Autor Zpráva
peterko74
Profil
Zdravím,
šéf chce po mne, aby som prerobil firemnú stránku (www. p-mtlac.sk). Nezadal mi nic konkretne, chce len, aby vyzerala modernejsie, sucasna sa mu nepaci po dizajnovej stranke, obsah moze zostat. S tvorbou stranok nemam velke skusenosti, sem- tam nieco pridat, drobne upravy. Tu budem musiet zacat prakticky od zaciatku. Poradte mi prosim, kde zacat, comu sa vyvarovat, na co nezabudnut. Vopred dakujem za kazdu radu.

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Firemna stranka - novy dizajn“ chyběl název či adresa webu.
martin1312
Profil
zacal by som tym, ze by som sefovi vysvetlil aby si nato nasiel profika, pripadne niekoho, kto sa v tom viac vyzna :-)
peterko74
Profil
martin1312:
zacal by som tym, ze by som sefovi vysvetlil aby si nato nasiel profika, pripadne niekoho, kto sa v tom viac vyzna :-)
To by bolo samozrejme najlepšie riešenie, ale to nepoznáš môjho šéfa. Stránka zadarmo, to áno - ale aby za ňu platil...?! To teda nie. A ja som sa k tomu dostal ako slepý k husliam: najprv, že chce urobiť len drobné úpravy, tak som sa dobrovoľne prihlásil, že to urobím. A včera prišiel s tým, že ju mám "zmodernizovať"...
shaggy
Profil
peterko74:
Stránka zadarmo, to áno - ale aby za ňu platil...?! To teda nie. A ja som sa k tomu dostal ako slepý k husliam
Máš to v náplni práce? Ak nie, tak mu povedz, že to nevieš robiť. Alebo to rob dva mesiace namiesto tvojej normálnej práce - tým pádom tú stránku zaplatí, akurát v tvojej výplate (keďže nebudeš robiť nič iné).

Minimálne by si mu mal vysvetliť, že je smutné, ak web firmy, ktorá ponúka aj grafické práce, vyzerá ako keby ho robil žiak SŠ.
Toto mi presne pripomenulo tvoju situáciu.
peterko74
Profil
shaggy:
tak mu povedz, že to nevieš robiť.
Na to je už neskoro, už som ukázal, že niečo viem. Na tom webe to ešte síce nie je, ešte na tom stále pracujem, ale šéf už z toho niečo videl... Z tohto už nevycúvam, tak by som Vás poprosil o rady, ktoré mi pomôžu tú stránku urobiť, a nie o také, ako ju neurobiť. :-)
Camo
Profil
peterko74:
Ako čo chceš počuť?
Ako treba vyberať farby, alebo ako treba vyberať písmo?
To sú veci, ktoré za deň ani za týždeň aj tak nepochopíš a preto správna odpoveď znie - nechať to robiť ľudí, ktorý tomu rozumejú.
Taký väčšinou pošlú ukážku a ostatný im napíšu svoj názor a nápady na vylepšenie.
Asi vieš prečo ten svoj výtvor skrývaš...
_es
Profil
peterko74:
Obvyklý postup je na tejto diskusii zverejniť svoj výtvor k zhodnoteniu - potom môžeš dostať kritiku konkrétnych vecí. Dotaz „nič konkrétne, len aby vyzerala modernejšie“ je na nič. Nájdi si na to literatúru, či iné odborné zdroje.

obsah moze zostat
Vety v texte sú často formulované tak, že je problém ich pochopiť na jedno prečítanie.
peterko74
Profil
Ok, zrejme som toto vlákno zakladal predčasne. Až niečo vytvorím, dám vedieť, nech mi to posúdite.

Svoj výtvor neskrýrvam, ešte to nie je dokončené. Ale časť z neho môžem ukázať, tá už je hotová. www.p-mtlac.sk/form_1.html

„obsah moze zostat“ - to nie sú moje slová, ale šéfove. Ja, pravdu-povediac, som zatiaľ ani nečítal, čo sa tam píše - robím s tým každý deň, nepotrebujem si o tom čítať...
miri
Profil *
to nemá nič spoločne s (kvalitnou) grafikou - sory

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0