Autor Zpráva
johnl
Profil
Dobrý den, rád bych znal váš názor na webovou hru http://dark-magic.eu (můžete využít účtu s jménem: djpw a heslem: djpw123 případně se registrovat).

Jedná se o jednoduchou prohlížečovou hru psanou v PHP. Již před rokem jsem zde kvůli hodnocené této stránky psal, od té doby jsem na hře delší dobu nepracoval kvůli času ale nyní se na ní snažím opět pracovat a spoustu věcí jsem upravoval a přepracovával. Změnil se i design hry a proto by mě zajímal váš názor.
SpotRudloff
Profil
Ne, ne a ještě jednou ne! Tohle je ta nejčastější chyba co u amatérských online her vidím - hrozně tmavý a nepřehledný design. Možná nechceš nikoho kopírovat, ale měl by sis vzít nějakou určitou předlohu a podle ní si všechno začít předělávat. Žádný učený z nebe nespadl, takže to možná bude trvat dlouho, ale jednou určitě příjdeš na to jak udělat design online hry esteticky správně.

Jen pár věcí co bys měl určitě upravit:
- určitě tu tmavou barvu všude
- proč je skoro všude tlačítko typu "Chceš vstoupit/Vstup kliknutím" (prostě klikneš jednou v menu a zbytečně klikáš potom ještě jednou na samotné stránce)?
- u překupníka je moc hafo textu a dva sloupce s rozdílnými funkcemi vedle sebe nepůsobí dobře
- to menu "Další" bys měl hodit spíš nahoru než dolu, možná jde o zvyk, ale většinou je odkaz na profil nahoře

Jestli jsi ten design dělal ty, tak si spíš někoho najdi, prostě nemáš estetické cítění.
wtf
Profil *
Desing mi příjde dobrý, na tu hru mi sedí. Jen bych uvítal něco jako lištu "Probíhající činností", abych věděl co mi postava dělá.

Jinak se mi to líbí, přidal bych tutorial.
user243
Profil
nejlepší mi přijde úvodní stránka;

zkontroluj si všechny texty; z těch pár, co jsem přečetl, většinou chyběly čárky ve větách;
to modré pozadí je tam opravdu hrozné; vůbec se to k tomu nehodí a překryje tak i zbytek toho obrázku na pozadí;
přijde mi, že nastylovaná je jen samotná hra, věci jako nápověda, atd. vypadají jak vypadají;
jen nevím, co ti mám říct na to, že používám obrázky ze hry World of Wacraft, nikde jsem o tom neuviděl ani zmínku
johnl
Profil
SpotRudloff:
hrozně tmavý a nepřehledný design“, „určitě tu tmavou barvu všude
Když uslyším Dark Magic, opravdu si nepředstavím růžový (a nebo bílý) web. :) Co se přehlednosti týče, ocením každou radu. ;) viz. např. to s tím překupníkem. ;)

proč je skoro všude tlačítko typu "Chceš vstoupit/Vstup kliknutím"
Je to jen u výcviků a arény. ;)
U výcviků kvůli tomu, že pokud jsi na výcviku, tak se na té stránce před kliknutím dál zobrazují probíhající výcviky, v aréně je to kvůli textu. ;)

Jestli jsi ten design dělal ty, tak si spíš někoho najdi, prostě nemáš estetické cítění.
Najdi mi dobrého grafika který mi to udělá zadarmo. ;) Nebo mi pošli pár tisíc ať si ho můžu zaplatit. ;)


wtf:
Díky. :) Něco na ten způsob jsem ve hře vytvořil. :)


user243:
přijde mi, že nastylovaná je jen samotná hra, věci jako nápověda, atd. vypadají jak vypadají;
Je to tak udělané úmyslně. ;)
jenikkozak
Profil
johnl:
„Jestli jsi ten design dělal ty, tak si spíš někoho najdi, prostě nemáš estetické cítění.“
Najdi mi dobrého grafika který mi to udělá zadarmo. ;) Nebo mi pošli pár tisíc ať si ho můžu zaplatit. ;)
Najdi si bezplatného pracovníka sám, nebo si sám na vydělej na placenou práci. ;-)
johnl
Profil
jenikkozak:
Promiň, ale jsem student a na to, abych mohl utrácet tisíce za design na hru, kterou hraje pár lidí a která na sebe nevydělává, opravdu nemám. ;)

A věř, že kdybych věděl o někom, kdo by mi chtěl udělat lepší design zadarmo, tak bych se na něj s radostí obrátil. ;)
user243
Profil
pořád tady můžeš dát nabídku, že sháníš grafika; odměna by byla reference; třeba by se našel i někdo ze zapálených hráčů tvé hry;
johnl
Profil
user243:
Už jsem sice grafika, který by mi udělal kvalitní design zdarma za odkaz na webu, hledal na různých místech, ale tady ještě nee, tak to ještě pro dobrý pocit zkusím. ;)
peteo
Profil
Jedinú výhradu mám proti menu "další", asi by som ho dal hore.
Ohľadne dizajnu tiež nemám výhrady, nejedná sa o akčnú graficky nadupanú hru.
Nejak dopodrobna som to neprechádzal, ale stránka dáva to, čo je avizované: jednoduchá hra v prehliadači.

Predsa len ešte niečo:
pätičku zafixovať, zrušiť čas serveru (pre hráča nepodstatný).
niektoré odkazy sa otvárajú do nového okna (listu).
johnl
Profil
peteo:
Jedinú výhradu mám proti menu "další", asi by som ho dal hore.
Já nad tím pořád přemýšlím, mě to menu nahoru moc nesedí. :/ Zkoušel jsem ho dát nahoru, ale mě prostě víc sedí dole. Je to asi o zvyku, já jsem na to zvyklý už a tak mi to nepřijde.. :o)

pätičku zafixovať, zrušiť čas serveru (pre hráča nepodstatný).
S tím časem máš pravdu, odstranil jsem ho. :) Co myslíš tím zafixovat?

niektoré odkazy sa otvárajú do nového okna (listu).
To určitě nebude chyba u mě. :o) Prohledával jsem všechny zdrojové kódy a do nového okna se otvírají snad jen 2 odkazy na hlavní stránce před přihlášením. :o)


Jinak novinky ohledně hledání grafika. Mě to sice bylo jasné od začátku, ale ani tady se mi za odměnu v podobě odkazu na webu nepodařilo najít nikoho, kdo by stál o to vytvářet mi design pro hru, proto si stojím i na dále za tím co jsem psal v [#5] a [#7] .. :)
Micruss
Profil
Zdravím,

Zkoušel jsem tu hru, ale nějak se mi tam nelíbí jedna věc a to u tréninku, že když dám trénovat tak mi to hodí na stránku (to chápeme), ale nechápu proč mi to tam ukazuje, že dojde ke přesměrování nebo ať kliknu...., zkusil bych to buď udělat POSTem a pak refresh stránky a nebo něco tak podobnýho určitě né ať kliknu na odkaz, že se vrátím zpátky na (Výcvik)

ještě bych dodal, ta lišta nahoře Co se Děje? Nic se neděje to bych dal podmínku pokud nic není tak ať se ani nezobrazuje...

Referenční systém to by stačilo dát jinej název pochybuji, že všichni vědí co toto znamená...
johnl
Profil
Micruss:
ale nechápu proč mi to tam ukazuje, že dojde ke přesměrování nebo ať kliknu....
Jednalo se o chybu, kdy se odeslal BOM výstup dřív, než se měl jakýkoliv výstup odeslat, tudíž nemohlo dojít k přesměrování automatickému, ale zároveň se nevypisují PHP chyby, takže to nešlo postřehnout. :)
Chybu jsem způsobil ráno, když jsem potřeboval v rychlosti opravit jeden PHP soubor přes online FTP klienta v mobilu. :) Už je opravena. :)

Referenční systém to by stačilo dát jinej název
Žádný mě nenapadá. Co by jsi navrhoval? :)
Micruss
Profil
Odkaz na nabírání, Verbovací odkaz? Nevím haleť podívej se na pár onlinovek a něco vymysli :-) prosim tě chtěl jsem se zeptat jak ti funguje souboj? Co kolo to šance na zásah? a potom od určitého poškození např 1-2 náhodně co padne jo ?
peteo
Profil
okrem toho, že hre chýba cieľ (čo tak nejakého supermana v temnom lese, ktorého treba poraziť? - po dosiahnutí istého levelu [zo všetkých hráčov], začne trebárs uberať po súboji i skúsenosti, no nápadov je!), možno by bolo dobré pre fajnšmekrov zverejniť i vzorce na súboje (ako to napr. urobil*Red Dragon).
ale to sú už pikošky.


