Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj rád by som počul váš názor na moju stránku nekonecne.net,čo by ste na nej upravili a čo vylepšili?




http://nekonecne.net/
_es
Profil
7777:
Akosi som vôbec nepochopil, aký má ten web účel. To „menu“ je čo? Na webe nie je nijaký odkaz.
7777
Profil
Je to uvodná strana k novému hostingu. Ale ako sa ti páči čo je na ňom dobré a čo zlé?
_es
Profil
7777:
No ale keď si to dal na posúdenie, tak by to malo mať snáď aspoň nejakú funkčnosť a nie len niečo ako statická snímka obrazovky monitora.
7777
Profil
Má to funkčnosť. Bude to niečo ako katalóg webov,ktorým poskytol náš nekomerčný hosting miesto zadarmo.
_es
Profil
7777:
Má to funkčnosť. Bude to niečo ako...
Čiže to teraz funkčnosť nemá a nie je tam z hľadiska funkčnosti pre návštevníka čo hodnotiť. Ako chceš ohodnotiť niečo, čo možno v budúcnosti bude? Veď tam nie je ani jeden užitočný odkaz.
shaggy
Profil
Admin:fk7777@azet.sk
Ten email odzrkadluje kvalitu webu - proste od človeka, ktorý používa azet email očakávam takýto výstup.

Neviem, čo chceš počuť. Je to neskutočne škaredé, vyzerá to ako niekoho prvá stránka... akurát že z roku 1997.
Tiež som z toho nepochopil, že ide o free hosting, ale ani mi to nevadí - keby som náhodou narazil na túto stránku, tak na nej strávim tak málo času, že by som ani nemal ako zistiť, o čo ide.

A pokiaľ ide o kód, je to ešte väčšia bieda, než tá grafika. Videl si to napr. v IE?
Začal by som tým, že by som tam pridal <!doctype html>, nech to máš v každom prehliadači v štandardnom móde.
Potom by som zmazal celý kód a začal odznova - máš to neskutočne pre-div-ované, raz používaš <ul> a v ňom žiadne <li>, inokedy naopak (li bez ul).

Je to proste des, jednoduchšie by bolo napísať, čo je na tej stránke dobré... trvalo by to oveľa menej času.
7777
Profil
Čo sa týka toho že web je predivovaný tak každý z nich má svoj dôležitý účel. Kontajner tvorí pozadie celej stránky. Alfa vyriešil môj problém z menu. Tie v čiernom obale majú vlastnossť display:block čiže sa sami rovnajú. Čo sa týka doctype html tak toto asi nebude ono. Web je totiž komplatne v php. A ešte to pridám.
shaggy
Profil
7777:
Čo sa týka doctype html tak toto asi nebude ono. Web je totiž komplatne v php.
Nerozumiem ti? Čo má php spoločné s tým, že v IE ti to padá do quirks módu? Výstup je vždy html. Vždy.
7777
Profil
Tak opravené ešte sa chcem spýtať prečo v IE nefunguje možnosť border-radius??? Pozerám že všetko je hranaté.
shaggy
Profil
7777:
Záleží od verzie IE, v ktorom tú stránku pozeráš - v IE9 (a vyššom) border-radius funguje bez problémov. Ale týmto by som sa vôbec nezaťažoval, myslím, že väčšina návštevníkov si ani nevšimne chýbajúci border-radius (ver mi, to je tvoj najmenší problém na tejto stránke).
Tomáš Hubík
Profil
Graficky je web ošklivý, vlastně je to jen několikrát použitý border, border-radius, background-color a color, ale předpokládám, že se jedná o jeden z tvých prvních webů, takže grafiku hodnotit nebudu. Co se chyb týče:

