Autor Zpráva
jerrydave
Profil *
Dobrý den,

prosím o kritiku stránky Rekonstrukce hubner, co se Vám na ní líbí a naopak co se na ní nelíbí případně nějaké chyby.

předem děkuji
jogurt
Profil
Já moc ke kritice nepřispěji, mám jen takový malý poznatek:
- Několik vteřin jsem hledal nějaký nadpis webu či logo. Hned, jak jsem ho našel, mě napadlo, že to ve spojení s tím menu pod ním, vypadá jako web na zaparkované doméně :-)
- Další věc je, že mi to duplicitní hlavní menu vpravo nahoře přijde zbytečné, matoucí a trochu i, z hlediska estetiky, rušivé. Zvláště ve spojení s tou zmijí, co se plazí nad ním.
Toť můj skromný názor, spíše subjektivní. Na rozsáhlejší kritiku použitelnosti/kódu/designu... jsou tu povolanější.
margin
Profil *
- Stránka má několik adres, namátkou rekonstrukce-hubner.cz/index.html
- Chybí favicon
- Rozbalené podmenu má kvůli silně průsvitnému pozadí špatnou čitelnost
- Text má nedostatečný kontrast.
- Spousta řádků končí předložkami.
- Nevím, jak se společnost jmenuje, Rekonstrukce - Hübner, nebo rekonstrukceHübner, nebo REKONSTRUKCEHÜBNER, nebo snad rekonstrukce-hubner?
- <p class="nadpis">Hydroizolace</p> Na nadpisy máme nadpisy Bloky » h1 až h6.
- Na fotky je vhodnější JPEG, než PNG.
- U náhledů jsou EXIF informace zbytečné, - - Nezajímá mě, kdy, čím a jak byl snímek focený, náhledy pak budou mít (dohromady) místo 897 kB jen 79,6 kB, takže se načtou rychleji i návštěvníkům s pomalejším připojením.
ProbablyYes
Profil
margin:
S - Na fotky je vhodnější JPEG, než PNG. si dovolím nesouhlasit, PNG ukládá obrázek ve vyšší kvalitě a jelikož v tomto případě jde o to, aby zákazník viděl právě kvalitu, o sekundu delší stahování myslím přetrpí .
donny
Profil
ProbablyYes:
S - Na fotky je vhodnější JPEG, než PNG. si dovolím nesouhlasit, PNG ukládá obrázek ve vyšší kvalitě a jelikož v tomto případě jde o to, aby zákazník viděl právě kvalitu, o sekundu delší stahování myslím přetrpí .

Nesúhlasiť síce môžete ale nemáte pravdu, optimalizovaný jpg môže byť aj niekoľkonásobne (a stretol som sa aj 10 násobkom) menší pri porovnateľnej kvalite ako optimalizovaný png. Môžete dúfať že sa bude pri načítavaní jednať o sekundu (o čom celkom pochybujem), ale pri 24 fotkách v galérií mám ako tú jednu sekundnu navyše čakať stále ano?

jerrydave
Web mi príde celkom fajn, ničím neurazí, celkom prehľadný a účel splní

Nepáčia sa mi len štyri také asi skôr drobné veci..
1. spracovanie toho kontaktu tam hore, mne osobne to príde ako keby to tam vôbec nezapadlo (ani ikonka ani text)
2. ten ostrých "zubatý" prechod dole (to mi vadí asi najviac).
3. čo je logo? (to čo je nad tým bočným menu? Asi nie keďže na to nejde kliknúť)
4. odkazy v texte. Vidím že niečo je v texte zafarebené ale dávaš mi tým informáciu že to je dôležité alebo že na to môžem kliknúť? Ak si mi tých chcel povedať že to je odkaz, tak mi tam daj hover, prípadne podčiarknutie, som na to zvyknutý a ako sa hovorí starého psa novým kúskom nenaučíš :)
david78
Profil
Na fotografie samozrejme .jpg
detail, ale možno bude zaujímať: hover v pravom menu: vhodnejšie je robiť to tak, že prvku a dáme background image, ale posunieme ho mimo aktívne pole odkazu.
potom pri hover sa ten obrázok napozicuje pod odkaz. je to rýchlejšie, ako keď sa má pri nadídení kurzorom načítať ten obrázok- zdržanie je tam dosť patrné, teda najmä pri pomalšom pripojení.
Tá šírka celého designu mi pripadá trocha divná, teda mám dosť vysoké rozlíšenie a predsa musím scrolovať doprava... a pritom tam je len zbytok záhlavia...
jenikkozak
Profil
jerrydave:
- Ve Firefoxu je stránka rozpadená. (Kdybys byl reagoval na přechozí příspěvky, chybu bych ti napsal, takhle si ji najdi sám.)
- Hover efekt u odstavců v zápatí je matoucí. Ty značky odstavců tam nemají co dělat. Nejde o odstavce.
- Políčka formuláře nevypadají jako políčka; jsou daleko od popisků, ale na popisky není možné klikat.
- Moc dobře nechápu, proč texty vyskytující se na těchto stránkách, jsou dohledatelné na spoustě jiných webů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0