Autor Zpráva
matypa
Profil
Dobrý den,

Rád bych vás poprosil o názor na mojí novou stránku pmreality.cz

Prosím, berte v potaz, že tato stránka vznikla v děckém pokojíčku 17ti letého kluka :)

Děkuji.
DJ Miky
Profil
1) Logo je okousané.
2) Bylo by lepší sjednotit název, logo říká "PMreality.cz", titulek a patička "PM Reality.cz".
3) Tisíce se v číslech oddělují mezerou, případně tečkou, ale čárka slouží k oddělení desetinné části.
4) Máš několik duplicit úvodní stránky (/, /index.php, /index.php?page=index), kvůli vyhledávačům je lepší využívat jen jednu adresu, případně ty ostatní přesměrovávat s kódem 301.
5) Trochu se nevyznávám v kategoriích, u bytů jsou prodej a pronájem dvě oddělené kategorie, u domů spadá pronájem pod prodej. Když někdo zařadí inzerát na prodej domu do kategorie Novostavby, bude vidět i v kategorii Domy a vily? Nedávají mi smysl odkazy podle ceny - do 5, do 10, nad 10, nad 15 mil.
6) V detailu domu na prodej je cena uvedená za rok.
7) V přehledu kategorií na hlavní stránce jsou počty realit ve tvaru "0 realit.", ta tečka by tam být neměla.
8) Nepodtrhávej nic, co není odkazem (nadpis "Akční nabídka!" na hlavní stránce).
9) V registračním formuláři je přehršel hvězdiček. Zaprvé, odlišovat prvky jenom barvou textu není vhodné kvůli přístupnosti (hlasové čtečky, barvoslepí,...). Zadruhé, hvězdička se vžila jako označení povinných položek. Není jednodušší u nepovinné položky hvězdičku prostě vynechat, než zavádět nový druh označení? Případně, pokud je takto označená položka jen jedna, může být přehlednější uvést označení "nepovinné" přímo k popisku pole (stejně tak i u označení "doporučujeme vyplnit" / telefonního čísla).
10) U titulu, zvláště když je nepovinný, bude lepší nechat textové pole - kvůli lidem s více tituly a lidem s tituly, které nemáš v nabídce (napadá mě Bc., BcA., případně tituly ze zahraničí).
11) Mimochodem, není na webu s realitami trochu zbytečné vyžadovat specifikaci pohlaví?
12) Proč jsou jméno a příjmení omezené na 3 až 20 znaků? Existují jak kratší než 3, tak delší než 20 znaků.
13) Píše se "tato pravidla" a podle všeho je souhlas s nimi povinný, proč tedy není pole označené jako povinné?
14) Některá pravidla jsou psána v první, některá ve druhé osobě.
15) Drobnost: index.php?page=vision ... "navštívené" je anglicky "visited"
matypa
Profil
Děkuji za váš názor, určitě si vezmu ponaučení :)


PS: Pohlaví je vyžádováno, aby robot veděl zda-li oslovovat Pane nebo Paní.
margin
Profil *
- Na náhledy používej opravdové miniatury, nenechávej obrázky zmenšovat prohlížečem.
- Kvalitu JPEG obrázků nedávej 100, běžně stačí kvalita 70 až 90, pro prezentaci fotografických děl se používá kvalita 90 až 95. Vztah mezi kvalitou JPEGu a velikostí souboru je třebas probírán ve třebas ve článku http://www.root.cz/clanky/jpeg-kral-rastrovych-grafickych-formatu/ podkapitola 7. Ukázkový příklad komprimace dat pomocí JPEGu.
- Obrázky jsou mázlé, po zmenšení je vhodné obrázek mírně (nepřehánět!) doostřit, třeba Tip: Ostření obrázků v PHP
- Mám za to, že pokud sbíráš osobní údaje, což jméno+příjmení nepochybně jsou, tak bys měl být regustrován u ÚOOÚ. Pokud se pletu, tak mě opravte.
- Pokud v registračním formuláři nasekám více chyb, jsem upozorněn pouze na první z nich.
- Neprojdou některá příjmení, třebas Müller
- Hesla se neschodují. O jakých schodech je řeč?
- Korektní adresa na doméně .name neprojde
- Skoro korektní, ale funkční adresa testmail@háčkyčárky.cz neprojde
- Nepoužíváš nadpisy, tedy elementy H1, H2...
- elektrika je to, z čeho podle říkánky vyletěl čert, případně hovorový výraz pro tramvaj nebo elektřinu
- U změny profilu je pohlaví "Můž", to je muž, co může cenzurováno?
- "Restartovat formulář" A nezresetuje se tím?
- Možná jsem něco dělal špatně, ale nepodařilo se mi vložit inzerát. Možná je to tím, že jsem "Agent 007 James Bongo"
- To, že jsem propašoval titul "Agent 007" by nevadilo, ale podařilo se mi propašovat i <font color=red>, což mělo za důsledek zčervenání profilu. Předpokládám, že by prošly i horší záludnosti.

Pohlaví je vyžádováno, aby robot veděl zda-li oslovovat Pane nebo Paní.
Mne robot neoslovil Pane nebo Paní, hulvát jeden. Odhad pohlaví jde i strojově, inspiraci můžeš hledat třebas v http://www.zdrojak.cz/clanky/odhad-pohlavi-z-celeho-jmena/ a v diskusi k článku.
matypa
Profil
Děkuji za vaše komentáře, již jsem díky vám opravil mnoho chyb :)
Rfilip
Profil
Nemám co hodnotit, stránka hlásí: "Omlouváme se, ale stránka je dočasně mimo provoz."
matypa
Profil
Ano, stránka je dočasně mimo provoz, jelikož upravuji chyby, omlouvám se.
matypa
Profil
Jsem registrován u ÚOOÚ :)
Batrachus
Profil
Layout je až příliš nápadně podobný sreality.cz
matypa
Profil
Podoba tam je, při aktuálním množství webů se není čemu divit. search.seznam.cz se příliš podobá Google, nenaděláte nic.


Dobří umělci kopírují, nejlepší umělci kradou. Pablo Picasso
nova.cz a cbs.com
jenikkozak
Profil
matypa:
Dobří umělci kopírují, nejlepší umělci kradou. Pablo Picasso
„To je sice možné, ale ty vůbec nejsi umělec, natož dobrý umělec. O nejlepším umělci ani nemluvě.“ - Honza Kozák, léta páně 2013.
matypa
Profil
jenikkozak:
Absolutně nemůžeš tušit kdo se skrývá za nickem matypa, tak nemáš právo soudit. Zřejmě jsi ani nepochopil ten citát.
aDAm
Profil
matypa:
ano, máte pravdu netušíme kdo za tímto nickem je, zda jen jeden člověk co by se dal považovat za umělce v tomto oboru a nebo vícero lidí, nicméně autor hodnoceného webu se za umělce opravdu považovat nedá.
A výmluva že takových webů je už moc a nejde nic nového vymyslet jen svědčí o chudé kreativnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0