1) V menu ti přetéká text.
2) Při nižším rozlišení se ti zasouvá menu pod okraj stránky (způsobeno absolutním poziciováním)
3) Stránka není na střed, působí to divně (Hlavně při full HD rozlišení)
4) Border radius podporují novější prohlížeče (IE od verze 9 tuším)
5) Co se funkčnosti týče, krom menu v levé části, které odkáže na jiný web jsem tam nenašel žádné odkazy. Kdybych přišel na tento web, absolutně bych netušil, o co se jedná -> odešel pryč.
6) Pod každým webem máš napsáno "Odkaz: " dej tam přímo <a href>
7) Grafika: (Zbav se černé a dalších ostrých barev, zmenši border-radius, použíj přechody, vzory, nějak to oživ, lepší font, udělej pěknou hlavičku)
8) Umísti někde nějaký text, který uživateli řekne, co na webu najde.
7777
Profil
Neviem či mám starší mozila firefox a Internet explorer ale nejako sa mi nedarí vidieť že niečo preteká ale musím vám veriť. Web cez divi je moja prvotina. Ešte ho opravím ale čo máte proti čiernemu webu z bielými písmenami? Ja v tom nič zlé nevidím. Skôr mi robí problémy čítať biely web z čiernymi písmenami.
ehm
Profil *
A ešte na mobile nevidím polovicu menu :)(všetky ľavé boxy)
Tomáš Hubík
Profil
ehm:
To je tím, že to má pozicované absolutně a nastaveno right:10%; Doporučuji nepoužívat v tomto případě absolutní pozicování.
7777
Profil
Aký máte názor na čierny web z bielymi písmenami. Lebo niektorý ľudia zastávajú názor že to vraj veľmi ťahá oči. Naproti tomu ja neviem čítať čierne písmená na bielom pozadí. Čo je moderné?

V minulom desingu som mal oddelený obsah i web a naviac sa všetko vladalo cez include. Vraj tento web je veľmi ošklivý a tak by som ho chcel nejako prerobiť a zmodernizovať. Aby bol moderní a prísť na to ako zmodernizovať i ostatné moje weby.

Moderátor Petr ZZZ: Přesunuto z Ako na moderný web?
margin
Profil *
7777:
Aký máte názor na čierny web z bielymi písmenami. Lebo niektorý ľudia zastávajú názor že to vraj veľmi ťahá oči.
To není názor, ale subjektivní pocit. Převážné většině lidí více vyhovuje černý text na bílém pozadí. Malá část lidí, teď už nevím, zda asi 5 nebo asi 10 procent, má radši bílý text na černém pozadí.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na 7777:
Příliš vysoký kontrast tahá oči a osobně je mi jedno, zda je černé písmo na bílém pozadí nebo naopak.

Levá část webu není vidět ani na desktopu při větším přiblížení a nelze se na ni dostat jinak než oddálením, protože se nezobrazí horizontální posuvník.

Zkus si nastudovat něco o významu barev, o kontrastu, o kompozici a o přístupnosti.
lionel messi
Profil
Súhlasím s Petrom ZZZ, kontrast farieb je, jemne povedané nešťastný. Ak mám byť úprimný, keď otvorím stránku s takýmto kontrastom, je mi dosť jedno o čom je a ako kvalitná, okamžite dávam príkaz späť. Lepší je podľa mňa jednoduchá a nenápadná grafika ako takýto "graficky preplácaný" web...
7777
Profil
Ak nepoužívam absolútne poziciovanie tak je desing úplne rozhodený.
Počujte pozerám že susedný webík ma na pozadí obrázok z rozmermy 850x1200 a k tomu ma presne pridané odkazy a články takže web vyzerák super. Ako by sa takto dal nadefinovať obrázok?
7777
Profil
Stránku som prerobil a tuna je odkaz:http://nekonecne.net/
aDAm
Profil
Stále je to peklo. Hlavička mi způsobuje pomalu epileptický záchvat a stále chybí nějaká ta informační hodnota.
_es
Profil
7777:
Prečo návštevníkom strpčuješ ovládanie myšou - znefunkčňuješ označenie textu?
7777
Profil
_es:
Pretože mi kradnú obsah články i poviedky tvorím sám a zadarmo. Preto ma zamrzelo keď som zistil že istý návštevníci si skopčili niektoré a teraz na nich zarábajú.
_es
Profil
7777:
Pretože mi kradnú obsah články i poviedky tvorím sám a zadarmo.
Tak s nimi rieš to „kradnutie“. Hentakým mršením užívateľského ovládania len strpčíš návštevníkom návštevu tvojich stránok. Predpoklad, že hentým niekomu zabrániš „kradnúť“ je naivný - riešilo sa to tu veľa krát, nájdi si to. Stačí napríklad Ctrl+A, Ctrl+C, či v nastavení prehliadača vypnúť JS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0