Autor Zpráva
yuki86
Ahoj, tohle je můj první projekt a současně bakalářská práce. Jedná se o výuku psaní všemi deseti.

http://nedatluj.cz/
díky za kritiku
DJ Miky
1) Proč je výška stránky pevná? Je tam spousta volného místa.
2) Zkoušel jsem test psaní a trochu mi vadilo, že po dopsání všech čtyř řádků jsem musel chvilku počkat, než se text změní na další čtyři řádky. To znamená přerušit psaní, očima se přeorientovat zase na začátek, kouknout na první slova a teprve potom můžu pokračovat v psaní. A mezitím mi klesne rychlost o 10 WPM :-).
3) Hodilo by se vysvětlit, co to vůbec je WPM, určitě ne každý to ví.
4) Na obrazovce s menším rozlišením (např. 1366×768 u mého laptopu) není vidět celé uvítací okno v každé lekci a není možnost ho nijak posunout.
5) Takový drobný nápad - před začátkem nebo na začátku kurzu by mohl být obrázek základního prstokladu. Nyní je tam hezky barevně, kterým prstem se píše které písmeno, ale člověk, který se učí psát, pak nemusí vědět, kam ty prsty vůbec na začátku položit (tzn. asdf + jklů + mezerník).
6) Nevím, jestli s tím jde vůbec něco dělat, ale ten JavaScript při psaní mi poměrně dost vytěžuje procesor (i když zrovna nepíšu), reakce pak nejsou úplně plynulé.
joe
Když napíšu tečku nebo čárku v Opeře, objeví se mi nativní políčko pro hledání výrazu na stránce a musim si do stránky kliknout, abych mohl zase pokračovat.
Virtus
[#3] joe to je problém nastavení prohlížeče, někde v nastavení->usnadnění by se to mělo dát vypnout
jinak v pokročilých textech: Jafff - Cesta Krve III, máte někde chybu při kontrole tohohle textu:
Saladin. Po jeho opravě jsem se triumfálně probil až do
Ruffusovy pevnosti, nasadil mu na hlavu tu oblbující čelenku a
udělal z něj tím otroka, který po mně po nocích pláče. No a
potom, čert ví, co mě to napadlo, jsem se vydal sám samojediný
přes to vyznačené jsem se nedostal, zvírazní se to červeně jako že jsem to napsal špatně a dál mně to nepustilo.
V texhtu: Petr Albl - Válka hraček, zase máte častokrát na konci řádku dvakrát mezeru = dvakrát stisknout mezerník
joe
Virtus:
Ne to není problém prohlížeče, to je jeho vlastnost, kterou i občas využívám a rozhodně ji nebudu kvůli nějakému webu vypínat.
Virtus
joe:
Já jen, že to jak jsi to napsal, zní jako kdyby to byla chyba dané stránky. A nenapsal jsem, že to je problém prohlíže, ale nastavení prohlížeče.

Jinak ještě k tomu textu Jafff - Cesta Krve III, teď jsem to zkusil dopsat a už to fungovalo (byl potřeba reload), takže asi jsem byl nato moc rychlej: Lekce splňena v čase: 0 minut 54 sekund. a v nějaký okamžik se zřejmně kontorla v JS posunula o proti skutečnýmu textu.

DJ Miky:
6) Nevím, jestli s tím jde vůbec něco dělat, ale ten JavaScript při psaní mi poměrně dost vytěžuje procesor (i když zrovna nepíšu), reakce pak nejsou úplně plynulé.
Mně jede procesor při psaní na 3% a to ikdyž zrovna píšu, používám Firefox 19.0.2, takže problém asi nebude v JS.
margin
Profil *
Je to problém webu, který nepočítá s výchozím nastavením jednoho z prohlížečů.
Virtus
Může být, pokud se to podá takhle, uznávám. Nebylo by od věci, se tam o tomhle problému zmínit v nějakým návodu, protože si nemyslím, že by JS tuhle funkcionalitu dokázal odfiltrovat, ale moc o JS nevím, a ještě dodatek, rychlé vyhledávání má ve výchozím nastavení i Firefox.
DJ Miky
Virtus:
Mně jede procesor při psaní na 3% a to ikdyž zrovna píšu, používám Firefox 19.0.2, takže problém asi nebude v JS.

Problém je někde v JS. Když ho vypnu, tak stránka samozřejmě přestane fungovat, ale využití procesoru je nulové. Jinak to vytěžuje 2GHz Core 2 Duo na 50 % a více. Děje se tak jenom ve Firefoxu (verze 10), v Opeře a dalších prohlížečích mi to jde celkem svižně.
yuki86
Ahoj, takže opravil jsem chyby co jste mi tu napsali.
To že JavaScript vytěžuje procesor třeba na 10% bude tím, že i když to nevypadá tak při každém zmáčknutí písmenka se provádí dost kódu, který jsem zatím moc neoptimalizoval. Zkoušel jsem ovšem stránky na hodně slabém notebooku a psát tam šlo v pohodě.

Brzy chci předělat ten banner u každé lekce co se vysunuje na začátku. Taky asi prstoklad řady s háčky a čárky by měl být posunutý o prst doprava. (vycházel jsem z anglického a ten je kupodivu jiný)

@DJ Miky - ten prstoklad tam někam ješte taky hodím

Budu moc rád za nahlášení jakýchkoliv dalších chyb, nebo připomínek.
fak
yuki86:
projekt vypada dost dobře, ale na webu jsem našel hodně dobrý ekvivalent http://www.typingstudy.com/cs/ který počká než zmáčknu to správné písmenko a přijde mi to jako rychlejší metoda, ale to asi není to co jsi od nás chtěl slyšet, že?
ammorbidente
Profil *
Píšete tady, že jsou výše popsané problémy vyřešeny, ale nějak se zapomělo na hned první problém do DJ Mika bod 2: " Zkoušel jsem test psaní a trochu mi vadilo, že po dopsání všech čtyř řádků jsem musel chvilku počkat, než se text změní na další čtyři řádky. To znamená přerušit psaní, očima se přeorientovat zase na začátek, kouknout na první slova a teprve potom můžu pokračovat v psaní. A mezitím mi klesne rychlost o 10 WPM :-). "

A ještě moje poznámka, nešlo by tam kromě slov za minutu dát i údaj o úhozech za minutu?Protože údaj o slovech za minutu mi příjde hodně nekorektní když každé slovo má jiný počet znaků.
yuki86
to fak: chci to takto předělat, jak říkáš.. je to určitě lepší metoda
1. základní lekce - uživatel nemůže psát dál dokud nestiskne správné písmeno
2. pokročilé lekce - uživatel nemůže psát dál dokud neopraví chybu stiskutím backspace (tak jako v reálném textu při psaní bez chyb)

to ammorbidente:
budu to muset předělat, ta rychlost se počítá snad dobře jen se to blbě zobrazuje. Ve skutečnosti se slova za minutu (WPM) počítá standradně podle pěti znaků (včetně mezer i interpunkce)
http://en.wikipedia.org/wiki/Words_per_minute
Micruss
Zajímavej projekt, líbí se mi to, akorát mě dost urazilo to video s těma 900 úhozy za minutu a já si myslel, že těch 450 co mám je dostačující :-/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: