Autor Zpráva
hindemith
Profil
Prosím o názor na www.excel-funkce.cz. Díky :-)
jenikkozak
Profil
hindemith:
1) Na podstránkách (příklad) chybí nadpisy.
2) Písmenka a obrázky na knížkách v menu jsou nakřivo. Je potřeba si uvědomit, že když jsou desky knížky zkosené, neměla by písmenka být vodorovně.
3) Rozpité „logo“ a hlavní nadpis se mi nelíbí.
4) Některé prvky nemají definované písmo. Proto se používají výchozí písma z prohlížeče, což způsobuje, že některé stránky jsou psány patkovým a jiné bezpatkovým písmem.
5) Ve zdrojovém kódu by bylo možné zbavit se konstrukcí jako řady nezalomitelných mezer a několika zalamování řádků za sebou.
6) Aby nebylo nutné ke každému obrázku zapisovat border="0", stačí do stylopisu zadat a img{border:0}
7) U seznamu funkcí by nebylo špatné přímo napsat, co daná funkce provádí. Ze samotných názvů se to těžko odhaduje.
_es
Profil
hindemith:
Aký je účel stránky? Čakáš, že ju bude niekto používať namiesto oficiálnej dokumentácie?
Na porovnanie: excel-funkce.hindemith.cz/logicke/kdyz/zapis-a-argumenty verzus office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/kdyz-HP005209118.aspx
Z tvojho popisu funkcie sa akosi nedá zistiť na čo slúžia argumenty ano a ne a vlastne ani to, čo tá funkcia robí.
hindemith
Profil
jenikkozak:
2) To je sice pravda, ale mne slo o to, aby to vypadalo stejne jako v Excelu.
3) Logo jsem trochu upravil a v pripade nadpisu me nic zatim nenapada. Ovsem souhlasim, taky se mi to uplne nelibi.
7) Pokud jde o obsahovou stranku, jeste probehne dost zmen, berte to jako takovou alfa verzi :-) ...ovsem urcite diky za namet.

Ostatni body jsem snad vyresil.


_es:
Proc kupovat rohliky v Albertu, kdyz je prodavaji i v Tescu?
Obsah budu zdokonalovat, proto tam jsou take ty komentare.
shaggy
Profil
hindemith:
Proc kupovat rohliky v Albertu, kdyz je prodavaji i v Tescu?
Zlé prirovnanie. Ak by si chcel byť presný, napísal by si:
"Prečo kupovať Tesco špagety v Tescu, keď ich môžeš kúpiť vo večierke u Vietnamca za 1,5x vyššiu cenu?"
_es
Profil
shaggy:
Proc kupovat rohliky v Albertu, kdyz je prodavaji i v Tescu?
Skôr asi: „Prečo jesť rožky z kontajnera, keď vedľa dáva charita bezdomovcom rožky aj s polievkou?“
jenikkozak
Profil
shaggy:
Prečo kupovať Tesco špagety v Tescu, keď ich môžeš kúpiť vo večierke u Vietnamca za 1,5x vyššiu cenu?
To není o nic lepší. Cesta autobusem do nejbližšího Teska mě stojí pětinásobek ceny špaget.


hindemith:
1) Ty nadpisy by vypadaly lépe, kdyby byly větší než text stránky.
2) Na úvodní stránku by se hodil text vysvětlující, o co vlastně jde, co je vlastně posláním webu. Tedy vysvětlit to, na co tu narážejí příspěvky výše.
Sir Tom
Profil
hindemith:
Mně se ta myšlenka líbí - samozřejmě, aby to uspělo proti oficiální dokumentaci, tak bych přidal počítání funkcí on-line (jakože zadáš vstupy a ono ti to vyhodí výstup s komentářem) a alternativy pro Calcu. Jestli to chceš dělat fakt na vysoké úrovni tak nabídni i nějaký cheatsheet funkcí ke stažení. Dále bych uvítal tagování jednotlivých funkcí (aby se podle nich dalo hledat).

Docela mě štve, že při vysvětlování funkcí mám na malém monitoru 2 posuvníky (máš tam box, který má pevnou výšku). Ocenil bych, aby všechny informace k funkci, byly na jedné stránce, ale ukotveny kotvou. Dále mi vadí, že k funkcím nejsou uvedeny podobné (např. inverzní) funkce.

Komentáře podle mého jsou na nic... moc nevidím důvod proč je tam mít... Místo komentářů bych tam dal: Pomohla Vám tato informace o funkci? (Ano/Ne)

Stejně tak i video... stačí přeci jenom kliknout na fx a zadat vstupní parametry - nemusí tam být ke každé funkci video...
hindemith
Profil
jenikkozak:
pokusil jsem se to aspon nejak (narychlo) vyresit, diky.


Sir Tom:
jsem rad, ze se nekomu ta myslenka libi. Diky za pripominky a namety. Vsechno promyslim. Ted si dam ale na cas pohov, musim se take venovat jinym vecem a vyprazdnit si hlavu. Ty stranky me ted staly docela dost usili.
Mistr
Profil
hindemith:
(1) Jak to máš s autorskými právy k těm jednotlivým obrázkům? Řešil jsi to nějak s Microsoftem?
(2) V příkladu funkce KDYŽ není vysvětleno, proč jsou některé texty psány v uvozovkách. To má, jak jistě víš, svůj zásadní význam.
(3) V příkladu využití funkce SUMA je myslím lepší místo Takto sečteme dohromady hodnotu z buňky A1 s buňkami C4:C6 a číslem 502. rozepsat, co ta dvojtečka představuje, tedy že dojde k sumaci buněk C4, C5 a C6. Tím se liší v příkladě zápisu ten středník a dvojtečka.
(4) Proč není (například u funkce HODINA) obsah položky Účel funkce zleva odsazen podobně jako tomu je u položek Zápis a Argumenty?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0