Autor Zpráva
Slapy
Keby ste hľadali firmu od ktorej chcete aby vám prerobila kúpelku vybrali by ste si túto? Proste dáka kritika čo je zle som si istý že niečo sa nájde.
Rellik
Chceš to vědět popravdě? Na 99% bych šel jinam a to i přesto, že třeba samotná firma odvádí dobrou práci. Vzhled stránek ale vypadá neseriózně, až amatérsky, což práci firmy pocitově snižuje. Stránka by měla sama osobě oslovit případného návštěvníka (zákazníka) a tahle podle mě spíše odrazuje. Aspoň tak nějak to vidím já. Sorry za upřímnost...
Slapy
Rellik:
Ocenil by som niečo konkrétnejšie. Príliš veľa zelenej?
Rellik
Konkrétně? Web vypadá jako práce nějakého školáka o nějaké hře kde převládá tmavé prostředí a písmo v nastavení hry je křiklavě zelené. Navíc nevím, proč jsi udělal výšku stránky jen takový malý šlížek. Několik velikostí písma na různých stránkách taky nevypadá moc dobře. Zmenšil bych písmo odkazů, tu úvodní stránku, respektive ten měnící se obrázek bych využil jako součást loga. Mimochodem absence textu na úvodní stránce moc vyhledávačům neprospívá - co mají hledat? Nic? Tak to nemusí být ani ty stránky. ;) Černé pozadí stránky pasuje spíše pro herní stránky jak sem psal výše a nebo nějaké stránky s ponurým obsahem (nevím jak to líp specifikovat). Nevím jak na slovensku, ale u nás je"Ceník" a ne "Cenník" ;) Stránka služeb je díky nízké stránce celkově nepřehledná - taky by to asi chtělo zarovnat popisové texty doleva a při přejezdu přes políčko bych nechal celý řádek zvýraznit. "Mezinadpisy" na té samé stránce splývají se zbytkem textů a tak při rolování nejde skoro postřehnout, že se mění kategorie...
DJ Miky
1. Moc velké písmo a obrovské menu (které se mimochodem u mě ani nevejde do stránky a utíká pryč).
2. Za prohlížení ceníku v tom nizoučkém okně, kam se vejde sotva pár řádků, když pod menu mám několik stovek pixelů volného místa, bych vraždil.
3. V kódu stránky Kontakty: <!--&emsp;&emsp;&emsp;&emsp;&emsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;-->
4. Čáru je vhodnější realizovat jako čáru (<hr>), popř. rámeček jiného elementu, ne jako obrázek.
5. E-mail v kontaktech by mohl být klikací.
6. Přehled služeb by mohl být už na úvodní stránce.
7. "Vytajte" (v titulku)?
8. V titulku chybí za "s.r.o" tečka.
9. Ten domek v logu má navodit pocit kvalitně odvedené práce?
10. Překlepy: "Čislo učtu" v kontaktech, "Pracejeme podľa architekta" ve službách.
11. Na firemní web se podle mě moc tmavé pozadí nehodí.
12. Při prohlížení fotek v galerii se zobrazuje "Image 1 of 12".
13. Efekty přechodu obrázků trvají na můj vkus moc dlouho, neměly by rozhodně zdržovat od prohlížení.

Rellik:
Ve slovenštině je to opravdu "cenník".
Slapy
DJ Miky:
Neviem čo iné sa tam hodí Domov? Dík vďaka tomu som si všimol že tam má byť Vitajte a ďakujem aj za opravenie ďalších preklepov. Domek má značiť že sa jedná o stavebnú firmu. Poznámku odstránim. Ostatné zvažujem.

Rellik:
To zarovnanie je dobrý nápad a myslím že keď všetko v prvom stĺpci okrem "medzinadpisov" zarovnám do ľava tak by to mohlo byť ok. Čierne pozadie nie je moja voľba :-( ja som to pôvodne chcel spraviť na bielom pozadí ale čo už.

+stránka je zatiaľ spravená len na jedno najmenšie rozlíšenie. Plánujem dorobiť ešte minimálne jedno možno dve večšie ako toto. Budem zisťovať pomocou js aké má užívateľ rozlíšenie ak zistiím nahrám mu tam verziu stránky optimalizovanú pre jeho rozlíšenie ak nie tak túto najmenšiu.
Rellik
Slapy:
Čierne pozadie nie je moja voľba :-( ja som to pôvodne chcel spraviť na bielom pozadí ale čo už.
Pokud to tak chtěl zadavatel, tak je dobré si připravit argumenty, že černá barva se jako základ pro stránky moc nehodí, navíc pro stavební firmu, kdy je po stavbě všechno nové a čisté (černá evokuje odpad a špínu - aspoň u mě teda). Zkus si vyhledat různé stránky stavebních firem a trochu se inspirovat. Osobně momentálně taky připravuju web pro stavební firmu, takže sem taky "lovil" inspirace na internetu. Taky ten "rozpadající" se domek v logu moc věrohodnosti nepřidá - stavební firma a v logu má rozpadající se "perníkovou chaloupku" ?

