nějakého novějšího designu, kde nebude vidět ty "předpotopní" prvky, které jakože vypadají jako tlačítka. ;)
*Zkusím něco upravit aby se to více líbilo...jen by mě zajímalo jaké předpotopní prvky myslíš?.... které jakože vypadají jako tlačítka - tomu nerozumím jak to myslíš?
2. Úvodní stránka jen s nápisem "Vítejte" ?
*user243 dobře odhadl- úvodní stránka patři asi aktualitám na ranči a aktualizacím na stránkách
3. Co tam dát aspoň nějaký text o zmíněném sdružení a třeba nějakou fotku koně, nebo přímo toho ranče?
*Nvm no, obrázek ranče tam je, i koně...text tam nemám, protože si myslím, že by to nevypadalo pěkně - další obrázky ranče, koně+text... a pod tím mít aktuality?? Jde o to, aby ty aktuality bylo vidět hned jak se načte hl. stránka a ne abych zjišťoval, že musím stránku srolovat dolů na aktuality.
4. Díky za odkazy, já ale nechci držet krok se všema současnýma stránkama - většina z nich má naprosto stejný styl stránek- tak jako jsou na těch odkazích.

user243
1. Na původní adrese mám přesměrování...včera mi to nefungovalo, ale co nejdřív to spravím....Jinak ten původní web nebyl nějak dlouho aktivní...ale to je jedno to vím.
2. MP- to bych mohl dopsat někam do "o nás"....
3. díky
4. Proč atribut title? Přece vidím (a čtu) na co klikám nebo ne?....já nevím, ale mě osobně to štve, když najedu na menu a vyskočí mi tam bublina (title) která mi překreje třeba vedlejší záložku a pak ji nemohu přečíst.
5. správně jsem to napsal-levé menu chci používat pro informace co se přidalo/změnilo přímo ve webu...ve zbytku stránky chci mít aktuality všeho druhu...tak jak to tam je teď....ještě pořád myslíš, že by tam to levé nemělo být? Po vysvětlení.... :D ....
nebo si vyhradit místo jen pro aktiality a jen pro aktualizace - No dyť to mám rozdělené ne?
6. Počítadlo jsem právě z patičky přesunul tam kde je....v patičce to nebylo úplně nejhezčí...tak doufám, že se časem to počítadlo posune někam dolů....
7. u všech odkazů postrádám hover efekt, nelíbí se mi ani visited barva, možná bych vzhledem k pozadí použil pro odkazy jinou barvu;
- ?? jak to myslíš, že ho postrádáš? Nelíbí se ti ta hnědá v tom?
8. No...já bych také rád, jenže pak ty miniatury budou vypadat ještě hůře myslím...je to foceno pokaždé z jiného foťáku-jiné rozlišení a pod....bych to musel roztáhnout/nebo naopak/ ...výsledek by pak byl, že by byly roztažené, možná i rozmazané ne? O.o
9. Většinou není...tam kde byl stejný už jsem nechal jen jedno
10. Prošel jsem miniaturu od miniatury a našel jsem jen jeden obrázek, u kterého náhled nejde a to karola1+.jpg (nevidím proč...ale na to příjdu)
11.atribut alt-jojo to vyplním...mimochodem to může být stejné jako title že?...
12. ano je trošinku širší ...spravím
13. galerie- s těma obrázkama je to stejné jako u miniatur. Jaké tlačítko by jsi navrhl?? To z Rajčete...to pořád nevím, chtěl jsem, aby návštěvník nemusel opustit mé stránky když se bude dívat na ty fotky...no v tom iframe to není geniální to vím :( asi to teda odkážu na to rajče no...
a co je to za podivné levé menu, které se pak objeví a překrývá vše, co vzhledem k velikosti okna prohlížeče, může? ....Jak překrývá co může?? mělo by to být vedle stránky (jakoby mimo stránku), myšleno na přepínání fotogalerií, aby ses nemusel vracet do "hl. strany fotogalerie".
14.návštěvní kniha je změněna...dobrý nápad díky
Rellik
Profil
Kukinac:
jen by mě zajímalo jaké předpotopní prvky myslíš?
No právě ty orámované odkazy a některé obrázky. Konkrétně třeba celé menu a dolů ten telefon s mejlem - to je opravdu grafika 90' let. ;)
Jinak jasné je že především jde o obsah, ale i celkový vzhled je důležitý. Taky bys asi nešel do hospody co vypadá z venku jako třeba toto i kdyby měla interiér třeba takový. Což z venku nepoznáš. Nejlepší je kompromis - nemusí to vypadat jak 5* hotel, ale stačí aspoň trochu příjemně jak z venku tak i zevnitř. A zevnitř to může být i lepší ;)
Tož asi tak no.. :)
Kukinac
Profil *
Konkrétně třeba celé menu a dolů ten telefon s mejlem - to je opravdu grafika 90' let. ;) .... tak v tomhle se neshodneme. Mě se menu líbí. Samozřejmě že ho ještě trochu upravím (aby někomu nepřipomínalo 90. léta!)...je takové jednoduché...ale až tak hrozný bych to neviděl....
Pěkně jsi popsal ty hotely :D :D budoucímu manageru restaurace :P ...
user243
Profil
proč title?
aby člověk věděl, co jej čeká po kliknutí; krásně se to hodí na tu galerii na rajčeti;
proč ne "levé-menu"?
menu by mělo něco ovládat a ne informovat o aktualizacích;
jak postrádám hover efekt?
odkaz se v textu liší jen svoji barvou a změnou kurzoru při najetí na něj; mám raději hover efekt, protože hned vím, že to asi něco dělá; visited barva... to je ta fialová, kterou má odkaz po kliknutí;
s těmi miniaturami je to škoda, fotka na výšku po roztažení nevypadá opravdu moc dobře, nějaké řešení mě nenapadá;
atribut alt a title stejný... ano, může;
já bych právě nenavrhl žádné tlačítko, ale jednobarevný rámeček a bez měnících se obrázků;
s tím menu v galerii... rozumím účelu, ale podle mě je mimo a někdy úplně;

