Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
s kamarádem jsme dali dohromady přehled českých a slovenských freehostingů a zajímá nás váš názor na stránku jak z pohledu obsahu, tak grafiky.

www.freehostingy.cz
RockFire
Profil
1) Nelíbí se mi barva, vůbec
2) Docela by se mi líbilo zadat parametry a dostat hosting, který je splňuje
3) Proč jsou uvedeny meta tagy "description" a "keywords", když nic neobsahují?
4) Logo by asi bylo lepší v H1
5) Zajímavě jsou řešeny tabulky, <th> mimo <thead> (chápu proč). Dá se to takhle správně použít? (Ničemu to samozřejmě nevadí, spíš jen teoretická otázka)
Kaminko
Profil
Mne sa práve ta farba páči. Inak je to dobre, páči sa mi to. Do HTML sa mi pozerať nechce.


A je tam chyba pri Endore. Je tam červená farba, no je napísané áno. Pri Reklame.
RockFire
Profil
Kaminko:
Předpokládám, že to tak má být. To, že je tam reklama je vlastně špatně, proto červená ;)
Kaminko
Profil
RockFire:
No, keď som si to všimol u ostatných, tak som na to prišiel :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sylara:
1) Je to docela nepřehledný přehled. V tabulce, kde by jednu osu tvořily hostingy a druhou vlastnosti, by se parametry porovnávaly mnohem příjemněji.
2) U položky „Reklama“ bych na tvém místě obrátil logiku, aby všechny „Ano“ byla zelená.
3) Proč je na stránce přilinkováno 200 kB skriptů? Dělají tam někde něco?
4) Nerozumím tomu, proč je obrázek contacts.png zmenšovaný přes CSS. Kvůli tomu není v některých prohlížečích vůbec vidět.
5) Proč jsou pod logem odkazy na úvodní stránky Twitteru a Facebooku?
6) Proč odkazy na hostingy používají window.open místo normálnějšího target="_blank"?
7) Položka ASP je docela nezajímavá, pokud se tím nemyslí ASP.NET.
8) Proč nejsou verze u položek, které verzi mají, přímo na úvodní stránce?


Reaguji na RockFire:
<th> mimo <thead> (chápu proč). Dá se to takhle správně použít?
Jak jinak bys chtěl vyznačovat záhlaví, které je vlevo? Do <thead> můžeš dávat jen celé řádky.
RockFire
Profil
Chamurappi:
Proto jsem do závorky napsal, že použití chápu. Jen jsem se ptal, jestli je to takto správně.
Someone
Profil
Stránky jsou přehledné, což se mi líbí, ale ve všeobecném přehledu mi chybí některé základní parametry, o kterých bych chtěl vědět okamžitě bez nutnosti otevření detailu. Za mě by to byla databáze (MySQL), .htaccess a cron.
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
U položky ‚Reklama‘ bych na tvém místě obrátil logiku, aby všechny ‚Ano‘ byla zelená.
To mi přijde ještě víc matoucí. Radši bych to změnil na „Bez reklam“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Tvrdíka:
Vždyť jo, to myslím tím obrácením logiky.


Reaguji na RockFire:
Jen jsem se ptal, jestli je to takto správně.
Elementy <thead> a <th> jsou na sobě naprosto nezávislé, i když mají podobný význam.
RockFire
Profil
Chamurappi:
Díky, zase o něco moudřejší ;)
Snekobra
Profil
Měl by tam být také seznamy (pokud jsou zveřejněny) apache modulů pro každý freeserver.
Davex
Profil
Sylar:
přehled českých a slovenských freehostingů
Jeden freehosting není český, ale původně litevský se sídlem na Kypru a servery má v USA.

PHP memory limit: Ne
Skutečně? Tomu se mi nějak nechce věřit.
Camo
Profil
IC.CZ je mŕtvy. Dokonca aj platiaci užívatelia majú problémy a podpora nereaguje...
joe
Profil
Barva mi ani tak nevadí, ale dal bych ji víc světlejší, aby to bylo příjemnější, naopak k tomu vůbec nesedí ta zelená s tou červenou, při najetí to není moc čitelné.
Chybí filtr a porovnávač, samotný seznam mi je k ničemu, když budu chtít vybírat, určitě nebudu prozkoumávat každý boxík, je to neintuitivní.
Mám hosting u WebZdarma, opravdu už tam konečně mají PHP5 všude?
Nelíbí se mi logotyp, to první "F" jakoby k tomu textu za ním ani nepatřilo.
Proč má odkaz pro přidání nového free hostingu ikonku obálky? Evokuje to ve mně spíš poslání nějakého e-mailu někam, spíš bych to viděl na ikonku "pluska".
Mezi šipkou vlevo a sociálníma ikonama je velká mezera.
Volné místo u jednotlivých hostingů bych zvětšil, je to asi primární věc, která mě nejvíce zajímá.
V detailu se mi nelíbí volné místo mezi boxy. Lepší by možná bylo dát všechno pod sebe, jak už psal Chamurappi, který asi mířil jen na úvodní stranu.
Píše se Safe mode.
Webby
Profil
Ta růžová se mi nelíbí vůbec. :(
Sylar
Profil
Všem díky moc za postřehy ... hlavně díky za odhalení obsahových chybek, které nám unikly. Nad strukturou, případně barevností stránky se zkusíme zamyslet, jestli přijdeme na něco lepšího :)
Pavel X
Profil *
Pokud tato růžová tak světlejší odstín. U obou růžových světlejc...
mimochodem já používám ic.cz , jsem s nima velmi spokojenej a ted mi z webu dokonce zmizeli ty reklamní lišty. Je to samozřejmě najednou hezčí web, ale co z toho teď ic.cz to moc nechápu...
Camo
Profil
Pavel X:
Ako môžeš byť s IC.CZ spokojný? Skús si tam niečo nahrať cez FTP... A trvá to už pekných pár mesiacov...
jenikkozak
Profil
Camo:
Nejspíš mají více serverů a všechny z nich přetížené nejsou.
Camo
Profil
jenikkozak:
Nie, nie. Problém majú ešte aj platiaci zákazníci, nie to ešte tí free. Bavil som sa o tom s jedným adminom na fóre ich technickej podpory. Ani ten sa už nevie skontaktovať s administrátormi servera. Stránky čo sú nahraté sa normálne zobrazia, ale už nenahráš nič nové.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0