Autor Zpráva
Aleš Tichava
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o kritiku mé stránky. Měl by to být blog. Jde mi především o to, jestli to je alespoň trochu k světu, jak vzhledově, tak i kódem. Stránka zatím nemá žádný smysluplný text, pouze výplň.

A taky bych rád požádal o radu. Mám menší problém s horním menu(ten černý pásek). Když si zmenšíte okno prohlížeče(horizontálně), že začne překrývat menu i tělo stránky a posuvníkem si dojedete až doprava, tak není pozadí menu(to černé) po celé šírce stránky a odkazy tedy nejsou na černém podkladu. Mám takovýho tucha, že to bude jakýsi problém s absolutním pozicováním toho prvku(menu). Bohužel jsem nepřišel na to, jakým způsobem to opravit. Pokud se najde někdo, kdo na to mrkne a poradí, byl bych moc vděčný.

Aleš Tichava
jenikkozak
Problém s horním menu vyřešíš tak, že headeru vezmeš nastavení šířky.

1) Nemám rád podtržené texty zalomené na více řádků. Zkus zvolit jiné formátování.
2) Možnost přechodu na jinou stránku pomocí zadání vlastního čísla je zbytečná. Lidé ji asi využívat nebudou.
3) Široké menu mi nesedí k úzké stránce. Vypadá to jako chyba.
Mistr
Aleš Tichava:
(1) Při prvním pohledu na stránku jsem si toho tmavého pruhu nahoře vůbec nevšiml. Okamžitě mou pozornost upoutala ta bílá plocha s články a proto jsem si říkal, to ta stránka nemá hlavičku? Zkus ji trochu zvýraznit, aby byla hned vidět.
(2) Budeš mít u komentářů k článkům přímý odkaz na ně? Jde mi o to, zda plánuješ to, abych si mohl na titulní stránce klepnout například na obrázek

či na číslo vedle něj a okamžitě bych se dostal na komentáře k danému článku. Jen se táži.
Aleš Tichava
Zdravím a moc děkuji za připomínky.

1) Zkoušel jsem to bez podtržení a nevypadalo to špatně bych řekl, ale zkusim nad tím jestě popřemýšlet.

2) Co se týká toho menu, tak ta připomínka s jeho šířkou a šířkou stránky byla trefná. Vypadalo to opravdu jako chyba a nikoliv záměr, takže to zkusím předělat do trochu lepší podoby.

3) S tím formulářem máte pravdu, sám jsem to na žádných stránkách nevyužil.

4) Je pravda, že ten proužek s menu je lehce přehlédnutelný. Tak nějak jsem vsázel na to, že pokud návštěvník nenajde navigaci vlevo, tak se automaticky podívá nahoru. Jak koukám, tak to byl spíš špatný nápad. Zapracuju na tom.

5) U ikonky komentářů bylo v plánu jí udělat jako klikatelný odkaz. Důvod, proč to tak zatím nebylo uděláno je ten, že bych ji neměl kam směřovat. komentáře budu řešit až s celkovým systémem. Chtěl jsem hlavně znát názor na celou stránku, jestli má smysl pokračovat a nebo je to marný a začít radši od znova =D

Mockrát děkuji zy postřehy, zapracuji na nich a poté sem hodím upravenou verzi.
Mistr
jenikkozak:
3) Široké menu mi nesedí k úzké stránce.
Možná je to otázka vkusu, neboť mne osobně to zas tak špatné nepřišlo.
Rellik
Tak sem se chtěl taky podívat, ale po 40s načítání bílé stránky jsem to vzdal (mám připojení 22Mb/s)... Nicméně jsem to zkusil ještě jednou - stránka se načítala 55s! Asi bych začal zvažovat změnu hostingu...
Aleš Tichava
Rellik:
Párkrát se mi již také stalo, že se mi stránka načítala extrémně dlouho. Myslel jsem, že hosting bude na takové ty mé pokusy stačit, bohužel nejspíš ne, protože poslední dobou se tohle stává dost často. Zkusím se poohlédnout po jiném hostingu. Dík za upozornění.
Rellik
Aleš Tichava:
Vyzkoušej třeba http://www.php5.cz/ kdysi sem tam měl taky stránky. Nebylo to špatné, ale bylo to omezené místem, tak sem šel jinam... Ono u těch freehostingů to bude ale asi všude poznat na rychlosti (pomalosti)...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: