Autor Zpráva
Kaminko
Profil
Zdravím, potrebujem ohodnotiť formulár. http://kamikazehotest.yc.cz/formular.html
RockFire
Profil
Není to špatné (i když tu létající mouchu v inputu, či co to je, nechápu), ale:
1) text u inputu je moc natisklý na okraje, použij padding
2) Chybí mi :active stav u tlačítka (pokud se na něj klepne)
3) Stín co se objeví u textarey lehce zvětší celý form, to se mi nelíbí
4) Na kód nemám náladu už v tuto hodinu koukat, akorát mě praštilo u textaery cols a rows 0. Ačkoliv rozměry změníš stylem, tohle nech nastavené. Kvůli čemukoliv se nenačtou styly a vznikne malér ;)
Kaminko
Profil
Ta "lietajúca mucha" je logo. Problémy som vyriešil až na textarea, tam si neviem dať rady.
Sir Tom
Profil
Kaminko:
Též zdravím,

bez okolního kontextu lze těžko hodnotit formulář.

Špatné to není, ale já bych si vůbec nehrál s efekty typu "moucha" či stínování textarey - přijde mi to zbytečné... Stínování se ještě dá přežít, ale tu mouchu bych vyhodil pryč... žádný extra přínos nepřináší...

Aha - tak ta moucha je logo :)
No, možná by bylo lepší to logo vrazit do nějakého rohu a ne jej mít v každém inputu - já jako uživatel opravdu nepotřebuji mít 4 loga ve 4 inputech...

K čemu formulář bude sloužit? To bude někde na stránkách pro objednávky? A to celé stránky budou tak dynamické (hýbací a stínovací) jako onen formulář?
Kaminko
Profil
Bude to formulár pre objednávky. Stránky mám v pláne urobiť primárne s HTML5 CSS3 a podobne, proste moderná stránka.


A formulár bude na osobitnej stránke, ako tu.
Sir Tom
Profil
Kaminko:
Tak nejdříve začni těmi stránkami a poté formulářem :)

Jinak vzhledem k tomu, že se jedná o objednávku, tak se mi zdá formulář dost skromný, chybí tam klasická políčka typu adresa (dodací, fakturační), sekce objednávky by mohla být rozdělena do jednotlivých položek, kde by se daly vyplňovat i počty kusů, atd...

Nyní to působí jako poptávkový nebo kontaktní formulář... objednávkový nikoliv...
Kaminko
Profil
No, ono je to formulár na objednanie služby, takže niečo ako kontaktný formulár.
margin
Profil *
Kaminko:
Stránky mám v pláne urobiť primárne s HTML5 CSS3 a podobne, proste moderná stránka.
Mi to připomíná, jak pejsek s kočičkou dělali dort.
RockFire
Profil
Kaminko:
Problémy som vyriešil až na textarea, tam si neviem dať rady.

On je ten problém i v inputu koukám. Našel jsem dvě řešení:
1) Smazat u :focusu vlastnost border, je tam fakt zbytečná a na kráse formuláři nepřidá
2) Snížit u :focusu padding ve všech směrech o 1

Další co jsem našel je, že když označíš input, zmenší se. Je to způsobené rozdílným paddingem u běžného stavu a u :focusu ;)
peta
Profil
FF20
- pouziva 2 ruzne styly fontu
- hover policek je nevyrazny, skoro jsem si ho nevsiml
- hover u tlacitka, pouziti sedive mi prijde spis jako ztmaveni nez zvyrazneni
- formularova policka nejsou pod sebou
- pri klikani na policka policka poskakuji, ty obrazky jsou zhora o neco vic posunute. Dobre je to videt pri kliknuti z your order na fisrt name policko, ze nadpis last name odskoci. a navic se zmensi sirka policka
- mozna bych zvazil posunuti zhora submit tlacitka az pod Phone, aby kolonky pro vyplneni byli nahore a tlacitko az pod nimi.
- policko order je prilis male, vejde mi tam zhruba 20 pismen na radek a pritom v nem bude nejvice textu. Kdyz si budu chtit celou zpravu precist, budu muset klikat na rolovatka po stranach. Jenze ty se ani neobjevi. Ani koleckem mysi se neda rolovat. Ani pri oznaceni textu mi to neroluje. Jedine to roluje pri zmacknuti sipky nahoru, dolu. --- Tak za tohle u mne formular propada. To je kriticka chyba zpusobujici nepouzitelnost cele stranky, sypani telefonatu na webmastera stranek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0