DJ Miky:
Ok :) Tak cenník :)
Slapy
Rellik:
Dík za rady cenním si to. Prečo ti to pripadá ako rozpadajúca sa chalúpka? Veď je celá len tam v jednom rožku dole nie sú tie tri strany spojené.
Ivy
1. Proč je menu až dole? Nemám ráda když musím po stránce popojíždět aby se ukázaly důležité věci.
2. Na první pokus jsem četla nikoliv pokládka, ale pohádka. Možná za to může ta již zmiňovaná perníková chaloupka, možná font, možná obojí.
3. Překlepy: "kompletné práce v oblasli", v cenníku chybí mezery před závorkama.
4. Dvě barvy mě připadají fádní, doporučuju zvážit alespoň odstíny.

Nevybrala bych si jí. Musely by mě zaujmout přinejmenším texty anebo oslnit vzhled. Textů je málo a nejsou přesvědčivé. Doporučuju zaměřit se na sekci Služby a texty nahradit něčím vhodnějším, co bude motivovat ke koupi.
Rellik
Slapy:
Prečo ti to pripadá ako rozpadajúca sa chalúpka?
No z mého pohledu by se to dalo popsat asi tak: Pomalu se propadající střecha, rozbité okna a dveře, kácející se zdi. Osobně bych ten obrázek přirovnal k takové realitě.
Petr ZZZ
1. Dal bych menu nahoru a neomezoval výšku bloků, vyhneš se tak svislému posuvníku například u bloku s cenami.
2. Ta perníková chaloupka v logu... Nevím, jestli je to to pravé. :-) (Přísahám, napsal jsem „perníková chaloupka“ a až teď čtu předchozí reakce!)
3. „Pri kompletnej montáži celých objektov ponúkame zľavy v % a dávame záruku.“ — Při montáži půlky objektu záruku nedáváte? (Není to protizákonné?)
4. Zelená je dobrá na stromech v zahradě, ale koupelnu si představuji spíš v teplejších odstínech. :-)
5. Vyhledávače (a čtečky a lidi s vypnutými obrázky) nepřectou heslo z obrázkového loga, zbytečně tak přicházíš o body v SEO. Dal bych to aspoň do altu (momentálně tam máš alt="logo"; chceš-li brát ohled na lidi s vypnutými obrázky a nevidomé, řešil bych to možná zachováním slova logo, tedy nějak takto: alt="logo: název firmy, výčet hlavních činností").
6. Písmo v menu je možná zbytečně velké, ale jestli se tam vejde a neubírá místo něčemu důležitému, asi bych zrovna tohle neřešil. Skutečná chyba by bylo písmo příliš malé. Předcházením problémů s nepřístupností kvůli (na spoustě webů příliš drobné) velikosti písma je zadávat ji ne v pixelech, ale v relativních jednotkách (nejlépe v procentech).

Celkový dojem zas tak špatný není, ale chce to ještě dopilovat.
martin1312
Teda podľa mňa sa tam moc hodnotiť nedá, v skratke celé zle.
Po otvorení stránky som dal asi 3x refresh, pretože som si myslel, že sa obsah nenačítal a predpokladal som, že sa má nachádzať pod Menu. Prekvapenie nastalo, keď som klikol na inú položku a obsah sa zobrazil namiesto slideru a načisto ma odrovnal ten cenník so scrollovaním. Mám 23" monitor, a stránka sa zobrazuje snáď na 1/3 výšky obrazovky. Ďalej som to neskúmal a na prezeranie cenníka by som ani nepomyslel.

Jediné čo sa mi páčilo boli obrázky na úvodnej stránke v slideri, z kt. som hneď pochopil, o čom je web (oprava kúpeliek).

Inak odporúčam zveriť aspoň design niekomu, kto sa v tom vyzná, za relatívne malý peniaz (50-70€) môžeš mať fakt pekne navrhnutý web. Nakódovať to môžeš potom v pohode aj sám.
Rellik
martin1312:
Inak odporúčam zveriť aspoň design niekomu, kto sa v tom vyzná, za relatívne malý peniaz (50-70€) môžeš mať fakt pekne navrhnutý web. Nakódovať to môžeš potom v pohode aj sám.
Design se dá sehnat i zdarma Stačí hledat... ;) Ono taky záleží na odměně za provedenou práci. Čím míň za to bude, tím míň práce na projektu. Konkrétně tohle bych viděl tak v rozmezí 0-20€ a proto to vypadá jak to vypadá. Taky weby za které skoro nic nemám, moc neřeším... ;)
martin1312
Jasne, na free templates som zabudol, aj to je samozrejme cesta.

Čo sa týka toho rozpočtu, potom je otázne, načo vlastne chce mať zadávateľ stránku, na odpudenie zákazníkov? http://www.zdrojak.cz/clanky/jak-vyhodit-penize-za-zbytecny-web/
janvoz
Výšku boxu s obsahem udělej v % a né v px, ať to vypadá hezky na všech rozlišeních. Trochu se mi animace seká a hover u menu je poměrně zpomalený. Jinak se na to dá koukat ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.