Autor Zpráva
kalina
Profil
Dobrý den,
prosím o názor na web "www.matejzurnal.cz" pro náš časopis, jde tedy spíše o takový "webplakát", protože je zatím tvořen pouze indexem. Snažila jsem se vytvořit aktivní odkaz na mail, bohužel když použiji "mailto", okamžitě mi v3c hlásí chyby, v mozile se mi rozpadne čeština a v exploreru nefunguje funkce spry, viz:www.matejzurnal.cz/mail.html . Pokud někdo víte jak použít mailto správně, bud moc vděčná za radu a samozřejmě i za jakoukoliv další připomínku.
předem děkuji
J. Kalinová
Jan Tvrdík
Profil
kalina:
Je potřeba korektně escapovat znaky jak z hlediska URL, tak z hlediska HTML. Pomocí PHP např. takto

$to = 'foo@example.com';
$params = array();
$params['subject'] = 'Objednávka Matěje';
$params['bcc'] = 'bar@example.com';
$params['body'] = 'Objednávám časopis Maťej. Poštovné-vyberte možnost:
a) dobírkou: +69Kč k ceně časopisu.
b) platba předem na účet...';

$href = 'mailto:' . $to . '?' . http_build_query($params, NULL, '&', PHP_QUERY_RFC3986);
echo '<a href="' . htmlspecialchars($href) . '">Objednat</a>';
Davex
Profil
Připomenu, že metoda mailto: je nespolehlivá.

Jan Tvrdík:
Jen doplním poznámku, že čtvrtý parametr funkce http_build_query() lze použít až od PHP 5.4.
peta
Profil
Mam FF.
Zu
rnal
vizual
niho
humo
Pouzivas nesrozumitelna slova.
Symboly pod pf 2014 jsou mi take nesrozumitelna.
Nechapu smysl toho rolovaciho bloku doprava.
Priloha prvniho mateje - take nechapu.
Mno, takze az na Pf a hvezdy v pozadi je pro mne stranka zahadou, o cem to vlastne je, co to je, radeji popiram jeji existenci :) Pripada mi to jako nahodne rozhazena pismena, obrazky, cary a symboly. Nic, co by nezvladla dvouleta neter za par minut.

Mailto mam pouzite treba tady: http://volny.cz/peter.mlich/akont.htm
jenikkozak
Profil
peta:
Mailto mam pouzite treba tady: http://volny.cz/peter.mlich/akont.htm
A nefunguje. Do formuláře na odeslání e-mailu mi to vloží „P�li� �lu�ou�k� k� �p�l �belsk� �dy“
kalina
Profil
Jan Tvrdík: moc Vám děkuji za radu, s PHP nemám bohužel vůbec žádné zkušenosti a vzhledem k tomu, že mi to stále hlásí chyby, tak žřejmě ani nejsem schopná Vámi uvedený script správně vložit do kódu. tj. ještě budu chvíli zkoušet a přinejhorším bych se znovu zeptala.

Davex: četla jsem to vícekrát, že mailto není moc spolehlivá metoda, nevím bohužel, jak jinak bych měla odkaz na mail vyřešit. Dívala jsem se zde na JPW a pochopila jsem, že pokud neumím pracovat s databází, tak mám asi smůlu. (nebo se to prostě budu muset naučit).

Peta:

Mam FF.
Zu
rnal
vizual
niho
humo
Pouzivas nesrozumitelna slova.
...

Priloha prvniho mateje - take nechapu.

Váš komentář se nevztahuje ke kódu, ale k obrázkům (jichž navíc nejsem autorem).
Přestože zbývající část Vašeho příspěvku porušuje Pravidla kategorie Názor na stránku, naši redakci velice pobavil a budeme jej (samozřejmě v nezkráceném znění a s původním dotazem, aby nebyl vytržen z kontexu) odkazovat v samostatném okně našeho webu a publikovat v příštím čísle našeho časopisu.
peta
Profil
kalina: "Názor na stránku" Hodnotim stranku, html kod je jeji soucasti. Ja si vybral k hodnoceni vizualni dojem. Smutne, ze uzivatel nepozna, k cemu stranka slouzi, co prezentuje, ale kdyz te prave tohle pobavilo.

jenikkozak:
A? Ja ho mam na strance. Mel jsem ho odladeny pred 10 lety tak, aby fungoval. To je vsechno.
Muzes pouzit kod na jpw, jestli ti bude fungovat
Formulář na mail » Action="mailto:..."
<form action="mailto:adresa@prijemce" method="post" enctype="text/plain">
Váš mail: <input name="mail_odesilatele" size="20"><br>
Předmět: <input name="subject" size="20"><br>
Zpráva: <textarea name="body" rows="4" cols="30"></textarea><br>
<input type="submit" value="Odeslat">
</form>
margin
Profil *
peta:
Smutne, ze uzivatel nepozna, k cemu stranka slouzi, co prezentuje,
Já to poznal, Sice mi stránka nic neříká, ale to je dáno tím, že nejsem cílová skupina.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0