Moderátor jenikkozak: Prosím, čísluj jednotlivé připomínky, nebo aspoň použij odrážky, tvé seznamy se obtížně čtou.
Kukinac
Profil *
user243

title..no tak když budu přesměrovávat na jinou stránku tak to jo...

levé menu? ...proč ovládat? vždyť sloupce na hl. stránkách jsou především pro informace ne? (většinou jsou napravo)

to menu v galerii....takhle jsem to nikde neviděl...jen když jsem si stránku hodně přiblížil...tohle nechápu!? Přiblížil jsem si stránku a když jsem to chtěl dát z5 na 100% tak se to začalo držet nahoře :( nevím jak to spravit :((

odkaz se v textu liší jen svoji barvou a změnou kurzoru při najetí na něj; mám raději hover efekt, protože hned vím, že to asi něco dělá; visited barva... to je ta fialová, kterou má odkaz po kliknutí; ....asi mi to nemyslí...já tam mám někde odkaz který nejde poznat, že je to odkaz? :D ?
user243
Profil
Kukinac:
sloupce na hl. stránkách jsou především pro informace ne?
- takové pravidlo není, každý si stránku navrhuje podle svého, někdo tam třeba žádné sloupce nemá;
- jinak... v kódu máte div s id leve-menu, hlavni-text, prave-menu... tam byla směřovaná moje myšlenka, že jsou to informace a ne ovládání;
- to menu v galerii se tam drží, protože jej máte fixně pozicované a celé je to mimo obalový div stránky; těch kategorií a fotek v nich není mnoho, asi bych to současné vertikální menu umístil pod ty fotky jako horizontální;

