Autor Zpráva
janomajka
Profil
Ahoj,
zajímal by mě váš názor na mnou vytvořený formulář, který dělá spoustu výpočtů. Zajímal by mě hlavně názor odborníků, zajímá mne jestli je antispamová ochrana dostatečná, firma si nepřála aby tam byla Captcha, tak sem to udělal takhle. Na designu teprve budu pracovat. Hlavně by mě zajímalo jestli je to podle vás celkově spolehlivé, nebo jestli tam mám ještě něco dodělat, než to firma pustí naostro na webu. Kdyby to někomu v nějakém prohlížeči nejelo tak bych rád věděl jaký to byl. Asi je muj dotaz stupidní, ale ja tomu moc nerozumím, a nemám tušení co se stane když budou dva lidi najednou něco objednávat, zajímá mě jestli to nebude padat, nebo jestli s tím nemůže mít někdo potíže. Jen se chci ujistit, než to předám Firmě pro kterou to dělám. Testuju to Tady: http://ridera.wz.cz/mail5.php Dnes mi jeden moderátor napsal abych sem nevkládal dlouhé zdrojáky, tak jestli někdo bude chtít, tak ho sem dám :)
Ocením jakoukoliv odpověď

Díky,

Honza
jenikkozak
Profil
janomajka:
Kdyby to někomu v nějakém prohlížeči nejelo tak bych rád věděl jaký to byl.
Internet Explorer a Opera. A není to vůbec fér, protože z těchto prohlížečů nejde objednávka poslat.

Ze vzhledu políček, která se vyplňují sama, by tato schopnost měla být patrná.
Používáš nevýstižné popisky - „Číslo“, „Zákazník“, „Sleva“.

„Vaši objednávku se nepodařilo odeslat pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo Jste špatně opsal kontrolní kód.“
1) Nikdo mi neřekl, které údaje musím vyplnit.
2) V první větě používáš množné číslo, ve druhé jednotné. „J“ nemá být velké. Zato „p“ (u „pravděpodobně“) ideálně jo a za odeslat má být tečka. Jinak ano, formulář jsem vyplňoval sám.
3) To bys snad měl vědět ty, kde vznikla chyba. V takto dlouhém formuláři to přece nebudou hledat zákazníci sami.
4) Bylo by dobré, kdyby se pod touto hláškou zobrazil formulář s předvyplněnými hodnotami.
janomajka
Profil
jenikkozak
Děkuji za otestování a za poznatky, určitě to podle nich ještě upravím. Zkoušel sem to teď v IE i Opeře, mě sice objednávka nakonec odeslat šla, v obou prohlížečích, ale nepočítají se některé položky, sleva, doprava a cena za produkt, ale i to je docela problém. Nemáš prosímtě, nebo někdo jiný, tušení čím to může být? Jestli sem něco udělal špatně, nebo jestli v tom prohlížeči musí být něco zapnuté?

Díky moc
jenikkozak
Profil
janomajka:
Zkoušel sem to teď v IE i Opeře, mě sice objednávka nakonec odeslat šla
To je asi tím, že já do toho políčka Anti-spam-o-vá ochrana psal „číslo tisíc“. :-/
K tomu mám dvě poznámky:
1) „Antispamový“ se píše dohromady. Jinak by to totiž vyjadřovalo, že je to částečně anti a částečně spamový.
2) Buňka, ve které se zobrazuje popisek tohoto políčka, je zbytečně zmenšená na 50 pixelů.

K jménům prvků „prdel“ a „kozy“ nemám co říct. Jenom lituju tu firmu.

mnou vytvořený formulář, který dělá spoustu výpočtů.
Vůbec se mi nenačetl. Vidím jen jakýsi formulář se splácaným JS s několika sčítání, násobení a porovnáními.
Rfilip
Profil
Při odeslání prázdného formuláře se to chvíly načítá (čeká na odpověd), Poté to skončí hláškou chromu:
Chyba 324(net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Server ukončil spojení, aniž by odeslal jakákoli data.
janomajka
Profil
Díky všem za testování a za informace. Ono to v některých prohlížečích nepracuje jak má. Vážně neví někdo v čem by mohl být problém ? Myslím že mám v kódu nějaké chyby, je možné, že některý prohlížeč to opraví a jiný ne ?
jenikkozak:
Díky, většinu věci upravím podle toho jak říkáš. Snad se těch názvů prvků na firmě nikdo nevšimne, ten kód měl být jen pro mě, nečekal sem že s tím budu mít takové problémy :) Netušíš proč to nejede v IE a te opeře ? Díky


Rfilip:
Díky za vyzkoušení, ale je to divné, mě to v Chromu pracuje jak má, a i když nic nevyplním tak se tam zobrazí že něco není vyplněné


Už sem chtěl zakládat nové téma, abych zjistil kde je zakopaný pes, Moderátor Jenikkozak by mě už asi rovnou smazal :) Ale vyřešil sem to, už mi to jede bez problému i v IE i v Opeře :) Měl sem tam chybu, jedno </form> navíc. Všem moc děkuji, nebýt vás bych asi ani nezjistil že tam je nějaký problém a že by to někomu nejelo :)
Kdyby ale ještě měl někdo s odesláním nebo s nějakou funkcí problém dejte vědět.

Ještě jednou díky

Honza

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0