Autor Zpráva
Suta
Profil
Zmiňované stránky
(omluvte větší velikost obrázků (bmp), mám je takto dočasně kvůli neustálým úpravám v graf.editoru)

Než budu pokračovat v rozvíjení základu, který jsem vytvořil...

Prosím o zhodnocení:

1) designe
2) barvy, sladění
3) přehlednost
4) jakékoliv další postřehy, nápady, připomínky

Děkuji předem.
Dizzy
Profil
Docela dobry, jen:
- utíká ti pravej sloupec (kde je např. přihlášení) - alespoň v ie
- nahoře bych to nějak ukončil (nebo začal?)
- menu se mi zdá podobný, jako má centrum.cz, jen jiný barvy

a ještě by se něco našlo..
Hudy
Profil *
Suta

Mě se to docela líbí. Akorát bych to jako skautský web pojal trochu víc skautsky. Nějaký dřevěny menu a tak., nahoře větší logo skautů, provzdušnit trochu text. Trošku to zpřehlednit. Je tam moc informací. Vypadá to spíš jakom informační web než skautský.

Je to samozřejmě jen můj subjektivní dojem.
RPG
Profil
Mně se nelíbí barvy, a zvětšil bych písmo. Odkazům dát jinou barvu, a použít hover.
Suta
Profil
Reaguji na Dizzyho:
- ano, postranní sloupce o něco zvětším a udělám po stranách větší mezery, aby se tak nelepily do kraje stránky
- co bys nahoře ukončil (nebo začal)?
- ano, menu je téměř totožné s Centrumem (nějaké negativní pocity?)

Reaguji na Hudyho
- je to těžká volba, to co vidíš, je hlavní stránka, kterou jsem se snažil udělat trošku jako portál, zkrátka taková základna, kde je hodně aktuálních informací. Další stránky už budou konkrétnější a přehlednější
- přesto jsem se snažil hlavní stránku co nejvíce zpřehlednit, zdá se ti to nepřehledné? Ano, provzdušnit text to asi bude chtít

Vypadá to spíš jakom informační web než skautský
- no nevím, právě tyto dvě složky chci spojit dohromady.

Reaguji na RPG
- ano, odkazy a spousta dalších věcí je teprve nařadě, ale dík za postřeh
- k barvám něco konkrétnějšího? Jiný odstín? Lepší sladění? Kombinace odstínů barev? ...
Hudy
Profil *
Suta

Ok, je to jen můj subjektivní názor a stránky jsou Tvoje :-) Já bych jim dal nějaké teplejší barvy. Skauting je spojený alespoň v mých představách s ohínkem. Tak bych barvy právě udělal do teplých barev. Ty studený mi moc ke skautům nejdou. A jinak určitě bys mohl informace natlačit i do webu, který by vypadal skautsky :-))))
Dizzy
Profil
- co bys nahoře ukončil (nebo začal)?
Neumím to přesně popsat, ale nahoře mi ta stránka připadá taková neukončená. Možná by stačilo ohraničit horní část hlavičky tmavě modrou čarou, která je po okraji stránky...
Fred
Profil
Co trochu optimalizovat obrázky, když je program ke stažení co má půl mega tak váhám, když jsou to stránky, jsem pouze naštvanej.
Suta
Profil
(omluvte větší velikost obrázků (bmp), mám je takto dočasně kvůli neustálým úpravám v graf.editoru)
to jsem napsal nahoře, na samém počátku tohoto tématu.
TomGarden
Profil
...to je největší problém. Stačilo by o 10-15% snížit kvalitu obrázku a hned by to mělo o kousek míň.
RPG
Profil
K těm barvám; chtělo by to trochu oživit, přidat nějakou barvu která bude na první pohled jiná než ta modrá. Takhle mi to připadá jednotvárné :-)
Krťa
Profil
Podle mně se to ke skautův vůbec nehodí, jinak je ten návrh pěknej.
Suta
Profil
Díky za postřehy, samozřejmě jsem za ně rád. Jen se chci zeptat, Krťo (a případně další):

- co v tobě asociuje představa skautů?
- proč se to ke skautům nehodí?

- samozřejmě je to otázkou... Hudy výše napsal: "...bych to jako skautský web pojal trochu víc skautsky. Nějaký dřevěny menu a tak" ... "skauting je spojený alespoň v mých představách s ohínkem..." Samozřejmě má pravdu, ale musí se bezpodmínečně tato symbolika odrážet i na webu? Jasně, může, ale musí?

(a malá poznámka k modré barvě?, je to barva naděje, a náš oddíl nese název Naděje a je to vlastně barva celého oddílu, např. máme modrá oddílová trička atd.)
Timy
Profil
Suta
Samozřejmě má pravdu, ale musí se bezpodmínečně tato symbolika odrážet i na webu? Jasně, může, ale musí? -- jistě, že nemusí. Můžeš si tam dát klidně uřezanou hlavu;-) Jde jen o to, že web o autech by měl mít někde na stránce nějaký ten obrázek auto, web o knihách zase pár knížek, web metalové skupiny taky nebude hýřit veselými barvami.

- trochu nevýrazné menu
- na můj vkus přeplácané. Nemám rád klasický 760 px trojsloupcový minilayout - uprostřed hlavní obsah a po stranách polodůležitý obsah. Mám radši přehlednější stránky se dvěmi sloupečky. Tohle je na mně moc "úzké". Ale to je jenom subjektivní pohled.
- nevím, proč má obrázek v logu float:left; (stopnul jsem načítání, tak nevím, možná tam k něčemu je), ale hlavně nekliká (logo má být odkazem na domovskou stránku) a taky mu chybí alternativní text.
- <span class="levy_odstavec_nadpis">Pár slov o nás</span> tohle bych spíš řešil skutečným nadpisem, tzn. <h3> třeba
Hudy
Profil *
Suta

Já Ti přeci psal, že to je jen můj vnitřní názor a ne dogma. Pro mě je skauting prostě oheň, buřty, výlety, nějaké vědomostní hry a tak. Z toho bych vycházel já a určitě i ostatní laická veřejnost, která nemá takové vědomí o skautingu jako Ty.

