Autor Zpráva
LukasK
Ahoj,

rád bych získal názory na to, jak v dnešní době dělat pracovní portál a co dnes lidé od takového portálu očekávají. Rád bych vrátil zašlou slávu pracovnímu portálu pilnavcela.cz, který skvěle fungoval na Vysočině. Je mi jasné, že podmínky v dnešní době nejsou pro provoz takového portálu ideální, jistě to ale jde, pokud se přinese "něco" navíc. A to "něco" je právě můj dotaz.

Portál je delší dobu neudržovaný a před téměř totální změnou - jak po vizuální stránce, tak i funkční. Rád bych tedy spíše zjistil názory a postřehy na možný budoucí rozvoj, jaké jsou dnešní trendy, jak pojmout grafické zpracování apod.

Díky všem za Vaše příspěvky a názory.
Ivy
Pár předběžných poznámek:
1. Předpotopní vzhled, doporučuju nový.
2. Málo inzerátů, některé z roku 2011 (tj. jakoby tam nebyly).
3. Vůbec si nejsem jistá která firma bude chtít platit takové ceny - dneska kde je všude tolik nezaměstnaných.
4. Něco navíc by to chtělo, jednak pro firmy a jednak pro nezaměstnané. Hlavně ale nabídnout něco těm firmám, oni si to pak lidi najdou když tam bude dost nabídek. Momentálně mě nenapadá co přesně.
LukasK
Portál je delší dobu neudržovaný a před téměř totální změnou - jak po vizuální stránce, tak i funkční. Rád bych tedy spíše zjistil názory a postřehy na možný budoucí rozvoj, jaké jsou dnešní trendy, jak pojmout grafické zpracování apod.
Rfilip
Web ti nefunguje, chrome hlásí Connection timeout.

Edit: Asi dočasný výpadek nyní stránka naběhne
Petr ZZZ
Jen několik náhodných postřehů:

1. Na úvodní stránce počítám okolo 150 znaků na řádek, což je strašně moc, a to bez ohledu na velikost obrazovky (doporučuje se 60 až 80). Abych to pohodlně přečetl, musím si stránku zvětšit tak, že se u malé obrazovky neobejdu bez horizontálního posuvníku, a velká obrazovka, na kterou musím při dané velikosti písma koukat ze stejné vzdálenosti jako na malou, mě zase oslňuje.
2. Prokliknu odkaz U nás najdete nabídku práce z celé České republiky a dostanu se na stránku s nadpisem pilna vcela.cz (proč ne Celá ČR?) a nepřehledným seznamem regionů, ve kterém najít položku Celá ČR vůbec není jednoduché. Kliknu na ni a netuším, co se změnilo. Kliknu tedy zkusmo na Jihočeský kraj a zmizí původní menu s nabídkou Celá ČR.
3. V nabídce oborů chybí biologie a ochrana přírody; je tam jen "ekologie", ovšem v jedné kategorii společně se zemědělstvím a lesnictvím, se kterými přestala být kompatibilní zhruba před jednou až dvěma stovkami let.
4. Vidím nabídku Na stránku: 20. Proč mi to navrhuje stránku 20 a ne první stránku? Jak se ty stránky liší? Jsou některé aktuální a jiné jsou staré? Co je mi do starých stránek? (Po několika minutách mě napadlo, že to asi bude volba počtu nabídek na stránku – chtělo by to formulovat tak, aby to bylo jasné ve zlomku vteřiny.)
5. Hrubky:
firmy si Vás tak najdou sami
Vybrat pouze nabídky s místem výkonu práce v Jihočeský kraj
6. Vícebarevnost menu orientaci neulehčuje, ale ztěžuje. Chybí informace o tom, na které stránce se nacházím.
7. Celkový dojem: Pěkná doména, ale majiteli chybí prostředky na to, aby její potenciál skutečně zhodnotil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: