« 1 2 »
Autor Zpráva
Pepa.Chmel
Profil
Ahoj.
Uvádím do provozu svůj nový projekt www.damstovku.cz/ .


Budu rád když mi k tomu napíšete názory, nápady i kritiku (snad se s ní nějak vyrovnám :) ).
Je to v testovacím provozu, lecos chybí (přesněji půlka toho co jsem si naplánoval), prostě jsem web chtěl co nejdříve spustit, abych se dozvěděl reakce veřejnosti.
Pokud se vám nápad líbí, pošlete odkaz prosím svým přátelům. Díky!
Pepan

PS: Klidně založte nějakou novou poptávku :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pepa.Chmela:
Je to rozsypané v Exploreru 7. Předpokládám, že i v osmičce, protože z nějakého blíže neznámého důvodu používáš pro něj neznámé HTML elementy.
Proč mají i krátké stránky v okně vysokém skoro 1000 pixelů svislý posuvník?
Logo se mi moc nelíbí, nezapadá příliš do zbytku grafiky.
„Máte zapmenuté heslo?“ … pokud ho zapmenuté mám, dostanu se na anglický formulář.

Nebyl nedávno někdo s podobným projektem v televizi u Krause?
DJ Miky
Profil
1) Bílý nebo žlutý text se stínem na světle modrém pozadí není moc příjemný pro oči.
2) Obsah nemá žádnou maximální šířku řádku, takže mohou vzniknout velmi dlouhé řádky, na kterých je problém udržet oči.
3) V menu postrádám hover efekt.
4) Když se nepodívám na adresu ani na titulek stránky, tak se ani nedozvím, že se web jmenuje "DámStovku". V logu je jen číslo 100 a nikde jinde název zmíněný není. Důsledek je ten, že si už zítra nevzpomenu, jak se na něj dostanu (pod čím ho mám hledat).
5) Trochu mě zmátlo, že klikem na "Odpovědi" se dostanu do sekce nadepsané "Otázky". Každopádně bych v menu očekával spíše něco ve stylu "Časté dotazy", pod "Odpovědi" si toho moc nedokážu představit.
6) V hlavním menu by mohl klidně být i návrat na hlavní stránku. Takhle je to z podstránek možné jen klikem na logo nebo na tlačítko "« Přehled".
7) Chybka v registračním formuláři: "Telefonní číslo", hláška při chybném vyplnění polí: "Následujících 4 chyb brání provedení."
8) Chamurappi: „‚Máte zapmenuté heslo?‘ … pokud ho zapmenuté mám, dostanu se na anglický formulář.“ – Doplním, že stejně tak u formuláře pro znovuodeslání potvrzujícího e-mailu.
Ivy
Profil
1. "Po realizaci a odsouhlasení kvality, je slíbená částka převedena realizátorovi." - tam čárka nepatří
2. "Nabízím 200 kč za úklid dvojich schodů a dvou chodeb. cca na 1 hodinu práce, kýbl hadr a Zaměření: Jiné" - tohle fakt nevypadá hezky.
Pepa.Chmel
Profil
Chamurappi:
Děkuji
- za upomínku na ie 7,8 mám tu jen ie 10, na který se mě to aktualizovalo a v tom to vypadá vcelku normálně. Nicméně pro případ IE 7, 8 mám opravný JS. Zapomněl jsem ho tam dát.
- za názor na Logo, máte pravdu, půjde pryč s novým designem.
- za text s chybou... opravím

DJ Miky:
1. bude změna designu, bude to celé světlé
2. Přehled, nebo detail poptávky? Nebo nerozumím...
3. Nj, chyba ale bude beztak nový design.
4. Ano, v novém designu bude už jen text
5,7,8. Díky, opravím.

Ivy:
1. Opravím
2. Zatím jsem rád, když tam někdo něco přidá :), ne abych mudroval nad obsahem.

Nový design první náhled https://dl.dropbox.com/u/20972012/damstovku.cz/layout.png
Ivy
Profil
Pepa.Chmel:
ne abych mudroval nad obsahem
No mohl bys naprogramovat odsazení aby ten obsah nevypadal tak divně. Za to vkladatel inzerátu nemůže.
Pepa.Chmel
Profil
Ivy:
Už to je :)


Chtěl bych se ještě zeptat.
Co Vás osobně odrazuje od toho vložit poptávku. Nemyslím to ofenzivně, ale rád bych takovým problémům předešel. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď.
_es
Profil
Pepa.Chmel:
Nicméně pro případ IE 7, 8 mám opravný JS.
Nebolo by jednoduchšie používať elementy s dostatočnou podporou v prehliadačoch?
Ivy
Profil
Pepa.Chmel:
Co Vás osobně odrazuje od toho vložit poptávku
1. Kromě dvou tam jsou samé testovací.
2. Rozmazané fotky.
3. 50 kaček za vložení inzerátu je docela dost. Jinde je to levnější. Patrně ti tam budou chodit jenom firmy, pro které je to naopak poměrně levné.
4. Jaro zdarma je teda fakt pecka. Jsem ráda že za něj nemusím platit.
Pepa.Chmel
Profil
Ivy:
- 50 Kč se platí až když se s někým dohodneš na té činnosti.. jinak za vložení, ani za reakci se neplatí nic.
- Testovací poptávky ... tak to je začarovaný kruh... :) Kde je mám asi tak netestovací vykouzlit :D
- Hm, asi jsem to špatně zformuloval... ok naíšu vše zdarma, prachy z toho všechny vhodím.. a je to ;)
preca1
Profil
Pepa.Chmel:
Když při registraci nevyplnim žádný údaje, tak
1) chybový hlášky sou v jinym pořadí, než elementy ve formuláři;
2) adresa je údajně potřeba vyplnit, ale elementy adresy nejsou barevně označené.
Bývá dobrým zvykem napovědět, jaký položky je potřeba vyplnit, případně jaký očekáváš formát.

Já osobně nic nepotřebuju, jinak se mi ten nápad líbí.
Pepa.Chmel
Profil
_es:
Když ony jsou to jen ty IE 7,8 ... když se podívám na návštěvnost, tak IE 7,8 použil jen Chamurapi při testování ... takže si myslím že ten JS je adekvátní řešení... (dám ho tam jen u IE)

Prohlížeč Návštěvy
1. Firefox 25
2. Chrome 23
3. Opera 12
4. Internet Explorer 5
5. Safari 3
6. Android Browser 2
_es
Profil
Pepa.Chmel:
ten JS je adekvátní řešení...
A čo keď je JS nefunkčný či vypnutý, či je iný prehliadač nepodporujúci tie elementy? Prinajlepšom je treba sťahovať nadbytočný JS kód. Aký má návštevník praktický úžitok z použitia značky <aside>?
Ivy
Profil
Pepa.Chmel:
Kde je mám asi tak netestovací vykouzlit
Vraz něco do reklamy a nech si umejt to auto, schody atd.

naíšu vše zdarma
To ale není pravda, platí se těch 50 Kč.
Pepa.Chmel
Profil
preca1:
Díky za připomínky ...
- hvězdičky jsem doplnil, i když jsou všude :)
- obarvení jsem doplnil


_es:
Obyč. návštěvník nic, ale hendikepovaný ano... je to normální HTML 5
- že to nezvládají nějaké minoritní prohlížeče IE 7, 8 myslím až tak nevadí, když to zvládají i telefony.


Ivy:
Neplatí se nic. ;)
Ivy
Profil
Pepa.Chmel:
Neplatí se nic.
A co těch 50 korun?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pepu.Chmela:
mám tu jen ie 10, na který se mě to aktualizovalo
Ten si můžeš přepnout do staršího režimu v nástrojích pro vývojáře.
Ve všech Explorerech mimochodem máš okraj kolem odkazujících obrázků. V ostatních prohlížečích ne, takže předpokládám, že to není záměr.

tak IE 7,8 použil jen Chamurappi při testování
Nemám osmičku. Všichni, kdo ti tam teď chodí, testují. V ostrém provozu počítej s jinými čísly.

Obyč. návštěvník nic, ale hendikepovaný ano...
Těch ti tam chodí kolik? U nich je opravdu podpora lepší? I bez role? Nevidomí často používají prohlížeče založené na Exploreru.

když to zvládají i telefony
Hm, v telefonu tvůj web nějak funguje… nijak zvlášť pohodlně.
Pepa.Chmel
Profil
Ivy:
Prostě jsem je zrušil ... :)