Tak už se nečil :-)))
sreklich
Profil *
nic noviho je to jako kazda druha
Dizzy
Profil
K tomu vzhledu a barvám: Kdybych dělal stránky skautům, rozhodně bych použil nějaké víc "přírodní" barvy. Nejspíš zelenou, hnědou atd. Modrá se mi na skautský web opravdu moc nehodí. Ale to je věc názoru
Suta
Profil
Timy, Hudy
"Jde jen o to, že web o autech by měl mít někde na stránce nějaký ten obrázek auto, web o knihách zase pár knížek... Pro mě je skauting prostě oheň, buřty, výlety, nějaké vědomostní hry a tak. Z toho bych vycházel..."
- a já myslel, že logo mluví za všechno. Tak to byly ztracené hodiny? Hm...
- že by to bylo, Timy, tím, že jsi stopnul načítání a možná ti tak nedorazilo logo? (nevím)

Timy
"Nemám rád klasický 760 px trojsloupcový minilayout..."
- jasně, celý web by byl i pro mě přeplácaný, kdyby byl ve třech sloupcích, nicméně takto bude udělána pouze hlavní strana, ostatní stránky budou ve dvou sloupcích.

<span class="levy_odstavec_nadpis">Pár slov o nás</span> tohle bych spíš řešil skutečným nadpisem, tzn. <h3> třeba...
- nepochopil jsem to za předpokladu, že tento nadpis má naprosto jiné formátování než tag <h3> (barva, velikost, pozadí za textem...)

sreklich
"nic noviho je to jako kazda druha" (pozn.: nechtěl jsi napsat třeba nového... nebo novýho?)
- tak jestli je to pravda, tak ať se do země propadnu a dávám navěky prsty pryč od klávesnice :)

Dizzy
- souhlasím, že jsou i lepší barvy než modrá pro skautské weby. Máš pravdu. Spíš kdyby se někdo vyjádřil ke sladění odstínů té modné barvy (s odhlédnutím k vhodnosti modré ke skautům...)

Dík všem. Suta
Hudy
Profil *
Suta

Byl to jen můj názor. Nemusíš se mnou bojovat a přesvědčovat mě. Je to Tvůj web, tak je to OK.
Suta
Profil
Hudy
... truhlíku! Já to tak vůbec neberu. Jen se chci zeptat, jestli ses díval na logo nahoře, že je tam toho skautského poměrně dost (oheň, zapadající slunce, nástup kolem ohně, zapálená pochodeň...) - tak to myslím. Hm?
Timy
Profil
Suta
a já myslel, že logo mluví za všechno. že by to bylo, Timy, tím, že jsi stopnul načítání a možná ti tak nedorazilo logo? -- logo jsem, pravda, neviděl, ale i bez obrázků by web mohl být směřovaný do skautských barev. Nevím, modrá mi nepřijde jako skautská, leda by jste byli vodní skauti (to jsem byl kdysi já:-). Jestli je nějaká barva, která mi ani trochu nepřipomíná skauta (obecně), tak je to modrá.

nepochopil jsem to za předpokladu, že tento nadpis má naprosto jiné formátování než tag <h3> (barva, velikost, pozadí za textem...) -- tak tag <h3> se dá nastylovat úplně stejně jako ten nápis tam
Hudy
Profil *
Suta

Jasně že jsem viděl logo, ale to že tam je hafo ohníčků, zapadajících sluníček atd, neznamená, že to bude "skautský" web :-))))
Suta
Profil
Timy
tak tag <h3> se dá nastylovat úplně stejně jako ten nápis tam
To máš pravdu, dík za tip, nenapadlo mě takto stylovat, je to dobrá rada.

Hudy
Ok, beru to :)
http
Profil
Prosimte v jakem to grafickém editoru pracujes ze puzivas obrazky ve formatu bmp?
Takovy format ne web vubec nepatrí!

jen pro predstavu cerveny jednobarevny ctverec 100 x 100 px:
bmp = 48kb na disku jinak 48 377 bytů k přenosu
gif = 4kb na disku jinak 158 bytů bytů k přenosu


ty mas ve trech obrazcich na stranku pres 500kb k prenosu, to nejde!
opravte me jestli se pletu.

Precti si nekde neco o formatech na web a bude to ok, protoze stránky jsou to budou pekne.
graficky i obsahove doufam!!! :)

http
Suta
Profil
http
Díky za upozornění, myslím, že o formátech toho vím dost...
Jde o to, že pokud mám obrázky třeba v jpg a denně je v editoru otevírám a ukládám, tak ta ztráta je poznat (i při nastavení co nejmenší komprese).
V bmp mám jistotu.

Ono je to tak, že mě na nějakém větším stahování dat nesejde, jelikož stahuju 10 mb za sekundu. A tak toho zřejmě zneužívám i při testování na webu. Proto se všem omlouvám (a jelikož už je to k tomuto tématu potřetí nebo počtvrté, tak už je zřejmě jen kvůli vám předělám už teď).
http
Profil
ty nemas photoshop?

http
Suta
Profil
Bohužel. Ale vystačím si i bez něj.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0