mimo to, u nového vzhledu menu postrádám hover efekt;
Rellik
Profil
No hned to hlavní menu vypadá minimálně o 15 let mladší :) Ještě nějaký hover a je to. Supr, jen tak dál! :)
Kukinac
Profil *
:D :D díky, jo je to ohodně lepší... :D no přemýšlím, jak to udělat co nejjednodušeji, mám hrozně málo času na web...kdyby neměl někdo co dělat, může mi poslat kod jak by to udělal on :P :D :D
Rellik
Profil
Kukinac:
Ty odkazy v menu můžeš udělat tímto způsobem: http://hover.mmrspress.eu/
Obrázek buttonu: http://hover.mmrspress.eu/buttons.png
Styl pro odkazy (a):

a {
                width: 120px;
                height: 25px;
                background: url(buttons.png) 0 0 no-repeat;
                display: block;
                margin-left: 20px;
                text-align: center;
                text-decoration: none;
                color: #333;
                line-height: 1.5;
                font-weight: bold;
}
a:hover {
                background: url(buttons.png) 0 -25px no-repeat;
}
Kukinac
Profil *
díky...tohle už jsem někde viděl :D ....jak udělám to tlačítko? To si mám třeba udělat "přední" obrázek...a "zadní-po najetí myši" ...pak je dát nad sebe??a uložit jako jeden? (width: 120px; ....= 60 px na "jedno tlačítko"?)

<a href="#">Odkaz</a> ....já mám vygenerované ty tlačítka z netu. Mám tam už i "popis sekce". Mám např. obrazek.gif kam ho dám, aby to fungovalo?
Rellik
Profil
Ty obrázkové menu nedělej jak máš teď (pro každý odkaz jiný obrázek přímo s textem). Přijdeš tak o text pro vyhledávače. Udělej to s tím měnícím se pozadím pod menu a text odkazu nech textem. Tak jak vidíš v ukázce. Pro tuto webgrafiku" doporučuju program inkscape, kde vytvoření takového buttonu je otázka pár desítek sekund a jeho zdvojení je pouze kopie toho prvního jen s jinou barvou pozadí. Celá operace nezabere snad víc než minutu ;) Jestli chceš, tak ti ty butonny upravím pokud se ti líbí. Písni jen výchozí barvu a hover barvu pozadí v hex soustavě. (např.: #bbbbbb )
Celé menu by pak třeba vypadalo tak: http://hover.mmrspress.eu/
Kukinac
Profil *
Díky moc...dělal jsem tlačítka tady- http://dabuttonfactory.com/ ...koukal jsem na inkscape, ale asi ho nejdřív musím trochu "nastudovat" :)
šlo by ty tlačítka udělat co nejpodobněji jako je mám teď na webu? Myslím, že jsou tam pěkně hodí ne?...

barva okraje - 9c5009 (tmavě hnědá)
"žlutá" barva tmavší - dbbc41, světlejší - fce89a
jen tu barvu při najetí myši...nějakou aby se hodila k barvám webu.

Šlo by aby po kliknutí zůstala sekce "označená"?
Rellik
Profil
Barvičky sem upravil. S tím označením, to není tak jednoduché. Nevím jak máš ten web složený, jestli jsou to jednotlivé stránky, tak vždy v tom menu bys mohl nastavit pro aktuální odkaz jiné pozadí. Třeba jen prohodit ty obrázky. Ale jak říkám, nevím jak to máš...
Kukinac
Profil *
Rellik:
Díky moc...už jsem si udělal i svůj obrázek...tak jak jsem si myslel, že se to dělá. Vyměnil jsem si to...ale menu se mi přehodilo z vodorovně na svisle. Nevím vůbec proč? Na to snad příjdu....
Stránky mám jednotlivě jojo...víš jak nastavit třetí obrázek?
Ještě musím přijít jak změnit font textu a bude to super...
Díky!
Rellik
Profil
Kukinac
No pokud teda máš každou stránku zvlášť, tak na každé jednotlivé stránce můžeš přiřadit nějakou jinou třídu u patřičného odkazu a tím nechat položku zvýrazněnou...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0