Chamurappi:
- IE 7,8, . rozhodně tam ten JS dám. Rámečky tam fakt nepatří... je to jen kvuli tomu, že je to odkaz .. jdu to zrušit, dík za upozornění
- za ty 3 dny tam bylo 664 návštěvníků
- telefon... já vím, je to v plánu udělat responsivní, ale až s novým designem.
Rfilip
Profil
V chromu nevidím položky selectů zaměření a okres, vidím jen prázdný select. Položky vidím jen při najetí na ně.
Pepa.Chmel
Profil
Rfilip:
zvláštní, koukám na to v Chrome Verze 25.0.1364.172 m, a mám to normální... http://screencast.com/t/zHS0WC6vVo2
Nešel by screenshot a verze?
Rfilip
Profil
OS:Ubuntu 12.10
Chrome: verze 25.0.1364.172 -zajímavý až na to m máme uplně stejnou verzi, lišíme se operačním systémem,
ale v Firefoxu se mi web zobrazuje naprosto normálně- stejně jako ve tvém videu, takže to operačním systémem nebude.
Screen
Pepa.Chmel
Profil
Rfilip:
Hmm ... je to jen obyčejný select... nic speciálního ... to je blbé.
DJ Miky
Profil
Pepa.Chmel:
Hmm ... je to jen obyčejný select... nic speciálního ... to je blbé.

Není to obyčejný select. Snažíš se přebarvovat <option>, což ti všude neprojde. Jak to spravit? Nesnaž se o to a nech <select>/<option> normální barvou.

A jinak k tomuto z [#3]: „2) Obsah nemá žádnou maximální šířku řádku, takže mohou vzniknout velmi dlouhé řádky, na kterých je problém udržet oči.
Myslel jsem na statických stránkách - Jak to funguje / O nás / Odpovědi.
Pepa.Chmel
Profil
DJ Miky:
Aha.. díky...
Buse se měnit design, takže tam to upravím ...
Pepa.Chmel
Profil
...pár obměn:
1. dámstovku.cz napojeno na facebook. Lze lajkovat poptávky, Vznikla facebook stránka http://www.facebook.com/damstovku.cz, lze se přihlásit facebook účtem :).
2. registraci jsem zredukoval na nezbytné minimum.
3. kontakt form si doplňuje údaje z registrace
4. jede to celé bez poplatků
margin
Profil *
Pepa.Chmel:
Hmm ... je to jen obyčejný select... nic speciálního ... to je blbé.
Vypadá to, že v linuxovém Chromu je chyba a ze select se nezdědí barva pozadí do option, nepomohl ani !important. Nedeklaruj nic pro select ani option, nebo deklaruj barvu textu i barvu pozadí pro select i pro option.

Zkusil jsem (v Linuxu) i další, takřka neznámé, prohlížeče založené na WebKitu (Konqueror, Qupzilla, Rekonq), ale ty ze chovají podle očekávání.
Pepa.Chmel
Profil
margin:
Budu brzo měnit design.. tam si na to dám pozor ;)
Pepa.Chmel
Profil
Konečně nasazen nový design. Koukněte na http://www.damstovku.cz :). Je to dobré?
jenikkozak
Profil
1) Líbí se mi, že na širším monitoru pravá část patičky odskočí na střed. Podobně by mohla reagovat i pravá část záhlaví.
2) IE u některých obrázků v odkazech zobrazuje rámeček.
3) Ve FF se mi menu nevejde na řádek.
4) Co znamenají ty čárky vedle data a času požadavku? Co vyjadřuje tento čas?
5) Občas po kliknutí na některý ze <select>ů nahoře se nedočkám žádné reakce.
6) Bylo by dobré, kdyby stránka „věděla“ které kombinace filtrů nemá návštěvníkovi vůbec nabízet, protože neobsahují žádné požadavky.
7) Chápu, proč pod formulářem jsou odkazy málo výrazné. Ale použitý kontrast je činí zcela nečitelnými.
8) „Přihlásit se facebokem“ nevypadá moc dobře. Raději Facebookem.
9) „Vyplňte email a vskaz.“ Jenomže to políčko se nejmenuje vskaz, ani vzkaz, je to zpráva. Tato chybová hláška je dost schovaná.
10) Když už se patička zobrazuje v půlce stránky, bylo by dobré, kdyby pod ní už nepokračovalo stejné pozadí webu.
11) Jak se dá vyrušit efekt „nepřehlédněte“ a získat zpět všechny požadavky?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pepa.Chmela:
Je to rozsypané v Exploreru 8. Předpokládám, že i v sedmičce, protože z nějakého blíže neznámého důvodu používáš pro něj neznámé HTML elementy. Tlačítka jsou v něm průsvitná, takže nejsou čitelná.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0