Autor Zpráva
Peta8
Profil
Prosím,

vyjádřete se k tomu to webu (i dalším). Děkuji.

http://www.nablaproject.org/
Tori
Profil
http://www.nablacognition.org/ - v Chrome je rozhozené menu. Při prvním načtení se zobrazí odrážky správně vedle textu, ale poslední položka je zalomená na další řádek (a teda zčásti překrytá dalším obsahem). Po zoomu (+ i -) se prvky seřadí vedle sebe, ale odrážky jsou nad nimi, v dalším řádku - pak jsou zčásti překryté všechny. Šlo by např. nastavit .menu ul li {display: block;} (tím se vyřeší správné zarovnání do řádku) a odrážku udělat jako pozadí odkazu. V Opeře se zobrazuje OK.

http://www.nablacognition.org/n/plants - obrázky jsou klikací, ale prohlížeč je nerozpoznává jako odkazy. Tzn. že v kontext.menu mi chybí volba "Otevřít v novém tabu", a je poměrně dost otravné klikat pořád na obrázek a zpátky na seznam, když mě nějaká kyti zaujme. A s vypnutým JS se odkazy vůbec neotevřou. Taky by mohly mít ty odkazy title s názvem (resp. vlastně mají, ale kvůli tomu překrytí <span>em se nezobrazí). Na české verzi je to ok.

ČJ, mě/mně - pokud je člověk schopen rozlišit pád, může rozlišovat mě/mně jednodušeji: = dva znaky = 2.pád (+ dvojnásobek, tedy 4.p.), mně = tři znaky = 3.pád (+ dvojnásobek, teda 6.p.)
ČJ, ji/jí - keďže se v hovoru imho běžně vyslovuje i 4.p.dlouze („Nechte jí tam.“), je asi lepší pomůcka přes ukazovací zájmeno
jenikkozak
Profil
Peta8:
- Celkově se mi Nabla hodně líbí. Z toho projektu je vidět nadšení, se kterým se člověk běžně u učitelů nesetkává. Je vidět, že sis s tím pohrál a nevzal první šablonu, kterou jsi potkal. Navíc je hezké to, že nejde o jednorázovou „hurá akci“, ale o dlouhodobě rozvíjený web. Tohle je ten typ projektu, které by měly být podporované, ne nějaká narychlo splácaná prezentace ukrytá kdesi v archivu školy nebo předražené monstrózní superprojekty, které nikdo nepotřebuje, které nebaví ani jejich tvůrce, natož ty, kdo jsou nuceni (v horším případě) je používat.
- Myslím si ale, že projektu trochu škodí velmi široký záběr. Od všeho tam máš trochu, ale kromě obrázků z biologie nemáš tolik obsahu, abys mě donutil k tomu, abych šel na tvůj web a hladal řešení nějakého svého dalšího problému.
- Další problém vidím v tom, že používáš češtinu i angličtinu a není předem jasné, na jaký jazyk se po kliknutí na odkaz dostanu. (V biologii český text: „Další fotografie přírody. Zdarma ke stažení ve vysokém rozlišení,“ vede na anglickou stránku. V www.nablaproject.org zase odkaz „Visit“ vede na českou stránku.)
- Málo pochopitelný je také systém domén. Nabla.cz, nablaproject.org, nablacognition.org; nabla.cz/obsah/biologie, biologie.cz. Využil jsem tvé obrázky a rád bych na tvůj web odkázal. Ale jakou adresu mám zvolit? Biologie.cz hezky vypadá a dobře by se návštěvníkům pamatovala, jenomže na ní nic není. nabla.cz/obsah/biologie/ má výhodu v tom, že je česky, a já bych raději svým návštěvníkům nabídnul český web. Jenomže jsem použil obrázky z adresy nablacognition.org. Mám odkázat tam, i když je to anglicky a adresa dost špatně zapamatovatelná? Proč mě nutíš o tomhle přemýšlet? Podobný problém mám s Facebookovými stránkami. Jednou odkazuješ na jednu adresu, podruhé na jinou. Není dopředu jasné, co si oblíbím, když kliknu na „To se mi líbí“. Celý projekt? Konkrétní stránku?
Peta8
Profil
Tori:
Děkuji za kritiku. Chyby budou opraveny. Ale s tím menu to je zvláštní, jakoby se to rozbilo samo od sebe.

jenikkozak:
Děkuji. Vím, že je to trochu nesjednocené, ale momentálně nemám příliš času přemýšlet, jak to sjednotit. "Hrnu" tam hlavně obsah, na kterém záleží nejvíc.

Odkázat můžeš kam chceš, ale ani nemusíš. Ideálně však na stránku, ze které jsi obrázky použil. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0