[#11] johnl

Co myslíš tím zafixovat?

aby pätičky nebola pod tým modrým oknom (napr. výpravy), ale až dole.
Pätičku (© 2011 - 2013 Jan Laštůvka. www.dark-magic.eu
Verze: 2.0.1 BETA | Pravidla | Nápověda ) máš na každej stránke (opticky) inde (hore-dole).
Daj ju fixne dole, urob lištu dole a bude stále na rovnakom mieste.
johnl
Profil
Micruss:
prosim tě chtěl jsem se zeptat jak ti funguje souboj? Co kolo to šance na zásah? a potom od určitého poškození např 1-2 náhodně co padne jo ?
noo, když to vezmu úplně jednoduše, tak v podstatě se z poškození odečte určitá část - podle úrovně bojovníka (neodečítá se náhodná část a tudíž nedojde ke zvýhodnění některého bojovníka) - to kvůli tomu, že při poškození např. 350 by stačil jeden zásah na usmrcení protivníka. No a z tohoto rozsahu se poté náhodně volí síla útoku (rand(poškození1,poškození2)), poté se bere v potaz protivníkova obrana (rand(0,obrana)) která se poté odečítá od útoku. A je zahrnuta i menší část náhod kdy např. se může občas stát že útok se nevydaří a bude 0, nebo naopak obrana bude na maximální hodnotě apod.. :) Takhle nějak to funguje, i když tady jsem to trochu zjednodušil. :)

peteo:
že hre chýba cieľ (čo tak nejakého supermana v temnom lese, ktorého treba poraziť?
Temný les má 70 úrovní a pokud se hráči podaří porazit všechny protivníky, bude jeho jméno "navždy" zaznamenáno v Temném lese i s pořadím jako kolikátému se to podařilo a uvidí to tam každý. :)
Kaminko
Profil
Nepáči sa mi iba jedna vec a tou je, ten oranžový outline pri kliknutí na Input
johnl
Profil
Kaminko:
Myslíš ten, co si např. chrome přidává k inputům? Nepodařilo se mi nikde vypátrat, jak jej zakázat, pokud by jsi věděl, rád bych ho oddělal. :)
Kaminko
Profil
outline: none dopíš ku inputu v CSS
jenikkozak
Profil
Kaminko:
Border po kliknutí na input :)
Proč ti tam ten rámeček vadí? Jeho zobrazení pomáhá uživatelům při ovládání stránky.
Kaminko
Profil
jenikkozak:
Ide o to, že nieje ani presne v strede, teda mi to aspoň tak pripadá a ešte k tomu, ak sú rohy "zaguľatené", nevyzerá to dobre. Ak by sa to dalo nastaviť taktiež s border-radius, mohlo by to byť dobré.
margin
Profil *
Pokud neladí barva orámování se stylem webu, tak stačí změnit barvu outline, podobně to dělá třebas vyhledávač Google.
Nedávej styl (orámování) zbytečnému nadřazenému DIVu, ale nastyluj si INPUT, dej mu border nebo outline a aktivnímu inputu dej jiný styl.
Kaminko
Profil
Alebo si zmeň napríklad farbu borderu po klinutí pomocou CSS funkcie :focus
Micruss
Profil
Našel jsem jednu menší chybku je to jenom špatně napsaný máš...

Místo Zbývá máš "Zvývá"

Všechny úkoly
Trénuj 30x poškození +3 nebo +5.
Do splnění zvývá: 30
johnl
Profil
Micruss:
Našel jsem jednu menší chybku je to jenom špatně napsaný máš...
Díky. Už jsem to opravil. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0