Autor Zpráva
vasava
Profil *
UMB E-learning je jednoduchá webová aplikácia pre študentov. Jej cieľom nie je konkurovať systémom typu moodle, ale poskytnúť základné prostriedky elektronickej výučby, ktoré používateľ ocení.

Po registrácií môže študent odovzdávať zadania k príslušným lekciám, meniť svoje prihlasovacie údaje a absolvovať testy.
Do modulu testovania vstúpite po prihlásení cez odkaz testovanie. Pre spustenie testu použite heslo aproximacia.
shaggy
vasava:
Do modulu testovania vstúpite po prihlásení cez odkaz testovanie.
A kde nájdem ten odkaz?
vasava
Profil *
shaggy:
Po registrácii a prihlásení vpravo hore.
shaggy
vasava:
Ja sa nechcem registrovať, z tvojho popisu som pochopil, že existuje nejaké testovacie konto. Odporúča sa to aj v pravidlách.
vasava
Profil *
shaggy:
Testovacie konto nie je, pretože test nie je povolené po absolvovaní zopakovať.
jenikkozak
1) Stránce chybí grafika. Těch pár obarvených formulářových prvků a aktivní položka v menu se nedají počítat jako dokončená práce.
2) Spousta prohlížečů neumí atribut placeholder. Uživatelům se zobrazí prázdná okénka.
3) V IE jsou u prvků <pre> zobrazeny všechny čísla řádků jako 0.
4) Ve výsledcích testu by to chtělo více zvýraznit špatné odpovědi.
5) Při vyplňování testu bych ocenil výraznější upozornění, že je možné vybrat více správných odpovědí. (Pouhá náhrada přepínačů za zaškrtávátka mi přijde málo.)
6) V registračním formuláři by bylo dobré odsadit formulářová políčka od popisků. Políčko a fráze mi vážně nepřijdou jako odstavec, který by měl být označen značkou <p>.
7) Je dobrým zvykem obsah políčka s heslem skrývat. Co když na monitor vidí více lidí?
8) Po vyplnění registračního formuláře bych očekával informaci o tom, jestli se mi to povedlo, nebo ne. Že byl člověk přesměrován na stránku Nastavení, která má úplně stejná políčka jako registrace, je dost nenápadné.
9) Je hodně matoucí, že na spoustě stránek chybí záhlaví.
10) Vůbec nechápu, jak to funguje. To může každý zkusit jen jeden test?

Celé to na mě působí jako projekt, který vytvořil programátor, který zapomněl na uživatele. Oni mají rádi grafiku, přemýšlejí trochu jinak než tvůrce. Jenomže ty jim neumožníš, aby se k cíli dostali trošku jinou cestou, než kterou jim určíš. Jenomže oni tu tvou nemusejí chápat.
Rfilip
Některé testy nefungují: např http://elearning.php5.sk/?id_lekcie=42.ani jsem nezjistil jak vybrat odpověd..., protože ji není kam napsat.

EDIT: Aha už jsem na to přišel je to drag-drop seznam, který není vůbec vidět, doporučuji například změnít kurzor, či uvest něco ve stylu "pořadí položek změníte jejich přetažením na správnou pozici"
vasava
Profil *
jenikkozak, Rfilip:
Ďakujem za pripomienky.

jenikkozak:
K bodu č. 10: Testovací modul, ktorý pre vstup vyžaduje kľúč, je určený na skúšanie študentov. Po vyhodnotení testu je výsledok uložený do DB. Nemožnosť opakovania sa vzťahuje k dňu jeho absolvovania. Je to z toho dôvodu, aby študent nedosiahol lepšie hodnotenie v danom dni. V nasledujúcom dni je test opäť sprístupnený (ďalší termín skúšky), ak ho školiteľ predtým nedeaktivuje alebo nezmení kľúč.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: